Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Питанки относно 209


  • Please log in to reply
37 мнения по тази тема

#1 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 18 май 2017 - 19:37

Здравейте, имам няколко питания. Колата е 2.7 ЦДИ 2004.

1. Предният собственик е ползвал следното масло(снимката по-долу) Въпросът ми е да продължа ли с него или да търся друго.

2. При положение, че има сензор за светлина, врътката на фаровете на положение "0" ли трябва да е, в момента е така и светват, при всяко палене независимо ден/нощ ? Също така никъде не светва лампичка, че фаровете са включени, когато пусна дълги - светва. Лампичката ли е изгоряла ?
3. Какво ви е мнението за авточастите от ЕлитКар, тъй като мога да намеря добри отстъпки там ?

 

Извинявам се за глупавите въпроси, но това е първият ми автомобил и въпросителните са много.

Прикачени файлове


  • 1

#2 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 19 май 2017 - 08:41

Здравей,
1. Добре е да ползваш масло с блат 229.51 или по-новия 229.52. Този Кастрол би трябвало да покрива 229.51, така, че по принцип става. При маслата обаче колкото хора - толкова мнения, а моето е, че аз не бих карал с това масло, първо заради вискозитета, бих сложил 5W30, какъвто е вискозитета на оригиналното масло за тази кола, независимо дали колата е на километри или не, по-добре доливай ако се налага, но тънкото масло има много плюсове. Второ този Кастрол има ментак под път и над път, така, че бих се ограничил на първо място с оригиналното от Ивайжет или по-евтин вариант - Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W-30, (което покрива и двата блата) от вносителя - Аутоплюс.

2. За фаровете - през менюто от таблото можеш да нагласиш как искаш да ти работят фаровете - да се включват веднага при палене, да се включват чрез светлинния датчик или само чрез копчето т.н. Светлина за запалени фарове на таблото няма.

3. ЕлитКар не са лош вариант, но имай предвид, че има доста неща, които е добре да се купуват оригинални.


Този пост е редактиран от Bokouser: 19 май 2017 - 17:49

  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 май 2017 - 21:41

2. За фаровете - през менюто от таблото можеш да нагласиш как искаш да ти работят фаровете - да се включват веднага при палене, да се включват чрез светлинния датчик или само чрез копчето т.н. Светлина за запалени фарове на таблото няма.

При мен показва зелен индикатор при оборотомера, че са пуснати. Иначе съм ги направил на 0 да светват. 

Мисля че има разлики с първите 209ки. По-късно 2004 (междинния фейслифт) и новите работят както описваш.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 20 май 2017 - 22:00

Как да разбера дали крушката е изгоряла или въобще няма индикация

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 20 май 2017 - 23:32

Ако имаш изгорели крушки ще светят тъпи и досадни съобщения на таблото като запалиш, веднага ще разбереш.


  • 0


#6 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 21 май 2017 - 07:55

Не знам как е направено таблото, но предполагам няма крушки, които да горят, сигурно всичко е на диоди.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#7 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 21 май 2017 - 13:20

Явно няма сигнализация при мен, благодаря ви!


  • 0

#8 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 22 май 2017 - 08:34

При мен показва зелен индикатор при оборотомера, че са пуснати. Иначе съм ги направил на 0 да светват. 

Мисля че има разлики с първите 209ки. По-късно 2004 (междинния фейслифт) и новите работят както описваш.

На фейслифтовите го има, на нефейс - не.

За да накараш фаровете да светват при запалване:

Settings > Vehicle > Lights > Constant > Yes


  • 2

#9 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 22 юни 2017 - 19:09

Здравейте, напоследък жабката се отваря, когато мина през дупка, погледнах и видях, че пластмасовите зъбчета са се захабили от много отваряне/затваряне. Има ли опция да се сменят само те? Бях гледал един клип в youtube, как може да се оправи без смяна, но не го намирам.
Днес ми се случи и още нещо, след като успешно отворих и затворих подлакътника, при желание за повторно отваряне - не успях да го отворя. Все едно са се разкачили отделните му части, не може да се отваря нито на страни, нито на горе.
Ако сте имали подобни случки, ще съм благодарен да споделите какви решения сте намерили. :)


  • 0

#10 heat

heat

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 13 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 29 юни 2017 - 13:46

Здравейте колеги,

 

харесал съм си подарък за рождения ден: W209. Не е кола от коятоа имам нужда, а просто кола която искам.

 

В момента много ме блазни мисълта за CLK500. Не се притеснявайте, парите не са проблем. Интересува ме какво да гледам при оглед на автомобила, имат ли детски болести. 320 също ми е опция. Единственото, което обаче ми прави впечатление, че в България 99% от моделите са с малките мотори, най-вече 270CDI. Предполагам, че ако взема нещо с голям бензинов мотор, впоследствие неща, които се търсят в автоморга, просто няма да ги има. Доколко са разпространени големите бензинови мотори в България и ще имам ли проблем с намирането на части?

 

CLK500 на въздушно окачаване ли е като E Класата или с пружини и амортисьори?

 

Поздрави,

Кико


  • 0

#11 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 19 юли 2017 - 18:31

Има ли опция прозорците да се вдигат от ключа без да е нужно да си го насочил към инфрареда в209 2004 ?


  • 0

#12 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юли 2017 - 18:54

Няма такава опция.


  • 1

#13 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 19 юли 2017 - 19:38

Мерси :)


  • 0

#14 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 юли 2017 - 21:52

Единствения вариант, който аз съм приложил на моята кола е да се сложи допълнителна аларма с кан шина. Аз имам Tytan DS410, който съм го настроил при заключване да вдига стъклата. Единственото кофти в случая е няма вариант в който да си оставя леко притворени прозорците защото се вдигат винаги.


  • 0

#15 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 19 юли 2017 - 23:17

Разправия, ще се задоволя с инфрареда :D
Другото, което ми беше интересно, как мога да разбера дали обдухването, работи нормално или е по-слабо от нормалното

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни