Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем със скоростна кутияw209

проблем скоростна кутия мерцедес цлк clk w209

  • Please log in to reply
19 мнения по тази тема

#1 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 24 май 2017 - 22:14

Здравейте колеги,

От известно време колата ми прави следния проблем, като и давам неравномерно газ, примерно на втора и по дам газ, след което пусна за момента и отново и подам, тръгва да превключва на 3-та обаче вместо да върне светва чек лампата и колата започва да се движи на една скорост. Често ми прави същия проблем и като я карам на тип-троник. Рестартирах кутията по начина показан в ютуб и колата стана друга, доста по адекватно включваше и нямаше проблем известно време докато днес отново не ми направи същия проблем докато я ръчках на тип-троник а веднага след това и с нормално каране. Проблема се оправя като я изгася и запаля отново. Утре ще видя каква грешка записва.

Маслото е сменяно преди 15к км но неможахме да сменим буксата понеже болчето беше счупено от пренатягане и нямаше как да се развие, често срещан проблем...

На първо четене можете ли да ми кажете от какво може да е?

Четох по форумите че една от причините може да е слаб акумулатор, и преди днес колата беше карана преди 10 дни, но въпреки това не ми се вярва това да е причината...

Благодаря предварително!


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 24 май 2017 - 23:53

С газ ли си?


  • 0

#3 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 25 май 2017 - 00:03

С газ ли си?

да, преди месец съм сменил електрониката от BRC на LPG TECH но не мога да се сетя дали с BRC-то ми правише тоя проблем.


  • 0

#4 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 25 май 2017 - 08:20

Изчисти си грешките със Стар и покарай на бензин.


  • 0

#5 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 25 май 2017 - 08:27

Акумулатора ако е проблемен при всички случай е добре да го смениш, нямаш идея колко бели може да ти направи. Но едва ли това е причината.


  • 0

#6 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 25 май 2017 - 19:33

P0715 - Input/Turbine Speed Sensor Circuit

 

Днес я карах само на бензин, отново ми направи същия проблем даже и по зле, изгасих я запалих я и като включа на D си стои на свободна и неиска да влезе скорост. След това отново изгасих и запалих и като включа на D скоростната преритва и вкарва 5-та скорост. Няколко пъти гасих и палих но няма промяна и така я оставих...

 

Помагайте моля...
 


Този пост е редактиран от r1der: 25 май 2017 - 22:01

  • 0

#7 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 26 май 2017 - 08:32

Помниш ли какво масло са и слагали? Ако не е това, което трябва е възможно да имаш такива проблеми.
Това, което ти се случва ми се случи и на мен. Исках да ускоря и при превключване светна чека. Разликата е, че при мен изключи от скорост. Угасих, запалих и я вкарах в сервиз.
Това, което ти препоръчвам е да смените половината масло и да видиш как ще се държи (филтър, гарнитура и букса също). Ако не се оправи, виж каква грешка ще изкара и кажи тук.
Това, което си дал като грешка е типично за италианските (неподдържани) коли. Турбинката на АСК не може да хване хубаво и изпуска. Ремонта не достига 1000 лв, но не съм сигурен колко време отнема..

Този пост е редактиран от vmvelev: 26 май 2017 - 08:34

  • 0

#8 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 26 май 2017 - 19:43

Маслото е репсол, сменяно е при човек който уж се слави че разбира от МБ и скоростни кутии в с. Лозен. Не знам дали има смисъл да сменям половината масло или направо да сменя платката с буксата, филтъра и гарнитурите...


  • 0

#9 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 26 май 2017 - 20:08

Няма одобрено масло репсол за автоматични кутии 


  • 0

#10 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 26 май 2017 - 21:23

Сега отново пробвах да подкарам колата но си стои както я оставих, като вкарвам скоростите рита и на D включва на 5-та. Възможно ли е това да е от маслото а не от прецакана платка?


Този пост е редактиран от r1der: 26 май 2017 - 21:23

  • 0

#11 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 май 2017 - 22:00

Може разбира се. Ако си с грешно масло и я караш така можеш да си навлечеш бая скъп ремонт.


  • 0

#12 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 27 май 2017 - 03:37

Репсол, както каза колегата, няма. Закарай я на платформа до някой, който наистина разбира (мога да ти препоръчам в Ботевград, но до там с платформа ще ти е скъпо) и нека ти сменят маслото.
  • 0

#13 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 27 май 2017 - 11:22

... неможахме да сменим буксата понеже болчето беше счупено от пренатягане и нямаше как да се развие, често срещан проблем...

 

И това е много важен момент от историята. От вътрешния край на болта е платката.


  • 0

#14 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 01 юни 2017 - 23:26

Закарах я в сервиз и казаха че е за смяна: платка, букса, филтър, гарнитура, масло на ск. кутия. 

 

Някой може ли да ми препоръча сервиз в София където ще свършат тази работа както трябва и няма да ми обявят цена 1100лв при положение че цял кит (платка букса филтър гарнитури) в ибей е 70$ а маслото е под 150лв...


  • 0

#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 юни 2017 - 23:55

Ако гониш такава цена, единствения реалистичен вариант е да вземеш целия кит от ибей за $70 + маслото за 150лв. и да ги закараш за смяна някъде, където имаш доверие.

Аз лично не мисля, че някой сервиз ще е в състояние да ги купи нещата на цените, които очакваш и да го направи през цена на труда само.

Докато ако отидеш с частите в багажника и поемеш отговорност за частите, поне цената ще е ниска.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif






Also tagged with one or more of these keywords: проблем, скоростна кутия, мерцедес, цлк, clk, w209

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни