Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Безплатен труд по смяна на крушкино само ако не можете сами


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 27 септември 2017 - 17:46

Здравейте колеги,

 

далеч от български сервиз ми изгоря крушката на късите светлини от шофьорската страна. На W212 смяната й е невъзможна без да се качи колата на подемник, да се свалят подкалник и гума. (От дясната страна смяната е трудна, но възможна.) Предполагам, на доста друго модели положението е подобно.

 

След малко четене и търсене на снимки и видеа онлайн за по-лесен начин за смяната открих статия (http://www.motormobi...el_eu_0611.html) за европейска директива (№48, допълнение 7), според която от 2006 година насам всички леки замени по колата на обикновени крушки на мигачи, габарити, стопове, фарове (като са изключени LED и ксенони) трябва да са възможни с подръчни средства.

 

Понеже любимата марка не се придържа към тази регулация, по каквито и да било причини, тя предлага безплатен труд по замяната на крушките във всеки техен сервиз. Крушки може да се закупят, но не е задължително условие.

 

Обадих се в най-близкия официален сервиз и ми потвърдиха, че трудът ще е безплатен. В събота съм там.

 

Надявам се горното да е полезно особено на колеги, които са позакъсали в чужбина.

 

Ако някой реши да тества СилвърСтар - да пише тук :)


  • 5

#2 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 27 септември 2017 - 18:33

Сменял съм ги веднъж сам и не беше никак лесно :)
Много полезна информация
  • 0

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 30 септември 2017 - 18:33

Така. тествано е - работи. Днес ми смениха крушката безплатно в немски сервиз.

 

Плюсовете:

приятна атмосфера; кафе и сок аванта; много интересни автомобили за гледане и влизане; списания; откриването на аксесоари за които не съм и подозирал; честен разговор с техниците, че МБ вече сами си усложняват живота заради прекомерно пестене; установяването, че ЦЛС шутинг брейк не е моят модел.

 

Минусите:

2 часа чакане за смяната на 1 крушка; обяснения от един приемчик, че май трябвало да платя за труд; новината, че всички нови модели на МБ идват без резервна гума, както и място за такава (а-ла); установяването, че ЦЛС шутинг брейк не е моят модел.


  • 1

#4 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 септември 2017 - 20:17

Ха Ха
Стандарта без резервна гума не е от вчера. Нищо страшно ако плащаш каско и живееш в нормална държава. Никой не си мисли, че средно статистически шофьор ще се напъва да сменя 20 Цолова гума на някой СУВ, дори и да има такава резервна.
Шутунг брейк ми е любим модел на мен. За жалост леко поостаря, но за сметка на това цената е твърде висока. Ще си остане бутиков модел и точно за това ми харесва.
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни