Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Халогените се включват през деня ?


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#31 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2019 - 13:45

Марто говоря за самите фарове, които завиват а не за халогените, които се включват при завой.


  • 0

#32 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2019 - 14:57

В закона е казано, че трябва да се движим на къси светлини или на светлини за движение през деня /дневни светлини/, но...

Никъде не пише кои са дневните светлини, т.е. какъв трябва да им е интензитетът, къде трябва да са разположени, каква форма да имат. Без тези последните уточнения, не съществува ли хипотезата, че  габаритите или пък халогенните са дневни светлини ? 

За дневните светлини има Евро директива, на която трябва да отговарят всички производители и вносители на автомобили в ЕС. Не е нужно да фигурира в Бг закони. Обаче ако си монтираш "дневни светлини" - диодни примерно на автомобил, който ги няма конструктивно, трябва да минеш с колата на Техно тест, дали отговаря на изискванията. При светлините за мъгла, ясно е упоменато, че може да се използват само при намалена или ограничена видимост, при други случаи рискуваш глоба. За габаритните не мога да дам пояснение, но понеже редовно си карам на габарити, са ме спирали няколко пъти полицаи, но винаги съм минавал само със забележка, но без глоби, но ми казват, габаритните светлини не са къси, тоест не може. Къси или дневни фабрично вградени. Обаче последните дни си мислех, понеже служебната ми е с дневни светлини, но в този сняг, който вали последните дни, при доста ограничена видимост и кални улици, дали не трябва да се пускат късите светлини, понеже при дневните не светят задните габаритни и забелязах други само с дневни светлини, малко се движат като фантоми, дали не подлежи и това на глоба? 

Не е по темата!


  • 0

#33 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 януари 2019 - 16:27

За дневните светлини има Евро директива, на която трябва да отговарят всички производители и вносители на автомобили в ЕС. Не е нужно да фигурира в Бг закони. Обаче ако си монтираш "дневни светлини" - диодни примерно на автомобил, който ги няма конструктивно, трябва да минеш с колата на Техно тест, дали отговаря на изискванията. При светлините за мъгла, ясно е упоменато, че може да се използват само при намалена или ограничена видимост, при други случаи рискуваш глоба. За габаритните не мога да дам пояснение, но понеже редовно си карам на габарити, са ме спирали няколко пъти полицаи, но винаги съм минавал само със забележка, но без глоби, но ми казват, габаритните светлини не са къси, тоест не може. Къси или дневни фабрично вградени. Обаче последните дни си мислех, понеже служебната ми е с дневни светлини, но в този сняг, който вали последните дни, при доста ограничена видимост и кални улици, дали не трябва да се пускат късите светлини, понеже при дневните не светят задните габаритни и забелязах други само с дневни светлини, малко се движат като фантоми, дали не подлежи и това на глоба? 

Не е по темата!

Абсолютно те подкрепям, относно последното ти чудене, защото аз съм си задавал същите въпроси и понеже карам служебни коли, доста сходни такива има около мен и определено виждам, че само дневните (фабрични) светлини, в такова кишаво и грозно време, не вършат НИКАКВА работа, напротив, мислиш си, че всичко ти е ОК, а отзаде нямаш грам светлинка и ако си със сив или бял цвят, си го закъсал.

Удобство са фабричните дневни светлини, но апелирам да си пускате късите, когато има дъжд, сняг и влошена видимост

 

Поздрави


  • 1
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)

#34 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 януари 2019 - 17:24

За по-новите коли с фабрични дневни светлини, ако се държат фаровете на ауто, така или иначе при лошо време и намалена видимост си включва късите автоматично. За допълнително вграждани диоди наистина е резонно да се включват късите през зимния период. Даже е старият закон беше такъв.
  • 0

#35 SAMURAIJACK

SAMURAIJACK

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3037 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Живота, Вселената и Всичко останало
  • Автомобил:
    C 140 CL 500 (weekend car)
    В историята:
    W124 260 E
    W124 E 300
    W126 S 500
    C140 CL500(US)

Публикувано 10 януари 2019 - 19:12

За по-новите коли с фабрични дневни светлини, ако се държат фаровете на ауто, така или иначе при лошо време и намалена видимост си включва късите автоматично. За допълнително вграждани диоди наистина е резонно да се включват късите през зимния период. Даже е старият закон беше такъв.

това при условие, че не си намалил сензора за светлина прекалено много (или не си дойде така фабрично), иначе не се включват късите и си караш на ЛЕД дневни, но отзад няма никой. Виждал съм го на поне три различни вида и модели нови коли, през деня в кофти време


  • 0
MERCEDESBENZCLCoupe C140  1902 4 (1)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни