Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Mercedes E320 cdi W211 2004g. automatic


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 laleksiev

laleksiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E320 CDI W211

Публикувано 23 април 2017 - 20:24

Здравейте на всички,

 

Това е първото ми мнение тук, но се надявам да срещна/намеря добри приятели, познати и приятни хора. Цял живот съм фен на марката. От малък много се вълнувах като се возех в 124-ката на баща ми. С радост я подкарах за първи път щом взех книжка и ми беше много тъжно когато трябваше да я продам, т.к. той почина, и се оказа наследствена. Стига за това, че става отегчителнo.

 

Последните години съм имал различни марки автомобили, но MB не карах т.к. гроздето е кисело и мислех, че няма да мога да я поддържам.

От скоро съм собственик на W211 E320 CDI 11-Nov-2004г. автоматик и се надявам да се окаже читава, да не се налага да вися много по сервизи и да не съм разочарован от избора си. Колата е на късмет, а аз съм пресен собственик. Навъртял съм й не повече от 20-30км, и съм очарован от возия, и изобщо всичко. Чувството е уникално, но на вас ли да го казвам.

 

Колата е на 200 000км по табло в момента и джамбазина ме увери, че са реални (Швейцарка). Не съм сигурен и няма как да съм, но дано поне не е над 500к.

Имам разни неща за доизкусоряване, и възнамерявам да поогледам тук ако някой се е сблъсквал с тях да взаимствам опит.

 

Първото, което искам да питам е можете ли да дадете актуално инфо колко излиза г/д обслужването на такава кола? Какво се сменя (до колкото чух е с верига и няма обслужване)? Масло на автомата, кога, къде да го сменя и особености ако има? Познат сервизаджия каза, че има теч от кутията, но се правело и не е проблем.

 

В момента търся читава диагностика за Е-класата. Единия вариант е този

 

MB Carsoft 7.4 Multiplexer Read Erase All Fault Codes Read Ecu Information

 

или да търся друг вариант като това

 

AUTOCOM CDP Pro

 

или този род?

 

AUTOCOM CDP Pro for cars & truck

 

Нямам представа с кое може да се връзвам навсякъде?


  • 1

#2 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2017 - 20:52

Star Diagnosis - ако ще бъде диагностика !


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#3 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 24 април 2017 - 08:08

Стар Диагнозата е много скъпа и за мен това е неоправдан разход. Просто си намери някой кадърен майстор и сервиз, на който можеш да се довериш и като имаш проблем това е. Освен ако разбира се не искаш да ставаш автомонтьор...


  • 0

#4 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 24 април 2017 - 08:47

Какво се сменя?

Масло на двигател - 10-15 хиляди километра + всички филтри (горивен, маслен, купе).

Масло на скоростна кутия - 50 хиляди километра. Тук влизат гарнитура, филтър и букса на АСК.

Ремък - ако е захабен.

За това колко струва... Мненията са много и все различни, но масло на АСК ще ти излезе около 300-400, а за двигателя.. Зависи от маслото най-вече.

 

Това са моите разбирания за това как се обслужва колата.

Относно диагностиката, аз съм на обратното мнение, ако си ентусиаст и искаш да се занимаваш много с колата си, купи си СТАР, който да ти чете колата. В никакъв случай не купувай други диагностики, няма да ти свършат работа.

 

За километрите, звънни на Балкан/Силвър Стар и им продиктувай ВИН-а. Те ще ти кажат дали са реални километрите или не.


  • 0

#5 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 24 април 2017 - 09:24

Здрасти колега, дано те слуша колицата, ако купуваш диагностика само и единствено Star Diagnosis, ако не ти се дават такива пари за четене и триене на грешки си вземи някоя на блутут за 15лв...

 

Поддръжката изцяло зависи от това къде ще ходиш да ти я обслужват, дали сам си купуваш консумативите, какви ще вземеш, ползваш ли отстъпки и тн. Всеки има някакви виждания за марка и ще чуеш повече мнения отколкото искаш.

 

Маслото на мотора според мен го сменяй на всеки 10 000км, масло скорости между 60 000 и 80 000 за 5-степенния автоматик с който е твоята кола. Ако нямаш информация кога е сменено последно е добра идея да го смениш.


  • 0


#6 laleksiev

laleksiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E320 CDI W211

Публикувано 24 април 2017 - 13:45

Еха, благодаря на всички включили се!

 

Castrol 5W40 мога ли да сипя вместо Mobil? За него имам отстъпка около 20%. 2 туби по 4L ще взема.

За автомата не знам какво е масло трябва? Ще прочета тук в темите дали е писано. Ще ми се да го подготвя/купя преди да ида да ми го сменят. Ще го обслужвам на части Бенц-а, че си е имвестиция. Искам да стане кадърно и да ми служе дълго, така че няма да "минавам метър". От скоростната има лек теч, та може и някой семеринг за смяна или гарнитура. Майстора каза, че няма да е сложен ремонта.

 

Диагностика искам да си имам и искам да ми върши работа. Със сигурност ще може да оправям някой дребни неща сам. Най-вече да чистя грешки и да съм подготвен като ходя на майстор, че да знам за какво става на въпрос.

Star DIagnosis е доста пари, но като няма смисъл да взимам Autocom, то ще дъбирам пари и като ми останат в повече ще ес мятам в дълбокото :)


  • 0

#7 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 24 април 2017 - 14:34

 

 

- Стига да си сигурен за произхода на това масло Кастрол, аз лично отбягвам марката поради многото ментета които се предлагат на нашия пазар.

- За автоматика, маслото ти трябва да отговаря на MB 236.14, изцяло въпрос на избор, аз лично имам добър опит с маслата на Fuchs Titan.

- За диагностиката, помисли дали имаш нужда и колко ще я ползваш освен 4-5 пъти докато още ти е нова и ти е мерак да пуснеш половината и повече тестове. Ако ще я ползваш предимно или изцяло за твоята кола и любителски, замисли се дали ти трябва, доста колеги във форума имаме Стар, все някой ще ти удари едно рамо ако имаш нужда.


Този пост е редактиран от gelevp: 24 април 2017 - 14:36

  • 0


#8 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 24 април 2017 - 19:12

+1 за Star Diagnosis- с компютъра излиза не повече от 600лв. Колегата Madwifi много ми помогна с настройките на софтуера - щеше да ми е много трудно да го подкарам сам! С Star имаш пълен контрол върху колата и веднага се установяват проблемите! Сервизите взимат 40-50 лв за дигнаостика с Star, да не говорим за фирмените, пък и на няколко колеги помогнах за елементарни проблеми , безплатно! Аутокома става само да ти трие някои грешки - не всички , да не говорим че и не може да види всичките .

Този пост е редактиран от n_niki: 24 април 2017 - 19:14

  • 0

#9 laleksiev

laleksiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 14 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E320 CDI W211

Публикувано 24 април 2017 - 21:01

+1 за Star Diagnosis- с компютъра излиза не повече от 600лв. Колегата Madwifi много ми помогна с настройките на софтуера - щеше да ми е много трудно да го подкарам сам! С Star имаш пълен контрол върху колата и веднага се установяват проблемите! Сервизите взимат 40-50 лв за дигнаостика с Star, да не говорим за фирмените, пък и на няколко колеги помогнах за елементарни проблеми , безплатно! Аутокома става само да ти трие някои грешки - не всички , да не говорим че и не може да види всичките .

А имаш ли под ръка линк или поне идея от къде да поръчам Star Diagnosis (и PC/laptop ли трябва да взимам или може и на моя (всеки един друг)?


  • 0

#10 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 24 април 2017 - 21:06

Мисля,че върви на XP. Ако нямаш такъв, може да го подкараш през VM.
  • 0

#11 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 24 април 2017 - 21:20

Доколкото знам всички Стар диагностики, които се продават в мрежата са имитации на оригиналните. Това така ли е? В иБей например няколко пъти съм питал продавачите, дали е оригинаен мултиплексер-а и всеки 1 ми казва, че няма оригинални, а че всички, които ги продават са реплики. И аз се замислях по 1 време за C4...


Този пост е редактиран от vbogoev: 24 април 2017 - 21:20

  • 0

#12 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 24 април 2017 - 21:46

Доколкото знам всички Стар диагностики, които се продават в мрежата са имитации на оригиналните. Това така ли е? В иБей например няколко пъти съм питал продавачите, дали е оригинаен мултиплексер-а и всеки 1 ми казва, че няма оригинални, а че всички, които ги продават са реплики. И аз се замислях по 1 време за C4...

Точно така. Оригинална (МБ) струва около 15000лв :)


  • 0

#13 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 24 април 2017 - 21:55

Само да кажа че и в Еуростар са с китайски утръшкан скенер, номера е в софтуера който управлява хардуера- така мисля аз. На практика софтуера и лицензите са скъпото нещо.
Трябва ти един Dell d630-620 e моят -100тина лева се намират и С3 от Китай за 200 $ теглиш имиджа , настройки и си готов!

Този пост е редактиран от n_niki: 24 април 2017 - 22:01

  • 0

#14 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 24 април 2017 - 22:02

Но първо се увери че Мерцедес е твоята кола, ако решиш да я сменяш не се занимавай!
  • 0

#15 n_niki

n_niki

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 157 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    Mercedes E270 W211 2004г.

Публикувано 24 април 2017 - 22:19

http://s.aliexpress.com/J7RFBvi6
Но имай в предви че ще платиш мито и ДДС , в олх има човек от Хасково които внася количества и ако се договориш за 500 лв мисля ще е добра сделка

Този пост е редактиран от n_niki: 24 април 2017 - 22:21

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни