Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Предно стъкло W211


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 25 август 2017 - 10:23

Предното ми стъкло е в следи от камъчета, черти от чистачките и разни други точици, които като светне слънцето срещу мен, направо ми разказват играта - все едно цялото стъкло е минато с пясъкоструйка. Оригиналното, с което е дошло колата е, но това ме дразни доста и се чудя дали да не го сменя. Марката му е PPG Solextra, но виждам, че Piklington също са за OEM вграждане. Четох доста добри мнения за SPS-Autoglass (Сим Пет Сим). Някой има ли опит? 

 

Ходих при едни в София, които полират с цериев оксид, ама за 30-40 минути, колкото отделиха, нищо не стана. То реално трябва няколко часа да се полира и то с твърд backing plate на полишъра. С един приятел обмисляме да си вземем dual action полишър, за да си дитейлваме колите и с него ще мога да се пробвам на стъклото, но няма да е скоро май.. 


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 25 август 2017 - 10:54

Колега, спести си времето и парите за полиране и си карай колата така.

 

Стъклото ми на 203ката светеше при ниско слънце като таван на дискотека.

 

Поръчвал съм полиране за следи от песъчинки под чистачките - множество тесни, плитки и дълги деруги в долната част на движение на чистачките. Около 30 кв см. площ. В Студентски град се занимаваха цял ден, платих 90 лева и беше със задоволителен резултат, но само толкова. Категорично отказаха да полират цялото стъкло.

 

Ако се хванеш сам най-много да стане беля.

 

Мислех си и да сменям цялото стъкло, но ме хвана страх за местенето на сензорите в основата на огледалото и качеството на изпълнение в сервизите.

 

P.S. сега като се сетя колко и какви щуротии съм правил по колата.......


  • 0

#3 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 05 септември 2017 - 11:13

Здравей колега,

Смених челното стъкло по същите причини макар, че моето не беше толкова зле но определено се дразнех на ниско слънце. Направих го по Каско. Препоръчаха ми Pilkington и резултата е отличен. Няма никакво "кривене" на образи и всички датчици монтирани на него работят коректно. Кефа е двоен, защото и чистачките  чистят перфектно на ново стъкло. 

Според мен ако имаш Каско то няма какво да се колебаеш. Естествено трябва и читав сервиз...


  • 0

#4 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 05 септември 2017 - 18:10

Това е основното - читав сервиз. Иначе има няколко добри марки, една от които е тази, която си сложил, но самият монтаж е много важен.
Щом си доволен сподели сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 genadi

genadi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 357 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    MB, E class, 220 BlueTec, 2016

Публикувано 07 септември 2017 - 10:12

Това е основното - читав сервиз. Иначе има няколко добри марки, една от които е тази, която си сложил, но самият монтаж е много важен.
Щом си доволен сподели сервиза.


Sent from my iPhone using Tapatalk

От дълги години ползвам един сервиз, както за бояджийски така и за монтьорски услуги. Казва се "Планивекс" и се намира на разклона за Кремиковци, което наистина е малко неудобно. До сега не са ме разочаровали и затова ги препоръчвам. Тел. за връзка е  0886 842028 - Владо. Аз ако не бях сигурен в сервиза си, то нямаше и да се наема да правя смяната на здраво стъкло... 


  • 0

#6 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 08 септември 2017 - 01:40

Те освен, че вършат монтьорски и бояджийски услуги, поставят и стъкла, така ли? Питам, понеже не се среща често.


  • 0

#7 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 08 септември 2017 - 07:31

Колата ми е там за няколко детайла (за първи път ги ползвам), така че ще ги питам като я вземам.

Sent from my XT1562 using Tapatalk
  • 0

#8 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 08 септември 2017 - 10:05

Правил съм при Владо 211ката. Сервиза е на прилично ниво, само имах леки забележки към евтиния лак, но може би е сменил доставчика!


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни