Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Избор на радар детектор


  • Please log in to reply
118 мнения по тази тема

#46 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 19 август 2017 - 11:24

Взех до. Доколкото ми обясниха за разлика от кобрите хваща единичните изстрели на пистолетите. Не от огрмоно разстояние, но достатъчно за да реагираш. 

В града не пищи за щяло и нещяло, защото к-банда му е изключен. Според продавача висчки мобилни камери и пистолети работят на x band, k band е за стационарните, но тях ги лови с ГПС, чиято база се обновява редовно, а на производителите явно има кой да им снася къде какво има.

 

Време е да го тествам.


  • 0

#47 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 19 август 2017 - 11:40

От моята практика е обратното.Стационарните са на Х банд,а мобилните са на К банд
  • 0

#48 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 19 август 2017 - 13:24

При мен на Кобрата, мобилните камери са на X банд, а стационарните на К. Поне за сега нямам проблеми с мобилните, които са с ТР4Д радар. Новите "евтини" Кии нямам представа с какви радари са и дали Кобрата ще ги засече.


  • 0

#49 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 19 август 2017 - 14:03

Това X и K банд по принцип трябва да са установени диапазони от четоти. Например сега знам, че детектора ми е на X band. Минах през две стационарни камери, които по никакъв начин не активираха радара, а устройството ме извести от ГПСа. На 3 пъти след като обиколих града ми дава сигнали за X банд, предполагам фалшиви сигнали от антени, за които продавача ме предупреди. Има функция да ги отбелязваш със задържане на копчето.

В магазина се продаваха и кобри, имаше и на сходни цени, но продавача ме посъветва да не вземам от тях. Може и да е търговски трик, но твърдеше че кобрите не хващат пистолетите за последователни снимки за разлика от стелта.

Продаваше и уистлъри, за които се бях засилил, каза че и тях не ги препоръчва а имаха по-скъп модел от стелта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от vonko1988: 19 август 2017 - 14:06

  • 0

#50 galeon_ruse

galeon_ruse

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    GLE 350d Coupe 4Matic 2016
    GLC 220d Coupe 4Matic 2017
    Mercedes-Benz Actros 18.440
    MAN TGS 18.420 2009
    VOLVO FM 2001
    Nissan Navara D40
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 август 2017 - 17:10

Това звучи интересно, къде може да ги намеря тези файлове?

http://mb.jack-nicho...o/support/usage

Ето и инструкцията за ползване на готовия файл. Не съм я видял вчера.


  • 0

#51 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 19 август 2017 - 17:15

Ами Снупъра ме известява на 300-500 м.от стационарната в зависимост от скоростта.Като мина покрай нея ми излиза Х честота.
Покрай мобилните,ако са включени някой път Х,но по-често К банда.Аз за това и писах по-нагоре,че много се мешат сигналите и е изнервящо.Всяка вечер като се прибирам на едно и също място пищи Х-а,а няма камера никога.К-то пък пищи много от камиони,автобуси и някой път се пръска от движещи се с мен коли,които също имат предполагам детектори.Като ги изпреваря спира...Последното което вече преля чашта е установих,че като натисна клаксона и съм на дистроник и ми пищи lazer.:)
  • 0

#52 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 19 август 2017 - 17:23

Повечето коли вече имат радар сензори за огледалата и камери Мфу отпред пред огледалото. Аз слагам устройството само на магистрално


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#53 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 19 август 2017 - 18:13

Това X и K банд по принцип трябва да са установени диапазони от четоти. Например сега знам, че детектора ми е на X band. Минах през две стационарни камери, които по никакъв начин не активираха радара, а устройството ме извести от ГПСа. На 3 пъти след като обиколих града ми дава сигнали за X банд, предполагам фалшиви сигнали от антени, за които продавача ме предупреди. Има функция да ги отбелязваш със задържане на копчето.

В магазина се продаваха и кобри, имаше и на сходни цени, но продавача ме посъветва да не вземам от тях. Може и да е търговски трик, но твърдеше че кобрите не хващат пистолетите за последователни снимки за разлика от стелта.

Продаваше и уистлъри, за които се бях засилил, каза че и тях не ги препоръчва а имаха по-скъп модел от стелта.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Да бе да Кобрите не хващали... 

Стелт или Кобра... чиповете са им едни и същи.Матрицата се различава само по цветова гама.Диодите са различни,но са в един и същи клас.

Разлика при еднакви като параметри : външен вид, цена.

Сега като имаш Стелт ,може да ги пробваме в една кола и двата уреда.Ако са с едни и същи параметри.

Любопитно ще ми е дали Стелта макар и нов модел ще хване някоя камера повече от кобрата.

За GPS няма какво да кажа защото не съм и правил ъпдейт никога. Не съм я регистрирал до ден днешен на сайта им за ъпдейт.Все пак ми седи в багажника чисто нова кобрата.


  • 0

#54 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 19 август 2017 - 19:41

Аз пък ги пробвах преди да купя. Български стелт, нова Кобра и нов Уислър. Карах ги в БГ, Гърция и Италия. Най-бързо и добро известяване ми показа стелта с GPS-a. Иначе за Северна Америка не става, просто защото няма базата данни. Иначе вече всички нови модели са 360 и хващат всички честоти.

Official Mercedes-Benz Club Bulgaria
www.mbclub.bg
  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#55 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 19 август 2017 - 20:53

До колкото разбрах от продавача полицията имала n бройки сравнително нов ти пистолети за серийни снимки, сигнала от които се движи много бързо и стелта ги хваща, а кобрата не. Даже ми демонстрира с някакъв уж такъв пистолет.

Също за цял ден шофиране градско и извънградско не мога да се оплача от фалшиви сигнали, писна 3-4 пъти а някъде наистина ноже да е имало засада на x band. Пищеше адски много като ходих до ДЗИ, там явно нещо излъчва мощно такъв сигнал. Обаче имаш функцоя да запаметяваш точки с фалшиви сигнали да не пищи там.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#56 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 април 2018 - 18:29

Да раздвижа темата почти година по-късно. 

Колегата, който купи Стелт - доволен ли си, почти година по-късно? 

Аз съм се насочил към този модел - Whistler GT-468GXi GPS Radar Sensor.

Доколкото разбирам има лазер, GPS за статични камери (вярвам, ще ги засича и на Х банд), както и би трябвало да хваща патрулките с камера + радар, те също са на Х банд доколкото ми е известноо.

Цената ми изглежда адекватна и за по-малко май не може да се вземе прилично устройство, с малко фалшиви аларми, лазер и GPS. 


  • 0

#57 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 05 април 2018 - 07:02

Whistler - а  е добър. Аз ползвам Whistler GT-438G и хваща всички камери в патрулките. Стационарните камери ги чете на Х-банд, като отброява и метри до тях, като започва от около 800 м.

 

За новите камери на триногите не мога да дам мнение, защото не съм се сблъсквал с тях, и не мога да потвърдя дали ги засича. Базата данни за радардетектора не е актуална на сайта на производителя, но и затова си има лек.


  • 0

#58 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 05 април 2018 - 08:54

Да раздвижа темата почти година по-късно. 

Колегата, който купи Стелт - доволен ли си, почти година по-късно? 

Аз съм се насочил към този модел - Whistler GT-468GXi GPS Radar Sensor.

Доколкото разбирам има лазер, GPS за статични камери (вярвам, ще ги засича и на Х банд), както и би трябвало да хваща патрулките с камера + радар, те също са на Х банд доколкото ми е известноо.

Цената ми изглежда адекватна и за по-малко май не може да се вземе прилично устройство, с малко фалшиви аларми, лазер и GPS. 

Стелта беше супер преди да ми го откраднат, пак ще го купя. Имат и решение за лазерите, макар и че до колкото разбрах се доплаща дебело.


  • 0

#59 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 април 2018 - 09:30

Whistler - а  е добър. Аз ползвам Whistler GT-438G и хваща всички камери в патрулките. Стационарните камери ги чете на Х-банд, като отброява и метри до тях, като започва от около 800 м.

 

За новите камери на триногите не мога да дам мнение, защото не съм се сблъсквал с тях, и не мога да потвърдя дали ги засича. Базата данни за радардетектора не е актуална на сайта на производителя, но и затова си има лек.

 

Има ли смисъл да вземам с GPS тогава ? След като така или иначе ги засича. 

 

Новите камерите използват лазер, така че ако радар-детектора има лазерна детекция - със сигурност ще ги хваща. 


  • 0

#60 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 април 2018 - 09:54

Всъщност сега виждам, че модела който съм пустнал няма лазерна детекция. 

Следващия модел с Лазер е или Whistler PRO-78XRi от Авител или Whistler GT-438G който обаче ми излгежда по-ретро с тоя екран, иначе по спецификация не виждам голяма разлика между двете. 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни