Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна масло скоростна 7G троник


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Veselin Tsvetanov

Veselin Tsvetanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:London
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E 300 Hybrid

Публикувано 05 март 2017 - 21:48

Има ли нещо специфично при смяната на маслото? Колата е 2013 г E класа 300 hybrid
  • 0

#2 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 06 март 2017 - 08:21

Да, внимава се маслото да е синьо


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#3 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 06 март 2017 - 08:52

Трябва да ти го сменят там, където се занимават със смяна на масла, желателно е да има машина, да се направи пълна промивка, да ти сменят букса и гарнитура, да резетнат адаптациите на кутията и да й пуснат тестове. Вече от изтеклото масло ще се разбере дали има механичен проблем с кутията или всичко е наред. Имай в предвид че, на тези кутии слабото място е платката, не механиката.


  • 0

#4 Veselin Tsvetanov

Veselin Tsvetanov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:London
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E 300 Hybrid

Публикувано 06 март 2017 - 09:08

Благодаря за отговора, успех и безавариини километри
  • 0

#5 MRBenchpres

MRBenchpres

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Popovo
  • Автомобил:
    W124 model E250D mai 1995
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 януари 2019 - 11:08

Здравейте приятели купих Мерцедес w212 2014 E250 CDI ELEGANS 7GTRONIK на 138.000 км е вече колата питам се дали трябва да се сменя маслото на скоростната кутия накой казват че там маслото било вечно и като оставиш колата за да ти го сменят нищо не сменяли само ти вземали парите че били го смени ли...ходих вчера в Мерцедес и ми дадоха история че до сега никога не е било сменено и реших да питам тук какво ще ме посъветвате предварително ви благодаря на всички!
  • 0

#6 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 29 януари 2019 - 12:24

Няма вечно масло. Сменяй го.


  • 0

#7 Lopols

Lopols

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 67 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:Е350 W212 M276
  • Автомобил:
    Е350 W212 M276

Публикувано 29 януари 2019 - 21:09

Здравейте приятели купих Мерцедес w212 2014 E250 CDI ELEGANS 7GTRONIK на 138.000 км е вече колата питам се дали трябва да се сменя маслото на скоростната кутия накой казват че там маслото било вечно и като оставиш колата за да ти го сменят нищо не сменяли само ти вземали парите че били го смени ли...ходих вчера в Мерцедес и ми дадоха история че до сега никога не е било сменено и реших да питам тук какво ще ме посъветвате предварително ви благодаря на всички!

 

 

Пълен абсурд - сменя се ! Задължително, а при теб - веднага. Трябва да е новото масло, най-добре Силвър Стар или някъде където ще гледаш процеса... 


  • 0

#8 MRBenchpres

MRBenchpres

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Popovo
  • Автомобил:
    W124 model E250D mai 1995
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 януари 2019 - 21:14

Благодаря ви Другари за съвета днес ходих до Mercedes и си записах час за Събота на обяд ще дам инфо след това ;)
  • 1

#9 MRBenchpres

MRBenchpres

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Popovo
  • Автомобил:
    W124 model E250D mai 1995
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 февруари 2019 - 00:44

Смених маслото на 7G троника палното обслужване ми струваше 656.99 € от там ми казаха че се смения маслото на 60.000 км.Поздрави и безаварийно шофиране на всички.
  • 3

#10 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 февруари 2019 - 11:08

Смених маслото на 7G троника палното обслужване ми струваше 656.99 € от там ми казаха че се смения маслото на 60.000 км.Поздрави и безаварийно шофиране на всички.

Да според Мерцедес кутията е необслужваема, освен в случаите, когато не си удължиш гаранцията, тогава те задължават след първите 100 000км да смениш маслото. Това е е при W205 7G Tronic Plus


  • 0

#11 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 05 февруари 2019 - 14:34

Според тях освен, че кутията е необслужваема сигурно и директно се сменя с нова на 200хил км  :kill_myself


  • 0

#12 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 05 февруари 2019 - 14:56

Сервизите на Mercedes поне правят смяна на масло в скоростната кутия нищо че е необслужваема.

Ако отидете в сервиз на Mazda примерно, директно ви отговарят че нямат такава процедура като 

смяна на масло в автоматична скоростна кутия, тя не се обслужва (за коли след 2013г).

Ако се счупи ще я поправят, смяна на масло по искане на клиент НЕ, за никакви пари.


  • 1

#13 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 февруари 2019 - 15:01

Според тях освен, че кутията е необслужваема сигурно и директно се сменя с нова на 200хил км  :kill_myself

За 722.6 бях чел, че при проблем опитват със смяна на масло и промивка, ако не се реши проблема, сменят кутията, което реално погледнато е икономически по изгодното решение защото:

1. Ако съм първи собственик, спестявам от обслужването - това е и причината за въвеждането на лог лайф маслата при двигателите.

2. Ако съм втори или следващ собственик извън гаранция, не съм интересен за Даймлер, и ми се случи проблем с кутията, ремонта в сервиз е минимум 80 Евро на час (това е в неофициален сервиз) като добавим това, че се искат специализирани умения, както и износваемите части и уплътнения, цената надминава тази на сглобена нова кутия при дилъра. Но в този случай имам много стари части, които могат вбъдеще да дефектират.

И не на последно място, смяната на агрегати като мотор и скорости в Германия не се облага с данък - още едни 20% надолу от цената.

 

Фокусът на клиентите (на нови автомобили) в дешно време не е свързан с надежността на колата след 10 години и 200 000км. Днешният клиент се интересува, дали смартфона му се кънектва добре с колата за да може да ползва повече функционалности и дали колата изглежда модерно което включва ниски експоатацинни разходи (гориво и обслужване)


  • 0

#14 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 февруари 2019 - 15:28

Здравейте приятели купих Мерцедес w212 2014 E250 CDI ELEGANS 7GTRONIK на 138.000 км е вече колата питам се дали трябва да се сменя маслото на скоростната кутия накой казват че там маслото било вечно и като оставиш колата за да ти го сменят нищо не сменяли само ти вземали парите че били го смени ли...ходих вчера в Мерцедес и ми дадоха история че до сега никога не е било сменено и реших да питам тук какво ще ме посъветвате предварително ви благодаря на всички!

За твоята кола смяната на масло на ск. кутия е на : 

 

Transmission, automatic 722.9xx 7/1

Capacity:                      Capacity 9 litre Dry fill

Use:
Normal
Intervals:
Change 125000 km/ 60 months

  • 2

#15 bat_Vite

bat_Vite

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 197 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 февруари 2019 - 19:19

... Ако отидете в сервиз на Mazda примерно, директно ви отговарят че нямат такава процедура като 

смяна на масло в автоматична скоростна кутия, тя не се обслужва (за коли след 2013г).

Ако се счупи ще я поправят, смяна на масло по искане на клиент НЕ, за никакви пари.

Напълно си прав!  :)

 

За Мерцедес все още ми е рано да знам, но май ще трябва да се поинтересувам!  :dontknow


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни