Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Халогените се включват през деня ?


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#1 uponone

uponone

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Now: CLS 500 (w219)
    Before: CLK 320 (w209)

Публикувано 31 юли 2017 - 11:27

Здравейте колеги. Тъй като не намерих точна тема по моя въпрос, искам да попитам дали знаете защо халогените ми работят през деня (когато отключа колата и когато завивам)?
А понякога вечер, когато заключа не светва "send me home" опцията с халогените?

Забележка: имам автоматични фарове (когато запаля веднага светват дори при положение "0"). Това не искам да го спирам, защото е удобно, но може би има връзка? (макар, че не би трябвало)
  • 0

#2 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 31 юли 2017 - 18:52

Моите не светват и вечер не знам как да ги пусна без да включвам късите на кофти режим. А много искам вечер да ми светят да си разчиствам пътя по-лесно :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#3 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 юли 2017 - 19:04

Моите не светват и вечер не знам как да ги пусна без да включвам късите на кофти режим. А много искам вечер да ми светят да си разчиствам пътя по-лесно :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Обърни се към специализиран сервиз :)


  • 0

#4 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 31 юли 2017 - 19:07

Обърни се към специализиран сервиз :)


Не мисля че са развалени, защото като завивм вечер се включват


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 юли 2017 - 19:11

Здравейте колеги. Тъй като не намерих точна тема по моя въпрос, искам да попитам дали знаете защо халогените ми работят през деня (когато отключа колата и когато завивам)?
А понякога вечер, когато заключа не светва "send me home" опцията с халогените?

Забележка: имам автоматични фарове (когато запаля веднага светват дори при положение "0"). Това не искам да го спирам, защото е удобно, но може би има връзка? (макар, че не би трябвало)

зависи в  коя посока завиваш светва халогена.Дясно-десен , ляво-ляв халоген.

Това с изпращането се коригира от менюто.За да си сигурен: сложи си ръката на датчика на стъклото и заключи колата.Така трябва да светнат ако си включил тази опция от менюто.
Автоматичните фарове е друга опция в менюто. 


  • 0

#6 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 31 юли 2017 - 19:30

Добре когато си на автоматични фарове 0 трябва ли да имаш халогени? Въпрос на настройк ли е това?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#7 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 31 юли 2017 - 20:14

Добре когато си на автоматични фарове 0 трябва ли да имаш халогени? Въпрос на настройк ли е това?
Sent from my iPhone using Tapatalk

Можеш да имаш.Въпрос на настройка от менюто е.
  • 0

#8 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2017 - 21:19

стига сте го бъркало Вонко. не можеш. едното е корнър илюминейшън - светят по отделно в посоката на завиване ( или обратната ) ако се движиш назад. другото за което говори колегата са фолоу ми хоум светлини при заключване или локейшън такива при отключване ... ако е тъмно
по темата. ноже да не ти работи коректно датчика за осветеност и затова да се включват корнър илюминейшъна или фолоу/локейшън светлините


за Вонко. да си пуснеш светлинния снегорин е нужно фаровете да са на ОН и да си пуснеш фаровете за мъгла . не знам дали при це ел ес е с издърпване на комутатора

и да. имаш нужда от специализирана помощ :)

Този пост е редактиран от cyberpig1: 31 юли 2017 - 21:20

  • 1

#9 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 31 юли 2017 - 22:04

Пробвал съм това с фаровете за мъгла точно със завъртане става, но тогава късите светят доста по-слабо и ми е тъмно :) Уж имаш и халогени, а е по-слабо.

И в такъв случай тези халогени само за отключване и за мъгла ли са? Виждал съм доста МЛ да си карат с халогени из града. Това значи ли че са пуснали фаровете за мъгла?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от vonko1988: 31 юли 2017 - 22:05

  • 0

#10 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 юли 2017 - 22:28


Раздел XVII.
Използване на светлините
Чл. 70. (1) При движение през нощта и при намалена видимост моторните превозни средства и трамваите трябва да бъдат с включени къси или дълги светлини, габаритни светлини и светлина за осветяване на задната табела с регистрационния номер.
(2) Използването на дългите светлини е забранено:
1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става, когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
2. при движение по осветени участъци от пътя;
3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние, по-малко от 50 метра.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 61 от 2006 г.) Моторните превозни средства през периодите:
1. от 2 март до 31 октомври могат да се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини;
2. от 1 ноември до 1 март задължително се движат с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра.

Чл. 76. Забранено е използването на други светлини, освен предвидените в този закон и издадените въз основа на него нормативни актове.

Този пост е редактиран от drjivago: 31 юли 2017 - 22:28

  • 2

#11 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 01 август 2017 - 01:23

Пробвал съм това с фаровете за мъгла точно със завъртане става, но тогава късите светят доста по-слабо и ми е тъмно :) Уж имаш и халогени, а е по-слабо.

И в такъв случай тези халогени само за отключване и за мъгла ли са? Виждал съм доста МЛ да си карат с халогени из града. Това значи ли че са пуснали фаровете за мъгла?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря на колегата drjivago за цитирането на закона.
Лично ако си зад мен и в ясно време караш с пуснати халогени ти давам десен мигач, заставам зад теб и ти пускам дълги.
Тия навици от БМВ ги отучете, моля. Същата работа и с ксенон в рефлекторен фар...
По темата - ако ТИ ТРЯБВАТ халогени през нощта, въртиш ключа най-надясно и дърпаш веднъж за предни и още веднъж за задни.

Този пост е редактиран от vmvelev: 01 август 2017 - 01:24

  • 1

#12 uponone

uponone

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Now: CLS 500 (w219)
    Before: CLK 320 (w209)

Публикувано 01 август 2017 - 07:49

vonko1988, до колкото бях пробвал халогени не може да пуснеш на позиция 0, а трябва да завъртиш на къси и тогава. Няма логика като завъртиш на къси да ти светят по-слабо фаровете...

Иначе по моя проблем, по-важно ми е да не светят през деня, защото ми се струва излишно. Датчика за светлина би трябвало да работи защото навигацията си сменя цвета... сигурно е някоя настройка, но ще трябяа стар май
  • 1

#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 01 август 2017 - 09:01

vonko1988, до колкото бях пробвал халогени не може да пуснеш на позиция 0, а трябва да завъртиш на къси и тогава. Няма логика като завъртиш на къси да ти светят по-слабо фаровете...

Иначе по моя проблем, по-важно ми е да не светят през деня, защото ми се струва излишно. Датчика за светлина би трябвало да работи защото навигацията си сменя цвета... сигурно е някоя настройка, но ще трябяа стар май

 

Здрасти колега, да се включа и аз, при 211 и 219 има един много крехък лентов кабел който е между плафона и сензора за осветеност на предното стъкло, ако поради някаква причина е свалян плафона, или е сменяно стъклото... кабела може да е повреден и да прекъсва което може да води до много подобни магарии. Друг е въпроса дали датчика отчита наистина коректно, трябва да се закачи със стар и да се види на живи данни какво показва.


  • 0


#14 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 август 2017 - 09:40

излизам от темата , но трябва да разнищим и на Вонко проблема. 

на крайно дясно ли завърташ ? т.е. да е с вкючени къси ? 

 

фаровете за мъгла могат да бъдат пуснати и ако колата е на габарити. 

ако си на 0 , после имаш авто, после габарити , после къси ... 

при по ниска осветеност , подозиам , че си на габарити. 

 

 

но пак казвам , не ползвай тия фарове ако нямаш намалена видимост. няма смисъл ... ако някой  лешпери пред теб и слънце да мъ пуснеш отзад , няма да те забележи. 


  • 0

#15 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 01 август 2017 - 15:25

Ще пробвам пак. Честно казано ми се струва че вечер късите са ми много забити надолу. Трудно ми е да карам извънградско на къси и все гледам да пусна дългите и да направя ден отпред, но както знаем не винаги може. Та си мисля ако добавя и халогените към късите трябва да е по- осветено...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от vonko1988: 01 август 2017 - 15:26

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни