Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

5Г проблем


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 юни 2017 - 15:32

Здравейте, малко предистория. Преди месец и половина взех колата Е320 5Г троник, 4х4 и т.н. За около 3к км понякога колата леко приритва. Имах уверението на предния собственик, че преди 20к км е сменял масло и прилежащите консумативи за автомата и затова не бързам да го сменям, но май ще се наложи. Бе направена СТАР диагноза и нямаше грешки свързани с него тогава.

 

В петък на път за "милата ни" столица по магистралата ми направи впечатление, че има едно леко виене на 5-та когато колата е по инерция /не се сещам в момента за подходяща дума/ при наклон надолу.

Днес на излизане от София на кръговото при Перник при изкачване автомата заби на 3 или 4 предавка. Изкачих се, спрях и при смяната на скоростите при директна и задна имаше едно като поклащане, но не и някакъв металически удар. Изгасих колата запалих и все едно нищо не се бе случило, изминах си 200км без никакви проблеми.

 

След случката не смятам да тръгвам на по-дълго от 10км пътуване докато не остраня проблема. Мисля да поръчам Fuchs Titan ATF 4134 20L туба от немския ибей, както и филтър, гарнитура, букса и там каквото трябва още за смяната, както и диагностика на автомата.

 

Въпроса ми е дали някой от вас има гадателски способности и да даде някаква присъда за автомата и идея какво може да е станало и евентуално да се е развалило. Един вид да имам някаква подготовка за това колко дълбоко ще трябва да бръкна в джоба.

 

Надявам се не съм Ви отегчил и обидил с подхода на въпроса ми. :)

 

Благодаря на отзовалите се


  • 0

#2 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 19 юни 2017 - 08:54

Според мен само с маслото ще се оправи. Никога нямай вяра на стария собственик. Може да е сменено пред 1000км ама да е седяла 5 години и пак това масло за нищо няма да става.


  • 0

#3 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2017 - 12:51

Днес поръчвам всичко и след смяната ще докладвам какво е положението.


  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 19 юни 2017 - 13:23

Дано се оправи само със смяна на масло,но...
Дали стария собственик не е имал същите проблеми,не е сменил маслото и нещата не са се оправили?
Трябва да се види буксата на платката дали не е омаслена.
  • 0

#5 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2017 - 13:27

От както съм я взел около 5-10 пъти сме я качвали на подемник за различни обслужвания понеже не се прави накуп всичко. Просто не разполагам с това време.

 

И всеки път поглеждам кутията, досега не съм видял омасляване около нея. Има единствено отпред при буксите на ламбда сондите ако не се лъжа. При следващото вдигане ще снимам.


  • 0

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 19 юни 2017 - 14:00

От както съм я взел около 5-10 пъти сме я качвали на подемник за различни обслужвания понеже не се прави накуп всичко. Просто не разполагам с това време.

И всеки път поглеждам кутията, досега не съм видял омасляване около нея. Има единствено отпред при буксите на ламбда сондите ако не се лъжа. При следващото вдигане ще снимам.

Ама той майстора трябва да гледа и да знае къде да гледа,не ти.
Аз само предполагам.Прилича ми на нещо свързано с управлението,сиреч платката.
Задължително Стар от разбиращ диагностик!
В началото при покупката не е имало натрупани грешки,за това не е излязал проблем.

Този пост е редактиран от daimler1: 19 юни 2017 - 14:01

  • 0

#7 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юни 2017 - 14:03

Ами съвети за Стар диагностика в Благоевградска област приемам. Защото не зная при нас в Гоце Делчев до колко знаят какво да гледат на кутията. Защото освен четене и триене на грешки което с една Стар диагностика мога да си го направя и сам е важно да могат да се 'четат' и живите данни.


  • 0

#8 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 09:27

Ако в Гоце Д. има Стар, прочетете и пуснете грешките тук. ....снимайте дисплея на диагностиката, с текстовете в електроника на АСК, електроника на избирателен лост и електроника мотор.

 

Уверете се, че маслото е на правилното ниво, карайте и наблюдавайте кога се предава кутията - само под товар или без знаение.

 

 Според мен проблема още не е станал голям.


Този пост е редактиран от Вай Басо: 20 юни 2017 - 09:32

  • 1


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#9 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 12:28

В обедната почивка бях на бърза диагностика.

След като обясних на майстора ситуацията и диагностика /не със СТАР/ излезе някаква грешка в мозъка, като той каза, че мозъка е често срещан проблем на тези кутии. Рециклаж на мозъка ми каза че цялостния ремонт е от прорядъка на 450-500лв /не знам много ли е малко ли е/

Каза че записаната грешка е между 3 и 4 скорост.

Един бърз тест драйв от него и каза, че добре сменя предавките.

 

Измери нивото на маслото при загряла кутия, на P и нивото бе в минимума.

Днес ми пристигната филтър, гарнитура и букса. Чакам другата седмица маслото и сменям.

 

Съвета на майстора бе да сменя маслото и да карам така засега. Но ми се иска СТАР диагностика и четене на живи данни и накрая ще тръгна на риск на някое по-далечно място само заради едната диагностика....


Този пост е редактиран от Bewolf: 20 юни 2017 - 12:29

  • 0

#10 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 14:25

http://forums.mbclub...ия/#entry391995

 

Прочети тази тема, проблема е сходен, може би ще ти даде насоки. На проблемната кола се смени платката на скоростите, без мозъка и нещата се оправиха. Платка сложиха втора ръка.


  • 0

#11 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 15:07

Чел съм е, но аз май съм в доста ранен стадии понеже нямам чек лампа и само 1 забиване съм имал досега за 3к км изминати от мен. Може предния собственик някак да е замаскирал положението. Не знам.


  • 0

#12 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 20 юни 2017 - 15:07

В обедната почивка бях на бърза диагностика.

След като обясних на майстора ситуацията и диагностика /не със СТАР/ излезе някаква грешка в мозъка, като той каза, че мозъка е често срещан проблем на тези кутии. Рециклаж на мозъка ми каза че цялостния ремонт е от прорядъка на 450-500лв /не знам много ли е малко ли е/

Каза че записаната грешка е между 3 и 4 скорост.

Един бърз тест драйв от него и каза, че добре сменя предавките.

 

Измери нивото на маслото при загряла кутия, на P и нивото бе в минимума.

Днес ми пристигната филтър, гарнитура и букса. Чакам другата седмица маслото и сменям.

 

Съвета на майстора бе да сменя маслото и да карам така засега. Но ми се иска СТАР диагностика и четене на живи данни и накрая ще тръгна на риск на някое по-далечно място само заради едната диагностика....

 

Колега, щом маслото е на минимум, долейте някакво евтино масло или нещо от при майстора ти, докато дойде твоето и покарай да видиш дали има промяна... Описания проблем се е появил при по-дълъг път, кутията е загряла, ако маслото е било малко е нормално да се прояви проблем, освен това не е добре да се кара на минимум или препълнена особено в жегите.


  • 1


#13 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 15:09

Ами температура отвън бе около 15 градуса. Бях изминал около 50км. Почивка на колата около 40 минути и на 2рия км някъде след тръгването на изкачването на кръговото от Перник за магистралата се случи.


  • 0

#14 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 20 юни 2017 - 15:13

Колега, щом маслото е на минимум, долейте някакво евтино масло или нещо от при майстора ти, докато дойде твоето и покарай да видиш дали има промяна...

 

+1

Вземи 1 литър Феби от Тех-Ко. По МБ спецификация 236.14 е за 5Г троник. Последно беше към 16 лева литъра.


  • 0

#15 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 юни 2017 - 15:16

То реално ми трябват около 200гр. Ще видя при местните дилъри какво могат да предложат. Понеже нямаме Тех-Ко в нашия град.

 

п.с. Да допълня. Кутията е на спортен режим, като аз не карам спортно. От днес е превключих на комфортен режим. Съвети с ежедневно нормално шофиране как да е карам? Доколкото ми е известно на комфортен режим стартира от 2ра предавка, това не знам доколко натоварва допълнително кутията при потегляне.


Този пост е редактиран от Bewolf: 20 юни 2017 - 15:20

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни