Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна масло на двигател,скоростна и раздатка ?


  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 E.Trifonov

E.Trifonov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W220 S500 4Matic

Публикувано 12 май 2017 - 15:30

Та колеги след около 1000км трябва да сменя маслото на двигателя, както и на скоростната кутия и на раздатката (там не знам дали някога е сменяно изобщо).

Това ще ми е първа смяна и не съм сигурен какви масла да взема и най-важното от къде да ги купя за да не взема някое менте.

Един приятел кара с mobile 5w40 ( около 90лв 8 литра ) и е доволен.Взима го от maxcar.

В сервиза ми предлагат fuschs titan (около 190лв 8 литра), като казаха че mobile бил боклук.

Колега от работата ми предлага motul (около 100лв 8 литра) , който за него било много добро

Та до тук съм доста объркан кое да взема за двигателя, както за кутията и раздатката..

 

Ще съм много благодарен за съвети от вас.


  • 0

#2 niki7111

niki7111

    BBQ chef

  • Замразено членство
  • 1012 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    c180 S202 97.-продадена
    Seat Leon 04г.- продадена
    Audi A3 01.-продадена
    E320 4matic 00г.-ex.
    Hyundai Tucson 4х4 05г.
    Hyundai Santa Fe 4x4 V6-new
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 май 2017 - 06:30

За маслата като марка който и да питаш ще има собствено мнение.Зависи с какви финанси разполагаш.

За мотора: 5w30,5w40  8 лт.

ЗА преден диф. : 75w85 - 0.6 лт.

ЗА заден диф. : 75w85 - 1.1 лт.

ЗА скорости : ATF 134,Titan  ATF4134 - 9 лт. Може да няма пробка на хидротрансформатора и е малко по-сложна смяната на цялото маслото.

За раздатката : по спецификация на ОЕМ,Titan ATF 3353 или dextron 3 - 0.6 лт.

За раздатката няма пробка за източване,а само за наливане.Източва се през същата пробка с вакум машина и малко разглобяване,че е на трудно достъпно място.


  • 0
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#3 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 13 май 2017 - 09:58

Колега, определения от типа "Марка ХХХ е бокук." може да даде само специализирана лаборатория, която е правила тестове на маслата и има факти. И точно такъв израз едва ли ще чуеш от професионалисти.

На този магазин, както и на всеки разионален търговец, вероятно критерият за качество би бил отстъпката с която взимат стоката и оттам Фукс са най-добрите. :)

 

В България за мен е по-важен произхода на маслото, разбирай сигурен вносител. На колите съм слагал БМВ масло, Тотал Кварц и Репсол Компетишън и последното ми вдъхва най-много доверие. Но преди всичко съм търсил стабилна фирма и после съм гледал марката и цената.

 

За старата кутия (5Г Троник) сложих масло на Феби. В БЕВО то липсва, но на сайта на Феби е потвърдено че е съвместимо и за мен това беше достатъчно. За 55 хил км на кутията нищо й няма.

(На новата кутия 7Г Троник плюс смених маслото в официалния сервиз, понеже вече е по спецификация 236.15 и не съвместимо със старото 236.14. Така че или в сервиза трябва да има две машини, или щателно да се мие основната, ако е била пълна преди с 236.14.)

 

За раздатката щом е толкова сложно, както го описа колегата по-горе, аз бих отишъл при дилъра.

 

На диференциала след много четене сложих Кастрол 75W140, но до последно се колебаех, дали да не го сменя в официален сервиз.


  • 0

#4 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 май 2017 - 14:41

Колега марка масло боклук няма. Най-хубавото масло в България е истинското, това което отговаря на опаковката си. Обаче не знам как точно може да се намери такова и да си сигурен в него. В Балкан Стар за моя двигател беше 43лв на литър, което ми се видя като пладнешки обир. Аз си поръчах масло от немския йбей спецификация 229.52 мерцедес оригинално(уж) и го чакам до края на месеца. С доставката дойде точно 200лв за 9 литра, обаче в момента гледам, че се продава на доста по-висока цена.


Този пост е редактиран от vonko1988: 13 май 2017 - 14:42

  • 0

#5 E.Trifonov

E.Trifonov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 30 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W220 S500 4Matic

Публикувано 13 май 2017 - 15:24

Ами финансите понамаляха.Както бях писал в другата тема , ще сменям шенкела тази седмица (чакам да го доставят), както  лагер, маншон и още някви дребни работи.Та това удоволствие ше ми излезе към 1600лв  с разните му отстъпки.

Така че можеби бих предпочел някакъв по евтин вариянт за всички масла.

За дифовете маслата са сменени от предишния собственик малко преди да катастрофира с колата, така че там няма да сменям.

За двигатела можеби ще взема mobile.

За раздатката Titan ATF 3353, който колегата по горе е предложил.

За кутията се чудех за   MERCEDES-BENZ 236.14 1L A 001 989 68 03 ?

Имате ли наблюдения за него ?

Вижда ми се на доста добра цена.

И не на последно място бихте ли ми препоръчали сервиз за смяната (за София), защото от скоро живея тук и вече си изпатих със старата ми кола на един-два пъти от майстори.


  • 0

#6 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 13 май 2017 - 19:43

За двигатела можеби ще взема mobile.

Ако намериш такова масло ( mobile ), то със сигурност ще бъде някакъв боклук!
Ако искаш да сложиш качествено масло Mobil, потърси от официалният му вносител, за да не попаднеш на менте.


  • 0

#7 dakata pz

dakata pz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    S 320
    2004

Публикувано 18 октомври 2017 - 15:26

Здравейте,

от скоро карам Мерцедес и искам да знам кога се сменят маслата на диференцялите.Като цяло,нищо не знам за колата и модела,много ми хареса как вози и си казах...това е колата.До сега съм карал само джип и сега се чудя какво се сменя и каво не,все пак джипа ми беше чисто нов и си знаех какво следва и кога да сменям.Сега обаче тази е на "100 години " 2004 и искам да си я запазя,защото е доста стегната и ми харесва.Моля за съдействие и за друг проблем.Не ми работи щората на задното стъкло,чува се като натискам копчето за вдигане и сваляне,но не реагира.Един приятел каза,че моторчето било забило...каквото и да означава това и ако искам може да го свали и да го оправи.Обаче не знам дали да му давам да сваля седалки,кори и тн.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни