Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Телефон за фейслифт W211


  • Please log in to reply
41 мнения по тази тема

#16 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 12 юли 2017 - 21:03

Колега Plamen, недей да хвърляш така информация за кое как се свързва, ако не си на ясно. Няма как да свържеш с блутут поставката за айфон 4 в w211 (за която иде реч в темата, на w204 и w212 е друга бира), защото чисто и просто няма вграден блутут модул в нея. Относно SAP V4 също доста може да се почете из свободното интернет пространство и това което твърдиш е "леко" неточно. Има Viseeo MB4+ (новия модел), което се продава свободно в интернет (идва чисто ново) и също така има магазин в София, където дори може да се види на живо и да се тества в колата преди да се плати...

Ако не си разбрал, че става въпрос за w211- ОК. А иначе, ако ти продаваш артикулите в OLX, май искаш да врътнеш колегата bronc, а?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0

#17 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 12 юли 2017 - 22:05

Колега SpLiT, хайде заедно да почетем в свободното интернет пространство?
iPhone 4/4S cradle е напълно съвместим с W211, ако автомобилът има съответната подготовка (UHI Phone - кодове 386 и 388). Ще ме извиняваш, но 3 години ползвах такава поставка и в нея има вграден блутут модул. Той се свързва с всички телефони, но работи единствено и само с iPhone 4 и 4S! SAP V4 е блутут модул, направен да бъде съвместим с всички телефони, като дори има слот за SIM-карта и може да работи и без телефон.
Относно обявите в OLX, които използвах за пример - да, мои са, но твърдо бих препоръчал на всеки изобщо да не ги гледа, а да си купи нови устройства, от магазин, с гаранция и да ги тества на място!
Ето и линкове за да се поориентирате в цените!

http://www.xcarlink....-i-USB-zariadno

http://www.viseeo.bg...ee-Mercedes-USB

P.S. - Не ми се влиза в повече дискусии, нека колегата bronc сам си направи избора какво да ползва.

Този пост е редактиран от Plamen: 12 юли 2017 - 22:09

  • 0
Публикувано изображение

#18 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 12 юли 2017 - 23:50

Твърде хубаво е, за да повярва някой. За съжаление не работи с нито един модел Мерцедес. Това е обикновен FM трансмитер, захранван от запалката, в който има микрофонче и говорител. И най-елементарната блутут колонка върши същата работа.
Идеята е телефонът да се свърже с Comand (или Audio) на автомобила. Да отговаряш на повикване и да набираш от волана, да виждаш кой те търси и да четеш SMS-и на дисплея на автомобила, да говориш през вградения в плафона микрофон, за да няма паразитни звуци и събеседникът ти да не чува като ехо собствените си думи и т. н. Ако ставаше с китайски боклук за 20 лв. ... Както и да е. Алтернатива е само ViseeО (MBU-3000 или MB-4, в зависимост от подготовката на автомобила), но все по-трудно се намира, защото вече не ги правят и трябва отнякъде читаво втора ръка.

https://www.aliexpre...ee-db51792c17a9

 

Работи във всяка кола.

Работи във всеки мерцедес,ауди,порше,мазерати,ферари,ламборгини , москвич, лада, трабант,ГОЛФ и т.н.

Идеята на момчето е да не го хващат органите че държи телекомуникационно устройство в ръка.

А иначе това го слагаш в запалката пускаш радиото и готово.Има си копчета (описани са в описанието) и доста функции

Имал съм три такива и са супер като цена и като качество.Ако го купиш от китай качеството е много по-добро от тези които се продават в Бг. Може да изглеждат едни и същи,но материалите и информацията в тях е много различна.

Пробвал съм,разглобявал съм,четена е информацията от чиповете. 

Viseeo(made in taiwan) е доста скъпо и не си оправдава парите.Втора употреба не препоръчвам.


  • 0

#19 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 13 юли 2017 - 06:35

Какво разбирате под "работи във всяка кола"? Това нещо няма нищо общо с телефонната система на автомобила! Нали не твърдите, че вграденият в автомобила микрофон връща сигнал към това нещо или пък, че може да визуализира съдържанието на телефонния указател на таблото?
А ако някой иска органите на реда да не го хващат с телефон в ръка, може просто да си пусне телефона на спийкър
Но всеки сам си прави избора!
  • 0
Публикувано изображение

#20 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 13 юли 2017 - 08:28

Голяма дискусия е станала тук :) Това, което казва Plamen е вярно, но мисля, че SpLiT просто се обърка. Самата поставка (cradle) се свързва през блутут към iPhone-а, а не към колата. 

 

Аз определено не търся варианта с FM трансмитъра - вече имам Xiaomi Roidmi 2S за пускане на музика и той поддържа разговори, но предпочитам интеграция с колата. Ще дебна за някой евтин крейдъл за iPhone 4 или Nokia 6310, понеже мога да взема и двата телефона.


Този пост е редактиран от bronc: 13 юли 2017 - 08:28

  • 0

#21 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 13 юли 2017 - 08:46

Ако имаш някакъв iPhone 4 или 4S, това с поставка за него, втора ръка от ebay ще ти излезе най-евтино. Ако обаче ще купуваш и телефон, няма смисъл. По скоро търси втора ръка SAP или ViseeО. ViseeO е най-добрата възможна алтернатива на SAP и го има в различни серии - 1, 2, 3, 4 (съответно 1000, 2000, 3000 и т.н., ако имитират телефон и лягат в леглото му).


  • 0
Публикувано изображение

#22 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 13 юли 2017 - 09:10

Аз продължавам да твърдя, че cradle-а който колегата продава в OLX не поддържа блутут. В самата обява никъде не се споменава за блутут функция и той си е написал и парт номера: А2128201651... проверете сами, какво и как може щом не вярвате.

 

П.П: Ако имаше блутут, то поне щеше да има pairing button ;)


  • 0

#23 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 13 юли 2017 - 09:19

Аз продължавам да твърдя, че cradle-а който колегата продава в OLX не поддържа блутут. В самата обява никъде не се споменава за блутут функция и той си е написал и парт номера: А2128201651... проверете сами, какво и как може щом не вярвате.

 

П.П: Ако имаше блутут, то поне щеше да има pairing button ;)

 

http://www.mercupgra...adle-manual.pdf


  • 0

#24 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 13 юли 2017 - 09:34

Когато не съм прав, поднасям извинения и свеждам глава. Хубавото поне е, че се получи тема убиец, толкова информация на едно място не съм виждал до сега :)


  • 0

#25 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 24 юли 2017 - 10:27

Здравейте,

 

нов съм и планирам тези дни да взема една Е класа 350. Вчера ходих да я гледам и да я поразцъкам. Има голяма навигация и в навигацията има опция за блутут. Пробвах да закача блутутът с iPhone 6s+, откриват се но дава грешка при свързването. В колата имаше вграден някакъв модул (в подлакътника) и там имаше закачена една нокия. Искаше някакъв код да се свърже с нея. Така или иначе, аз искам да ползвам пълните функции на системата, като закача моя телефон. В тази връзка имам следните върпоси:

 

1. Какво трябва да взема, за да сменя нокията с моя iPhone? 

2. Чрез този модул, ще мога ли освен разговори да слушам и музиката от телефона си на уредбата в колата?

3. Мога ли да ползвам телефона си директно през блутут системата, ъпдейт на софтуер или нещо подобно?

 

Моля за съвет, за възможно най-добро бюджетно решение

 

Благодаря предварително

 

снимка https://my.pcloud.co...UB3Jcq1uboMUIT7


  • 0

#26 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 24 юли 2017 - 10:34

Здравейте,

 

нов съм и планирам тези дни да взема една Е класа 350. Вчера ходих да я гледам и да я поразцъкам. Има голяма навигация и в навигацията има опция за блутут. Пробвах да закача блутутът с iPhone 6s+, откриват се но дава грешка при свързването. В колата имаше вграден някакъв модул (в подлакътника) и там имаше закачена една нокия. Искаше някакъв код да се свърже с нея. Така или иначе, аз искам да ползвам пълните функции на системата, като закача моя телефон. В тази връзка имам следните върпоси:

 

1. Какво трябва да взема, за да сменя нокията с моя iPhone? 

2. Чрез този модул, ще мога ли освен разговори да слушам и музиката от телефона си на уредбата в колата?

3. Мога ли да ползвам телефона си директно през блутут системата, ъпдейт на софтуер или нещо подобно?

 

Моля за съвет, за възможно най-добро бюджетно решение

 

Благодаря предварително

 

снимка https://my.pcloud.co...UB3Jcq1uboMUIT7

Защо не търсите, колеги?

Ето ти цялата информация, поразцъкай я и нея :)

http://forums.mbclub...mand bluetooth


  • 0

#27 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 25 юли 2017 - 14:32

Здравейте,

 

Искам да попитам тези, които знаят или ползват някое от следните устройства:
ViseeO MB-4 и ViseeO MB-2

1. Работят ли и двете с iPhone 6 и нагоре?

2. След като телефона ми се е свързал с аудиосистемата, освен за разговори, мога ли да слушам/гледам музика/клипове, качени на телефона?

 

Интересувам се за всяко едно от устройствата, т.к. цената им е доста различна и да знам към кое да се насоча.

В колата имам инсталиран cradle с нокия апарат. Ако някой проявява интерес, да пише на лично и ще се разберем. Аз няма да го ползвам.


  • 0

#28 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 26 юли 2017 - 12:33

Ползвам ViseeO MB-4. Ползвал съм го с iPhone-и от 4S до 7Plus, включително и работи без проблем с всички. Става единствено за разговори, СМС-и, тел. указател, т.е. телефонните функции. Не може да се стриймва музика от телефона към аудиото на колата.

Да, цените са доста височки, затова моето го взех втора ръка при едно пътуване.

За iPhone 6 и 6S ще ти свърши работа и SAP V-4. Но със 7 не работи, както е писано в по-предните постове на темата.


  • 0
Публикувано изображение

#29 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 27 юли 2017 - 19:22

Вчера ми пристигна cradle-ът за iPhone 4 и днес си взех дубликат на картата от Мтел. Всичко работи, чува се задоволително добре. Единственото нещо, което ме дразни малко е, че няма автоматичен начин да се изключи телефона и понеже аз карам колата сравнително рядко (веднъж в седмицата примерно) има доста голям шанс батерията да пада. Знам, че мога да го изключвам ръчно, ама не ми се занимава :) Евентуално по-добър вариант за мен би била Nokia 6310, понеже имам стар такъв и батерията му държи мноого време, но cradle-ите за айфон са доста по-често срещани. Моят го взех за 20 евро.


  • 0

#30 imanev

imanev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 62 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W211 E350 2005

Публикувано 01 август 2017 - 07:57

Вчера ми пристигна cradle-ът за iPhone 4 и днес си взех дубликат на картата от Мтел. Всичко работи, чува се задоволително добре. Единственото нещо, което ме дразни малко е, че няма автоматичен начин да се изключи телефона и понеже аз карам колата сравнително рядко (веднъж в седмицата примерно) има доста голям шанс батерията да пада. Знам, че мога да го изключвам ръчно, ама не ми се занимава :) Евентуално по-добър вариант за мен би била Nokia 6310, понеже имам стар такъв и батерията му държи мноого време, но cradle-ите за айфон са доста по-често срещани. Моят го взех за 20 евро.

 

Аз имам cradle за нокия 6310 в комплект с телефон. Работи перфектно. Ако имаш желание, може да ги разменим, защото търся за iPhone.

P.P. Имам и следното питане - в Comand има блутут, който не се свързва с моя iPhone, но питането ми е - Има ли телефон/модел/марка, който се свързва с блутута на Comand директно и работи напълно функционално? Изчетох за доста решения, но ако има такъв апарат, съм склонен да си сменя телефона и да си реша проблема.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни