Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

w204 (07-11), COMAND NTG4, нови карти (проблем и решение)


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 28 февруари 2017 - 13:14

Здравейте колеги, намерил съм си голяма навигация (Comand NTG 4) мисля да я закупя и добавя в моя автомобил понеже съм с малката навигация, до тук добре...

 

Понеже навигацията която съм намерил е от кола преди средата на 2009 година и поддържа карти до версия 12 ако не се лъжа или може и да беше 14... Както и да е, въпроса е че не поддържа новите карти 2016/2017 v17 понеже твърдия диск на устройството е 30Gb а не 40Gb както на устройствата след средата на 2009г. Мерцедес не продава отделно твърдите дискове, а само и единствено цяла навигация, можете да предположите цената!

 

Четох и търсих много по темата, писах дори на няколко човека, дисковете са криптирани и заключени. За да се подменят първо трябва да се намери подходящ диск, използват се специални дискове произведени за автомобилната индустрия които издържат от -40 градуса до +85 градуса целзии и са доста по-устойчиви на вибрации. Следващата стъпка е използването на специален софтуер за създаването на дяловете и информацията която се съдържа на твърдия диск и едва тогава поставянето му в устройството.

 

Намерил съм продавач който да ми даде всичко нужно като дори може да ме снабди с няколко бройки SSD дискове, при тях няма движещи се компоненти и ги прави още по устойчиви на вибрации, освен това специално тези дискове отговарят и на почти същия температурен диапазон. Въпроса е дали има колеги с повредени твърди дискове в техните навигации или такива които биха искали да се възползват от картите 2017та година. Колкото и грозно да звучи, чудя се дали ще мога да си избия част от инвестицията след като се науча да го правя.

 

Ще се радвам да споделите мнения.

 

Поздрави


Този пост е редактиран от gelevp: 01 март 2017 - 07:22

  • 1


#2 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2017 - 19:03

Що да е грозно - трудът и know how-то струват пари. 
Имам късмет, че моята кола е след 2010 но ако имах по-стара бих играл и платил за диск + труд за да имам последните карти. 


  • 0

#3 vasvvv

vasvvv

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124
    W124
    W202
    W203
    W204

Публикувано 04 март 2017 - 20:38

Ако има развитие пиши.Аз съм за както говорихме.


  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 март 2017 - 21:00

Ами като гледам процедурата не е сложна. Иска се първроначално декриптване на харда както правехме с Xbox. Даже се ползва същата програмка. Четох, че има вариант да си оразмериш 30GB харда за да можеш да инсталираш новите карти. Реално ще имаш по-малко място за качване на mp3.

 

http://forums.mbclub...s50-ntg4/page-3

 

Виж тази тема. Питай колегата дали се е оправил.


Този пост е редактиран от madwifi: 04 март 2017 - 21:11

  • 0

#5 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 04 март 2017 - 22:00

 

http://forums.mbclub...s50-ntg4/page-3

 

Виж тази тема. Питай колегата дали се е оправил.

За съжаление проблема все още не е решен. Направена бе проба и с 40ГБ диск от друга W204 с инсталирана карта V13 - не тръгва с новият диск. ( не е закачана на Стар, за да се види дали трябва да обучава или въвежда кода на новият диск ).
 


  • 0

#6 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 06 март 2017 - 10:57

Здрасти, да и аз съм изчел доста из нета, на теория добре, на практика има още тънкости... Пратиха ми 3 броя SSD хардове 64Gb, чакам ги да пристигнат и си търся някоя стара щайга с ide/pata за да има къде да правя опити.

Имам карта която извежда такъв порт но но не съм имал хард за да пробвам дали с нея ще се виждат устройствата без операционна система.

 

Ще пиша като имам развитие, чакам да ми дадат голямата навигация, още не са почнали да разглобяват колата донор.

 

@ivancho, с адаша ти вече говорихме и ще видим как може да му решим проблема и на него, оказа се уникален пич, много общи теми намерихме (освен почти еднаквите коли от към купе, мотор, цвят салон и тн и тн.).


  • 1


#7 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 март 2017 - 14:25

Здрасти, да и аз съм изчел доста из нета, на теория добре, на практика има още тънкости... Пратиха ми 3 броя SSD хардове 64Gb, чакам ги да пристигнат и си търся някоя стара щайга с ide/pata за да има къде да правя опити.

Имам карта която извежда такъв порт но но не съм имал хард за да пробвам дали с нея ще се виждат устройствата без операционна система.

 

Ще пиша като имам развитие, чакам да ми дадат голямата навигация, още не са почнали да разглобяват колата донор.

 

@ivancho, с адаша ти вече говорихме и ще видим как може да му решим проблема и на него, оказа се уникален пич, много общи теми намерихме (освен почти еднаквите коли от към купе, мотор, цвят салон и тн и тн.).

Ако искаш мога да проверя. Май имам един допотопен IBM T23 лаптоп с PATA.


  • 0

#8 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 06 март 2017 - 14:54

Ами няма да откажа, аз съм пуснал запитване по приятели и познати ако някой има някой стар излишен стационарен комп.

Имах няколко такива машини в мазето но сглобих от тях най-доброто което можах и преди няколко години ги пратих в един дом, понеже ставаха поне за интернет...


  • 0


#9 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 13 март 2017 - 10:01

Малък ъпдейт, колегата ми даде стара машина която да служи за интервенциите по дисковете, за което съм безкрайно благодарен!

Остава тази сряда да дойде пратката с SSD-тата и ще гледам да направя първия диск на приятеля на колегата ivancho.


  • 0


#10 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 април 2017 - 14:17

Колега, как върви проекта? 


  • 0

#11 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 16 април 2017 - 10:16

Имам всичко нужно, с двама колеги съм се разбрал след празниците го направя при тях. Моята навигаця за съжаление още я чакам, човека който ми я продава е доста зает или може би несериозен, ще почакам още малко.


  • 0


#12 hax0r

hax0r

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Tech
  • Автомобил:
    204.222

Публикувано 03 юли 2017 - 11:34

Някакво развитие? Аз също съм се навил да правя процедурата. :)


  • 0

На теория няма разлика между теория и практика, но на практика има  :happy 


#13 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 03 юли 2017 - 12:14

Сблъсках се с няколко проблема, машините които полвах имат рестрикции и не позволяваха да отключа дисковете за да ги изкопирам (лаптопите на които го мъчих имат допълнителни чипове за сигурност и не се получи, стационарния комп който ми заеха за тестове също не позволи да се отключи диска), другия проблем е ограиченото ми време напоследък... За да го подкарам ще ми е нужен друг настолен по-стар компютър или евентуално може да стане и под уиндоус на някои по-нови машини с интелски чип и програмата Intel Rapid Storage (това съм го виждал на клип но така и не съм опитвал да го направя).

 

Друго интересно нещо което четох е че може дори малките дискове да се пригодят да работят с новите карти, отново се отключват и се променя размера на дяла на който се запаметяват картите за сметка на този който позволява съхранението на музика на твърдия диск.

 

При мен последно поставих един 40гб диск от повреден команд който работи безпроблемно към момента, въпреки че е от друго устройство се сработи перфектно с моя команд. Важно: за позлаването на по-нови карти е хубаво и фирмуера на самото устройство да се ъпдейтне към последната версия, в противен случай инсталацията пак може да забие или увисне преждевременно.

 

Поздрави


  • 0


#14 hax0r

hax0r

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Tech
  • Автомобил:
    204.222

Публикувано 03 юли 2017 - 13:33

Аз обмислях вариант да направя RAW копие на диска върху друг и вместо да отключвам съдържанието на дяловете, просто да ги разширя пропорционално. Не изключвам варианта и със STAR-а да може да конфигурира големината на дяловете.


  • 0

На теория няма разлика между теория и практика, но на практика има  :happy 


#15 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 03 юли 2017 - 13:47

Аз обмислях вариант да направя RAW копие на диска върху друг и вместо да отключвам съдържанието на дяловете, просто да ги разширя пропорционално. Не изключвам варианта и със STAR-а да може да конфигурира големината на дяловете.

 

Не мисля че ще успееш без да отключваш харда, не случайно е така направен... Със СТАР не се пипа нищо по харда изобщо не ти е потребен за да отключиш или копираш съдържанието. Единствено мисля че има опция ако имаш онлайн акаунт и празен хард да налее информацията от сървърите на даймлер, понеже такъв акаунт нямам тази опция я разглеждам като мит/легенда още повече ако беше възможно щеше да се предлага като услуга от представителствата а не да се продава цял команд в случай че HDD се повреди. Цял команд се продава в развитите държави разбира се, при нас няма кой да плати такова нещо, пък и мрежата с продажба на части втора употреба е доста развита в България и една и съща част може да се намери както за 100 така и за 1000 лева.

 

П.П. Ако искаш пиши едно лично, мога да ти обясня до къде съм го докарал, пък ако имаш правилен хардуер може да го отключим и клонираме заедно.


Този пост е редактиран от gelevp: 03 юли 2017 - 13:53

  • 0





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни