Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Телефон за фейслифт W211


  • Please log in to reply
41 мнения по тази тема

#1 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 06 юли 2017 - 12:10

Колата ми има заготовка за телефон (код 386), но няма cradle. Не мисля да давам 200 лева за блутут, така че ще си направя едно копие на сим картата и ще взема някоя стара Нокия. Не мога да се ориентирам, обаче, кой cradle ми трябва. Това ще ми свърши ли работа? http://www.ebay.co.u...utorefresh=true


  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 06 юли 2017 - 13:16

Всичко освен блутут е безсмислени мъки


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#3 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 06 юли 2017 - 14:30

Колега, аз в момента съм с един Сони Ериксон к750и и мога да ти кажа, че не съм доволен... Телемор предлагат само новите си 4г карти а телефона е от поколението когато дори и 3г нямаше... Аз лично бих ти препоръчал да си търсиш поставка за iPhone 4/4s (или 5/5s ама там телефона вече е по скъп) и да намериш едно евтино айфонче. В момента си чакам поставката за айфон 4 и ще разкарам сони ериксона поради няколко причини: 1. като загасиш колата, след 10ина минути колата вкарва телефона в "изключен режим" (сиреч ако ти звъннат ти дава че е изключен телефона), НО от време на време забива телефона когато го връща в работен режим след отключване на колата... решение на проблема: вадя батерията на телефона за пълен ресет иначе нищо не става (отварям подлакътника, вадя телефона, отварям задния капак, свалям батерията и после всичко в обратен ред); 2. В София съм и ш*бания телефон прекъсва на точно определени места... ама всеки път без изключение. След дълги размисли и страсти един колега, който е поддържал базовите станции на Мтел и Глобул ми обясни на дълго и широко защо се получава така, както и че решение за дъртия ми телефон няма.

 

Също така, преди да поръчваш каквото и да е си пробвай дали ти работи системата в колата, понеже това с телефоните е проблем на много хора и немалко са "глиганосвали" по колите си :)

 

Относно блутута при NTG1, то той е голям филм: 1. SAP модулите не поддържат като хората смартфони (дискънектва на около 5-10 минути), а iPhone изобщо не може да се свърже. Ако му боднеш СИМ карта се деактивира блутута; 2. HFP модулите не поддържат най-новите смартфони и не можеш да свържеш повече от 1 телефон към него + не може да се ъпдейтва фирмуера; 3. cradle/поставка за специфичен телефон + блутут: блутута работи само с телефона който е предназначен за поставката...

 

Единтвеното което си заслужава да се купи е Viseeo MB-4+, но то струва 479 лева. На мен не ми се даваха и понеже един приятел имаше поставка за сони ериксон 750, а друг телефон реших да мина метър (бяха ми подарени и поставката и телефона)... оттам Теленор най-тънкия абонамент за 12 месеца, НО се оказа че безплатен обяд няма и сега зверски съжалявам че не дадох парата за Viseeo-то. Както е казал колегатa Krasi.Martinov "Всичко освен блутут е безсмислени мъки".

 

П.П.: Krasi.Martinov не съм забравил какво съм обещал, ама не съм ходил до сервиза, майстора е отпуска, че и той трябвало "да почине малко" :)


  • 1

#4 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 06 юли 2017 - 14:56

Не мисля да си купувам блутут модул, защото ми се случва супер рядко да говоря по телефона - просто не си струва. Аз съм МТел и там не знам как стои въпросът с поколенията на сим картите и ще ги питам, но пък цената е 1лв на месец, така че ще ги прежаля. Мисля да пробвам с една Nokia 6310, понеже имам такава стара. Може и с айфон, ама там пак отивам на 100-150 лева, но е вариант. 


  • 0

#5 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 06 юли 2017 - 15:16

Mtel са единствения оператор в БГ, на който системата му позволява услугата клониране на СИМ карта и мисля че ще си доволен от постигнатия резултат. При сВиваком и Телемор няма такъв филм с клониране на карти и е драма голяма...

 

Ако искаш да си тестваш системата ти дали работи, всеки ден съм в мола на Цариградско, ако минаваш наоколо можем да боднем моя кредъл за проба, че докато се образовах по темата за телефон в 211 четох уникални неща, като пример UHI конектора си е на място, ама като бодне човека кредъл с телефон нищо не се случва. Закача Стар диагностика и тя не се свързва с модула... разглобява човека подлакътника и ХОП няма го модула :)


  • 1

#6 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 06 юли 2017 - 15:26

Благодаря за предложението :) Надявам се при моята да няма нищо крадено, понеже е 'българка' по рождение и не е минавала през автоджамбазите :) 


  • 0

#7 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 12 юли 2017 - 11:00

Нещо такова също би ти свършило работа?

 

https://www.olx.bg/a...ee-ID6qt4c.html

 

https://www.olx.bg/a...4s-ID6B3Ot.html


  • 0
Публикувано изображение

#8 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 12 юли 2017 - 11:48

Би ми свършило, но няма шанс да дам 300-400 лева за такова нещо :) 


  • 0

#9 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 12 юли 2017 - 12:06

Би ми свършило, но няма шанс да дам 300-400 лева за такова нещо :)

 

Аз имам същия адаптер горе, който е за iPhone 4, ако имаш интерес пиши ще ти го дам на доста по-добра цена.


  • 0

#10 SpLiT

SpLiT

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    2008 - w211 E300 4Matic Avantgarde;
    2002 - w203 C180 SportCoupe;
    2004 - w211 E270CDI Avantgarde - продаден.

Публикувано 12 юли 2017 - 12:11

Колега vbogoev би ли ми пратил цена на мен, че един такъв адаптор купих от ибей и го загубиха БГпощи, сега съм набелязал един за 25 евро и ако твоята цена е по-добра направо да не се занимавам с куриери и т.н. а да взимам твоя.

 
  • 0

#11 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 12 юли 2017 - 12:12

Аз имах предвид този, който е за Bluetooth. Сега се сетих, че баща ми май има един стар iPhone 4, който май не използва.. ще проверя и ще ти пиша, ако има шанс да ми свърши работа. Благодаря.


  • 0

#12 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 12 юли 2017 - 12:52

Всъщност при мен дали има как да стане с айфон, защото не съм с CODE 386/388, а 354? 

 

ЕДИТ: Нещо не съм видял добре, имам код 386..


Този пост е редактиран от bronc: 12 юли 2017 - 13:07

  • 0

#13 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 12 юли 2017 - 16:31

И двата адаптора работят с Bluetooth, като този за iPhone 4/4S е и стойка, която зарежда телефона. Не е задължително обаче телефонът да е в адаптера, за да се свърше с колата, както казах с bluetooth е. Но адапторът за iPhone 4/4S работи само и единствено с тези телефони! Намира през блутута всички други, но не работи с тях.

Другият, който е SAP V4 работи с всички телефони през bluetooth. Не работи едиствено с iPhone 7 и 7Plus, тъй като Мерцедес не е платил лицензионните такси на Apple, за да получи кодовете за връзка. След като това стане, със софтуерен ъпдейт ще проработи и със 7/7Plus (да отворя една скоба, но една приятелка с Инфинити на 2 години също не може да си върже iPhone 7 към вградената система на колата, защото и там производителят отказва за плати на Apple някакви баснословни лицензи). Но SAP V4 е последният модел оригинален адаптор на Мерцедес за коли, които нямат вграден bluetooth, а само подготовка. Затова и цената му е такава. Може да се види колко струва в момента в Балканстар (Силвърстар). Разбира се качеството на звука при разговор е несравнимо.

*В интерес на истината, и двата адаптера от обявите са мои. Този за iPhone 4 продавам, защото отдавна не ползвам такъв телефон, а SAP V4 e съвсем нов, неизползван, купен от дилър в Германия, дори е в оригиналната опаковка с гаранцията, но ... все още не работи с iPhone 7.


  • 0
Публикувано изображение

#14 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 12 юли 2017 - 17:05

https://www.aliexpre...ee-db51792c17a9

 

това е евтино и работи идеално във всяка кола


  • 1

#15 Plamen

Plamen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 236 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W 168 (A170 CDI), 2002, Long-wheelbase
    W 163 (ML 270 CDI), 2005, SE

Публикувано 12 юли 2017 - 20:39

https://www.aliexpre...ee-db51792c17a9
 
това е евтино и работи идеално във всяка кола

Твърде хубаво е, за да повярва някой. За съжаление не работи с нито един модел Мерцедес. Това е обикновен FM трансмитер, захранван от запалката, в който има микрофонче и говорител. И най-елементарната блутут колонка върши същата работа.
Идеята е телефонът да се свърже с Comand (или Audio) на автомобила. Да отговаряш на повикване и да набираш от волана, да виждаш кой те търси и да четеш SMS-и на дисплея на автомобила, да говориш през вградения в плафона микрофон, за да няма паразитни звуци и събеседникът ти да не чува като ехо собствените си думи и т. н. Ако ставаше с китайски боклук за 20 лв. ... Както и да е. Алтернатива е само ViseeО (MBU-3000 или MB-4, в зависимост от подготовката на автомобила), но все по-трудно се намира, защото вече не ги правят и трябва отнякъде читаво втора ръка.
  • 0
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни