Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ретрофит задна камера CLS SB Command NTG4.5


  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#1 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 25 юли 2017 - 09:36

Здравейте колеги, отскоро съм собственик на Mercedes CLS Shooting Brake. Не успях да открия подобна тема и се обръщам към форума за помощ. Липсва ми камера за обратно виждане и разбрах, че може да се направи ретрофит на оригинална такава. Дали познавате някой в София, който може да помогне? Става въпрос за самата инсталация и кодирането на Command NTG4.5 системата.

 

Предварително Благодаря! 


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 25 юли 2017 - 18:46

gelevp сложи ми на моята 212ка камера и стана муцка.

 

Не помня да е имало нужда от Стар-кодировка. Май само от менютата на НТГ-то се настрои, но си падна налучкване. Понеже подкарването на картина е трудно, а камерата не можеш да си я държиш в купето постоянно свързана, аз направих следното - вързах чинч-кабела към НТГ, а от другия край свързах един фороапарат, който да подава сигнал. И сменях настройки, докато не ми се появи картина. След това едва прибягнахме към свързване на камерата.

 

Има много неприятни детайли за планиране - куплунг за НТГ-то се взима отделно (+ 30ина лева); вероятно ще ти трябва още един чинч кабел, понеже и твоята е дълга кола; докато gelevp фиксира камерата така, че да не влиза вода си беше играчка.

 

Съветвам те да си вземеш камера без линии и без диоди, ако ще скачаш на китайска за 50ина лева. Така и така линиите са фиксирани - в един момент само ще те дразнят.

 

След 4 месеца с камера не бих казал, че е екстра без която не мога. Имай предвид, че на моменти тя разсейва, понеже все пак трябва да поглеждаш в централното, в страничните огледала и в парктроника.


  • 2

#3 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 787 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 25 юли 2017 - 23:06

Колегата пита за ретрофит на оригинална камера, не за китайско менте с чинчове...
  • 0

#4 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 26 юли 2017 - 05:48

Честито за колата,имам такава от 2 години и мога да помогна само със снимки къде точно е монтирана камерата поне
  • 0

#5 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 26 юли 2017 - 06:40

Благодаря за отговорите! Да, предпочитам ретрофит на оригинална или такава която не налага добавяне на допълнителни модули. Разбрах, че трябва да се кодира command системата. Дали познавате някой за предпочитане в София, който може да помогне?


Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0

#6 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 26 юли 2017 - 08:53

Здрасти колега, точно при оригиналната се добавя модул, камера и кабели, доста по-скъп вариант е за качеството на образа не получаваш нищо повече.

Ето списък с части ако решиш да си добавяш оригинална, цените са по прайс лист на МБ само за самата камера не съм сигурен дали това е вярната цена, понеже излезнаха няколко цени и другите бяха дори по-високи.

 

Модул: A2128270006 ~ 110 Euro
Камера: A2078200897 ~ 230 Euro
Кабел камера до модул: A2044404808 ~ 14 Euro
Кабел модул до команд: A2044404908 ~ 28 Euro

 

Аз съм със същата камера като колегата Praetorian, от типа "китайско менте с чинчове" и съм доволен особено като се има предвид че струва 12 евро, плюс 7 евро преходника отзад за команда Fakra към чинч.

Ето я и камерата: http://www.ebay.de/i...353.m1438.l2649

Монтажа е елементарен, всеки може да си го направи сам.

 

Успех!


  • 1


#7 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 26 юли 2017 - 14:19

Благодаря на всички. Стигам до извод, че ако слагам оригинална камера, ще ми трябва професионална инсталация и настройки. Това за съжаление за мен е невъзможно. Дали все пак не съществува някой, който се занимава с Мерцедес кодиране и подобни инсталации професионално в София? Предполагам, че ще ми трябва на само свързано с камерата, а за в бъдеще. 


  • 0

#8 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 26 юли 2017 - 18:14

Колегата пита за ретрофит на оригинална камера, не за китайско менте с чинчове...

 

Само дето се хабих да пиша. Ама като не чета - така е.

Дано поне на идните поколения е от полза.


  • 1

#9 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 26 юли 2017 - 19:58

Само дето се хабих да пиша. Ама като не чета - така е.
Дано поне на идните поколения е от полза.


Ни най-малко не си се хабил. Аз се допитвам до опита на всички колеги. Всяка информация е добре дошла. Още веднъж Благодаря! Продължавам да търся решение. Ще поствам в момента в който си реша проблема.
  • 0

#10 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 26 юли 2017 - 22:49

Ни най-малко не си се хабил. Аз се допитвам до опита на всички колеги. Всяка информация е добре дошла. Още веднъж Благодаря! Продължавам да търся решение. Ще поствам в момента в който си реша проблема.

 

Благодаря, колега.

Аз това не го писах сериозно, но понякога хуморът ми е прекалено странен :)

 

Аз също гледах опциите за оригинална камера, но беше ужасно сложно и скъпо. Особено пък, ако искаш да слагаш и динамични линии. Неразличима е от оригинална и като външен вид и като образ, а аз съм педантичен в това отношение.


  • 1

#11 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 юли 2017 - 23:33

Разгледай https://www.eldibg.c...ras/cameras-oeМ


  • 0

#12 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 10 август 2017 - 14:51

Здравейте колеги,

 

За да завърша темата, вчера ми инсталираха следната камера http://aval-bg.com/3622/CS+T999. Причината беше, че я видях инсталирана в GLS на техния сайт. Момчетата от Авал свършиха чудесна работа. Камерата е широкоъгълна и с много добра резолюция. От гледна точка на функционалност обаче, няма разлика с която и да е друга камера независимо от цената. Въпреки, че при програмирането на команд системата бяха включени опции като динамични линии, нищо от това не излиза. Причината е липсата на интерфейсен модул. В случая става въпрос за допълнителни 900лв. За мен поне, това, не е оправдано и цената става почти същата като при ретрофит на оригинална камера и модул за управление. Единствено тука се объркаха в Авал. На моя въпрос за динамичните линии, отговора беше че ще има 100% ако системата ги поддържа :) Тя ги поддържа но изисква доста допълнителни неща..... С две думи, ако трябваше да избирам днес, бих избрал между варианта предложен от Praetorian в тази тема с минимален бюджет или оригинален ретрофит...... Вече за мен разликата вече е повече от ясна :)


  • 0

#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 10 август 2017 - 15:04

Жалко че не са заработили линиите пък разликата в цената е около 200-230 лева. дори с най-скъпата китайска камера и кабел. И все пак по-хубаво е с камера :)


  • 0


#14 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 10 август 2017 - 15:19

Честито, колега!

 

Пусни снимки от монтираната камера и от картината й.


  • 0

#15 lupip

lupip

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLS Shooting Brake 2013

Публикувано 10 август 2017 - 20:56

Ето и снимки. Само забравих да снимам самата камера, но на мен ми изглежда като фабрична. А цената на инсталацията заедно с преходник и програмиране на навигацията беше почти колкото камерата. 7363c8c7e7f929816e518d712bcfd1ee.jpgfeee8f37c97bfaf686a37bcf341d0fe7.jpge9f8f472da70f6e6c060abafce155fa0.jpg
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни