Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

тресене на ~90km/h


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 soniacat

soniacat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Град:софия
  • Автомобил:
    mercedes b180

Публикувано 23 май 2017 - 21:56

здравейте,

от скоро имам mercedes b190 2007г. когато достигна скороост около 90км/ч започва тресене, което усещам някак отпред и отдолу (не на волана). с увеличаване на скоростта, тресенето намалява и изчезва (на ~100 км/ч го няма). усеща се само при подаване на газ, като спра подаването, тресенето изчезва. 
карах я на сервиз, който ми препоръчаха, те балансираха джантите, но още като си я взех ми казаха, че проблемът е останал и че идва от вътрешни карета, които е необходимо да се рециклират. попитах дали са установили проблема или просто каретата са следваща логична стъпка и те ме увериха, че са наясно с проблема, въпреки че не са разглабяли, за се убедят лично. нямам против да направя този ремонт, но се притеснявам да не остане тресенето и след това - все пак на мен тази "диагноза" ми звучи малко като предположение. аз абсолютно нищо не разбирам и бих се радвала да прочета какво бихте ме посъветвали. автоматик е, в случай че това има значение. благодаря предварително!


  • 0

#2 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 май 2017 - 23:44

Не може да от е каре, ако е разбито, ще пука при навит волан и ниска скорост. Щом е при 90 км/ч това е типичен резонанс на въртяща се част. Ако беше друг мерцедес със задно предаване има много варианти, но си мисля че при B-класата те са ограничени до гуми-джанти. Може да е крива джанта, крива гума или дори да има вода в някоя гума. Щом вибрацията не се усеща пряко във волана, по-скоро ще е от задния мост. Препоръчвам да отидеш в сервиза Вианор-Мотоексперт, в Драгалевци, срещу Фантастико, има едно младо момче, с малко особена прическа, направо е факир. Смятам е добре да се свалят всички гуми от джантите и да се прегледат по отделно, там ще си покаже какво е. Само монтаж/демонтаж ще струва около 40 лв, ако има за изправяне, мисля беше по 20 лв на джанта.


  • 0

#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 май 2017 - 07:03

Може да е каре.Те се въртят.Трябва ти сервиз който се занимава с ходова част,реглаж.Те са твоите хора.Замсъжаление за София не мога да препоръчам.
Иначе наистина с тресенето при тази скорост е типично за небалансирано колело.
  • 0

#4 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 май 2017 - 13:38

В предложения от мен сервиз, имат всичко необходимо, стенд за реглаж на сходимост и ремонтират ходова част, там могат да ти свършат всичко.


  • 1

#5 CopKiller

CopKiller

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 2.2 cdi

Публикувано 23 януари 2018 - 16:31

Здравейте. От днес съм с регистрация във форумаи още несъм разгледал темите, но попаднах на тази за тресенето и реших да сподея проблема, който имам. Колата е W211 2.2 cdi автомат. Има едно тресене след 120 и с увеличение на скоростта въпросното се увеличава. Гуми и джанти са гледани при двама различни гумаджии. Дайте мнения? Предполагам, че е висящ лагер на кардана, но несъм сигурен. Засега съм поръчал само гуменото уплатнение в което лежи лагера, защото ми се вижда поизносено и има малко луфт м/у него и корпуса на лагера. Като сменя ще пиша има ли ефект, а до тогава се надявам някой да си е патил и да даде идеи от къде може да е.


  • 0

#6 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 23 януари 2018 - 18:10

Здравейте. От днес съм с регистрация във форумаи още несъм разгледал темите, но попаднах на тази за тресенето и реших да сподея проблема, който имам. Колата е W211 2.2 cdi автомат. Има едно тресене след 120 и с увеличение на скоростта въпросното се увеличава. Гуми и джанти са гледани при двама различни гумаджии. Дайте мнения? Предполагам, че е висящ лагер на кардана, но несъм сигурен. Засега съм поръчал само гуменото уплатнение в което лежи лагера, защото ми се вижда поизносено и има малко луфт м/у него и корпуса на лагера. Като сменя ще пиша има ли ефект, а до тогава се надявам някой да си е патил и да даде идеи от къде може да е.

 

Тресе ти отпред и отдолу както е описано в началото на темата или се усеща и във волана например? 4matic ли е колата?


  • 0

#7 CopKiller

CopKiller

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    W211 2.2 cdi

Публикувано 31 януари 2018 - 11:44

Тресе ти отпред и отдолу както е описано в началото на темата или се усеща и във волана например? 4matic ли е колата?

тресе отпред и отдоло. най-много се усеща на шофьорското място. във волана не се усеща или може би е минимално. колата не е 4матик


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни