Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Охлаждане в подлакътник - проблем


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 13 август 2017 - 00:02

Затворил съм притока на въздух в подлакътника от плъзгача в него и си представях, че при това положение съм го направил съвсем обикновен подлакътник, без да е зависим от климатичните промени в колата. Сега случайно го отварям след едно 3 часово пътуване и заварвам в него нещата ледени, изпотени, все едно излизат от хладилник. Там си държа очила, зарядно, фенерче, в горната част стои телефонния кредъл с телефон в него и др неща, които нямат нужда от хладилник, а в тази кола има сравнително малко места за подобни неща, демек - държа да си го ползвам.
Та аз ли бъркам нещо в настройките на студа в подлакътника, има ли друго място (освен плъзгача вътре в него) от където може да се спре студа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#2 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 август 2017 - 07:06

Само от клапата в него се спира.Явно има голям луфт и при затворено положение пак пропуска.

Когато сложиш да духа само на прозорците няма да минава въздух и през въздуховода който е за задната седалка.Така няма да изстиват стените и на хладилната жабка.

Ако нямаш мокет в нея задължително си сложи.Той е изолация.


  • 0

#3 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 13 август 2017 - 08:05

Има мокет и сега го тествах, пускам по-силно обдухване и сменям позицията на клапата - при отворено положение влиза силна струя, при затворено изобщо не пропуска. Не мога да си обясня защо тогава изстива.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 август 2017 - 08:14

спри духането(духалките) на задната седалка за да не минава въздух покрай хл.жабка. Така стените на жабката няма да изстиват(охлаждат)


  • 0

#5 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 13 август 2017 - 08:24

Еми така ще пробвам. По принцип внимавам с климатика, пускам го на Auto и затварям централните решетки, а двете странични ги насочвам настрани и нагоре, така върти в цялата кола, също и задните ги оставям да работят. Така не духа директно в мен, а като го пусна на стъклата, дори и със свален сенник го усещам в челото и носа (имам и хроничен синозит). Освен да затворя задните от клапите и така няма да преминава въздух под подлакътника.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 13 август 2017 - 08:26

  • 0

#6 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 август 2017 - 09:36

Ако задните духалки са затворени не би трябвало да има проблем. Или ако настроиш да духа на предния прозорец. Реално въздуха, който охлажда жабката идва само при положение, че централните духалки духат.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни