Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Има ли начин CLK (c208) да вози меко?Въпрос относно мекостта на возия на Mercedes CLK (c208)

cls меко возене cls мерцедес cls цлс мерцедес цлс возене на мерцедес бургас цлс burgas cls бургас мерцедес

  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#16 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 29 май 2017 - 09:22

Защото така го пишат по разни списания, защото не знаят...

CLK е базирано на платформата на C Class. Това, което са взели от Е класата е интериор и екстериор (откъм фарове, стопове, прагове и т.н.)

До сега единствената разлика в окачването на CLK (W209 - 2005) и C class (W203 - 2001), която съм забелязал е, че накладките имат датчик само от дясната страна (отпред един и отзад един), а при W203 имат по два - за всяка гума по отделно. Всичко останало е еднакво. 

Това е само по наблюдения и нещата, които съм сменял и на двете коли. Със сигурност има и други разлики ;)


Този пост е редактиран от vmvelev: 29 май 2017 - 09:23

  • 0

#17 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 май 2017 - 09:46

Не съм убеден, че някога е маркетирано като Е-купе.

За толкова години не съм се сблъскал с информация, която води в тази посока.

Според мен е нещо като общ мит. Хоата виждат фарове като на Е-класа и така си тръгва приказката. 

Мерцедес ги устройва и не правят нищо по въпроса да го опровергават.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#18 Mitizar0

Mitizar0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:B-s маняк

Публикувано 29 май 2017 - 14:46

Изчаках преди да напиша и аз мнението си.Доста съм си играл в обратна посока,т.е втвърдяване на окачването на някои модели и ще изложа наблюденията си.124-ка стандартно окачване и здрави пружини и смортесьори вози по меко от w220 не само мое мнение.W202 ката вози твърдо и дървено все пак е в ниския сегмент,като w208 цата на същата база.W210 е по висок клас и вози значително по-комфортно но все пак не е достатъчно,при положение че и 124 и 210 са Е-класи,защо?Заради смортесьорите разбирасе,на 124 са маслени а на 210 202 208 са газово маслени,т.е газта действа и при свиване на амортесьора и така го и втвърдява.Ако на 208-цата си със елегансови пружини и намериш маслени амортесьори но не спортни ще придобие возията която искаш,мека и комфортна,но за да не се накланя в завой толкова ще ти трябва срабилизиращи щанги от W202 AMG.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Благодаря много за отговора!
Много съм чувал за вас, че сте най-добрият с газовите инсталации при колите (цитирам: "И на дизелова кола ше сложи газово успешно!") -- предимно от брат ми де.

Нямам търпение когато си взема първата "мерджанка" да дойда при вас да й сложим газчицата :D

Под "елегансови пружини" имате предвид модела CLK-то да е ELEGANCE (а не Avangard) ?


  • 0

#19 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 29 май 2017 - 19:08

Не съм убеден, че някога е маркетирано като Е-купе.
За толкова години не съм се сблъскал с информация, която води в тази посока.
Според мен е нещо като общ мит. Хоата виждат фарове като на Е-класа и така си тръгва приказката.
Мерцедес ги устройва и не правят нищо по въпроса да го опровергават.


И аз така мисля.
  • 0

#20 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 юли 2017 - 16:27

Ще помоля всички да се придържат към темата !

 

Последните няколко заядливи коментара са скрити, защото не отива на големи хора да си мерят разни неща зад клавиатурата.

 

Придържайте се към добрия тон !


  • 0
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)





Also tagged with one or more of these keywords: cls, меко возене cls, мерцедес cls, цлс, мерцедес цлс, возене на мерцедес, бургас цлс, burgas cls, бургас мерцедес

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни