Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Машнки за заключване


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 Georgi_Milanov

Georgi_Milanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц Ц220 ЦДИ СпортКупе

Публикувано 23 май 2017 - 09:27

Здравейте колеги, от скоро (2 дни) съм притежател на автомобил с три лъчева емблема и както се вижда съм нов във форума. Колата е втора употреба и си е на годинки, модела е C 220 CDI Sport Cupe 2003година. Има дребни проблеми и бих желал да се консултирам с вас за тяхното отстраняване. Като за начало най спешните са машинките за отключване на багажника (който въобще не се отваря) и предна лява врата (шофьорската) тя се отваря, но се заключва и отключва когато тя си прецени.

                         Не ми работи ръчната спирачка, когато натисна педала за да я активирам педала стига до дъното но ефект няма, когато издърпам ръчката за да я освободя педала не се вдига до край и продължава да свети индикатора че е активна ръчната. С помощ на левия крак го издърпвам до крайна горна точка и тогава се изключва индикатора на таблото.

                         Постоянно ми свети подгрева на свещите.

                         На дисплея ми изписва надпис че има две грешки.

 

Може ли да ми препоръчате сервиз към който да се обърна за тези мой проблеми.

 

Предварително Ви благодаря и се надявам че не ми се повтаря темата!

 

Приятелски поздрав !!!


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 23 май 2017 - 12:11

Честито колега. Много е забавна и ти желая положителни емоции с нея. Дано си с панорамния покрив :)

Имах такава, но бензин и мога да ти пиша само за ръчната спирачка, която можеш да човъркаш и сам.

 

- Извади задните седалки (само седалките, без облегалките).

- Махни уплътненията под тях.

- Точно по средата на седалката ще откриеш метален капак.

- Отваряш капака и под него виждаш Y - образно свързани метални жила. От педала ти идва една жилка, после е хваната за две към задните гуми.

- Поопъни на ръка, за да прецениш дали е откачено или е само разтеглено. Преценяваш си, според резултата, дали ще ти трябва сервиз.

 

- Затягането на педала се лекува, като изпръскаш половин флакон WD40 по тези кабели и каналите им. После издърпваш ръчката за освобождаване на ръчната и почваш да натискаш, да връщаш с крак, натискаш, връщаш, докато педалът не започне да се връща сам.

 

При мен горното сработи перфектно, но все пак ръчната ми хващаше. Дано при теб не е по-тегаво.


  • 1

#3 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 23 май 2017 - 19:58

Здравей, колега! Честита да ти е! Проблема със заключването и отключването се решава, чрез смяна на едни пружинки, а именно http://www.ebay.com/...5YVPG-#shpCntId
Все още чакам майстора да се освободи и да ги смени, за да разберем дали е толкова лесно, колкото се твърди.


  • 1

#4 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 23 май 2017 - 20:43

 

да видиш къде ти се намира капака и натягането на ръчната.


  • 0

#5 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 май 2017 - 21:38

За подгрева явно имаш грешка в компютъра на колата. Може и от изгоряла свещ да е. Може и нещо друго.


  • 0

#6 dim

dim

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 58 Мнения:
  • Град:стара загора
  • Автомобил:
    c200 2002

Публикувано 24 май 2017 - 14:24

за пружинките за бравата ми се обади,имам ги  0898226979


  • 0

#7 Georgi_Milanov

Georgi_Milanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес-Бенц Ц220 ЦДИ СпортКупе

Публикувано 25 май 2017 - 08:46

Здравей, колега! Честита да ти е! Проблема със заключването и отключването се решава, чрез смяна на едни пружинки, а именно http://www.ebay.com/...5YVPG-#shpCntId
Все още чакам майстора да се освободи и да ги смени, за да разберем дали е толкова лесно, колкото се твърди.

 

Здравей, мерси за инфото. Аз намерих авто-ключар който ми го препоръчаха че решавал такива проблеми на Мерцедеси. Сега автомобила е там за смяна на пружинките. По-късно ще напиша и отзиви за ключара. Ще го попитам кога е свободен да те поеме и теб ако искаш.


  • 1

#8 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 25 май 2017 - 23:54

Аз, понеже преди години писах за тия ми приключения, да питам за "поемането" имам интерес, какво поема ключаря и има ли хепи енд?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#9 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 26 май 2017 - 17:03

Майстора, който ми препоръчаха ме мотае вече 15 дни, сподели как са се развили нещата :)

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни