Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Размер гуми/джанти за Е500 /W211/


  • Please log in to reply
46 мнения по тази тема

#16 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 15 юли 2017 - 13:26

Ще ти синтезирам всичко така:
Оригиналните размери са ти 245/45R17 и 245/40R18
Ако държиш да сложиш 19 цола по принцип няма проблем, само трябва да са еднакви предни и задни. Като размер много зависи колко широки джанти ще купиш, има достатъчно сайтове с онлайн калкулатори при преминаване на друг цолаж, но като пример ти давам 245/35R19, 275/30R19, 285/30R19

Този пост е редактиран от Bokouser: 15 юли 2017 - 13:32

  • 0

#17 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 16 юли 2017 - 10:41

Харесах тези джанти:

 

https://www.olx.bg/i...tml#:66a8a942fe

 

Какво ще кажете? И какви гуми да гледам за тези джанти - хем да са достатъчно широки за стабилност, хем да не товари колата.


  • 0

#18 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 16 юли 2017 - 11:40

На джанта 8j (като от обявата) не слагай по-широки гуми от 245. Марката летни гуми я гледай по джоба си - 245/40/18 не е евтин размер. Зимни - макар че най-вероятно не питаш за зимни - поне средна категория.

 

На 245/40/18 всяка не-РФТ гума ще те вози достатъчно комфортно, а с 4матик по подразбиране нямаш проблеми със стабилността. :)

 

Джантите умишлено няма да ги коментирам. Ясно ти е, че са реплика, нали?

"Стават за всички модели Мерцедес...." е прекалено широка формулировка. Преди да поръчваш провери дали са с конусовидни или сферични легла за болтовете; дали са за М12 или М14 болтове; дали централният отвор е 66,6; дали капачки и винтили (метални или пластмасови) са включени в цената; пише ли на джантите някъде AMG или AMGG, или AMC. За всеки случай :)

 

Сметни си точно изнасянето на джантата. ЕТ35 е малко за Е-клас, но по принцип с фабричният офсет, джантите на Е-класата стоят хлътнали в калника. Т.е. с ЕТ35 може да изглеждат много добре.


  • 2

#19 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 юли 2017 - 07:07

Колега я метни няколко снимки да я видим... 


  • 0

#20 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 18 юли 2017 - 08:56

На джанта 8j (като от обявата) не слагай по-широки гуми от 245. Марката летни гуми я гледай по джоба си - 245/40/18 не е евтин размер. Зимни - макар че най-вероятно не питаш за зимни - поне средна категория.

 

На 245/40/18 всяка не-РФТ гума ще те вози достатъчно комфортно, а с 4матик по подразбиране нямаш проблеми със стабилността. :)

 

Джантите умишлено няма да ги коментирам. Ясно ти е, че са реплика, нали?

"Стават за всички модели Мерцедес...." е прекалено широка формулировка. Преди да поръчваш провери дали са с конусовидни или сферични легла за болтовете; дали са за М12 или М14 болтове; дали централният отвор е 66,6; дали капачки и винтили (метални или пластмасови) са включени в цената; пише ли на джантите някъде AMG или AMGG, или AMC. За всеки случай :)

 

Сметни си точно изнасянето на джантата. ЕТ35 е малко за Е-клас, но по принцип с фабричният офсет, джантите на Е-класата стоят хлътнали в калника. Т.е. с ЕТ35 може да изглеждат много добре.

 

Благодаря за изчерпателното мнение, колега!

 

 

Харесах тези джанти:

 

1.   http://benz.bg/index...-n002&Itemid=70

 

      18цола; ширина:8,5J;  ЕТ38; 5x112;   Цена за 4те броя: 1440лв. НА СКЛАД!

      19цола; ширина:8,5J;  ЕТ38; 5x112;   Цена за 4те броя: 1530лв

 

2.    http://benz.bg/index...-n010&Itemid=70

 

        18цола; ширина:8,5J;  ЕТ35; 5x112;   Цена за 4те броя: 1390лв.

 

 

Тези предполагам, че ще станат след като са 4 еднакви. За мен лично идеалният модел е номер 1, сега следва въпроса ако избера 19 цола на 8,5J и ET38 ще бъде ли проблем за нормалната работа на колата или няма ядове? Или да слезна на 18 цола, въпреки че не ми се иска да го правя.

И какви гуми да избера?


  • 0

#21 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 18 юли 2017 - 09:11

По темата с репликите джанти, не искам да е някаква анти-реклама, просто моето мнение подплатено с едно видео, приятно гледане.

 


  • 0


#22 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 18 юли 2017 - 09:15

По мое наблюдение репликите джанти са кофти избор, особено при голям цолаж и някаква по-"рехава" конструкция. Такива джанти трябва да ги пазиш много, да не влизаш в дупки и т.н. Въобще ако караш агресивно не стават, стават колкото да разходиш колата до кафето или дискотеката. Виждал съм не един или два пъти как се изкривяват такива джанти, един път като се возих моя приятел си я пръсна и то не при много силно влизане в дупката. А джантите му уж бяха най-високо ниво реплика.

 

Та според мен трябва да се кара или с оригинални джанти на марката, или с джнати на производител като BBS. От техните съм много доволен, на БМВ-то имах едни които буквално са минали през АДА(беше ми учебната кола :D)


  • 0

#23 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 18 юли 2017 - 09:48

Добре, риска ако взема реплики ще го поема аз.

 

Искам да ме посъветвате дали тези съотношения при 19 цола (или 18 цола в краен случай) ще паснат идеално на колата ми - дали нщма да седят прекалено тесни/широки в калника и съответно какъв размер гуми да подбера в съотношение стабилност и перфектна работа на автомобила?


  • 0

#24 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 18 юли 2017 - 09:51

Добре, риска ако взема реплики ще го поема аз.

 

Искам да ме посъветвате дали тези съотношения при 19 цола (или 18 цола в краен случай) ще паснат идеално на колата ми - дали нщма да седят прекалено тесни/широки в калника и съответно какъв размер гуми да подбера в съотношение стабилност и перфектна работа на автомобила?

 

А джанти Lorinser като на SLR 19ки как ще паснат? Има сега една оферта от познат за такива 19ки и уж били еднакви (стават за 4матик) с някакви гуми на тях.


  • 0

#25 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 18 юли 2017 - 10:18

211-ката е най-добре да си е със стандартния размер жАнта(17 245/45) или с този 245/40R18. Наистина не съм сигурен какъв ще е ефекта от другите размери.

Толкова ли държиш да са 19-ки?


  • 0

#26 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 18 юли 2017 - 10:32

Искам колата ми да изглежда така:

 

https://olxbg-ring10...dzhanti-18-.jpg

 

Не държа непременно да е с 19ки, но искам визията да е перфектна, отделно възнамерявам да я направя E63 AMG оптика, така че без готина джанта не стават нещата. Като всичко ще бъда изпипано до съвършенство - няма да правя селски тунинг.


  • 0

#27 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 18 юли 2017 - 10:43

Искаш да слагаш АМГ оптика и тръгваш от джантите? Според мен джантите трябва да отиват на оптиката, тоест да са ти последната грижа. Ако не искаш проблеми и искаш да пасне перфектно - 18ки. Каквото и да си говорим, няма как да излъжеш колата.
  • 0

#28 INVERT

INVERT

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 27 Мнения:
  • Град:LA

Публикувано 18 юли 2017 - 11:00

Добре ако са 18ки какво е перфектното ET, J и т.н. за да не седят вътре в калниците или прекалено изпъкнали? Оптиката ще се прави по-натам - сега е важно да сложа гуми и джанти за да мога да я карам, а не да съсипя зимните, с които купих колата.


  • 0

#29 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 18 юли 2017 - 11:05


Здравей,

Относно гумите. максималния размер, който ти дават (по книжка е) 245/40R18 с джанти 8.5Jx18 ET38
Имаш и възможност за 245/45R17 - 8.5Jx17 ET38 и 8Jx17 ET38

При мен започва да свети червено, когато е много мокро, което не знам дали при теб е било така, но не се притеснявай. Ресет и си готов.

За аудиото ти препоръчват да пуснеш нова тема, а не да го обсъждаме в тази за гумите.

Успех!


Няколко човека ти го казахме вече. Не знам колко по-ясно можем да го напишем :)
  • 0

#30 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 18 юли 2017 - 11:26

Добре ако са 18ки какво е перфектното ET, J и т.н. за да не седят вътре в калниците или прекалено изпъкнали?

 

1. Заставаш странично откъм багажника и поглеждаш колата по дължина под много малък ъгъл. Преценяваш ли, дали ти харесва или не колко е хлътнала джантата. (Ако е изхвърлена, просто обърни долната логика).

1.1. Ако ти харесва - супер.

1.2. Ако не ти харесва - на око преценяваш колко мм може да се изнесе. От опит: ако те дразни, това са 15мм. Ако не можеш да я гледаш така са 20мм. Ако ти се гади - от 30мм нагоре (много малко вероятно).

1.3. Сваляш джантата и гледаш ЕТ-то. Според резултата от 1.1 или 1.2. добавяш към него 0-30мм.

 

2. Заставаш странично откъм двигателя и пак поглеждаш колата по дължина под много малък ъгъл. Преценяваш ли, дали ти харесва или не колко излиза джантата.

2.1. Ако ти харесва - супер.

2.2. Ако не ти харесва - на око преценяваш колко мм може да се изнесе. От опит: ако те дразни, това са 15. Ако не можеш да я гледаш така са 20мм. Ако ти се гади - от 30мм нагоре (много малко вероятно).

2.3. Сваляш джантата и гледаш ЕТ-то. Според резултата от 2.1 или 2.2. добавяш към него 0-30мм.

 

3. Търсиш други джанти с пресметнатото ЕТ в 1.3. и 2.3. Ако ЕТ-то се различава взимаш по-малкото число.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни