Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

100 градуса, проблем?като загрее и седи на 95 вместо на 90


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 koicho

koicho

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E270

Публикувано 20 август 2017 - 18:12

Привет, колеги! W211 2.7 177кс.
Ремонти съм правил вече няколко - рециклиране турбо, нова глава (втора употреба, свалена от работещ двигател)....все забавни неща. Причината заради "новата" глава я има в една от предишните теми за смесване на антифриз и масло...та от този ремонт насам съм минал грубо 7-8к без проблеми, като изключим един изгорял модул, но това е друга бира. Когато колата загрее, "оптималната ѝ работеща" температура седи на 95, вместо на 90. Загрее ли много, удря 100, перката се пуска (проверихме, пуска се на 95 градуса) и пак сваля на 95. Сега теориите са ми няколко...едната е кофти антифриза, защото след ремонта, където смеси антифриз с масло, независимо колко промивки правих, пак оставаше малко черно пенесто (милкшейк) в казанчето на антифриза....теорията на майстора е, че е от остатъци полепнали по радиатора, и че колкото и промивки да се правят, пак няма да се изчисти на макс. Другата ми теория е, че термостата е за смяна. Искам да чуя вашите мнения към кое да подходя първо...

 

 

http://imageshack.co...2180/MdlUKQ.jpg


  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 21 август 2017 - 07:50

Комплексно, добавка за промиване, нов радиатор и след това нов термостат ( най-вероятно е оригиналния )


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#3 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 21 август 2017 - 08:08

Здравей, колега,

 

Искам само да спомена, че температурата на таблото обикновено показва една средна температура, тоест може и повече да е, може и по-малко. Хубаво е да направиш ремонтите възможно най-скоро.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни