Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Дизел от лукойл,омв,ромпетрол или еко?


  • Please log in to reply
146 мнения по тази тема

#136 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 25 юни 2017 - 21:06

...накрая и аз смених младосткия лукойл с дружбенския ромпетрол и все едно смених колата...всякакви колебания и вибрации в мотора драстично намаляха...направо немога да повярвам каква разлика показаха нафтите...сбогом лукойл  :)

 

На този ромпетрол съм сипвал само веднъж, но мисля да мина и аз на него, че идва по-близо от другия :)


  • 0

#137 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 26 юни 2017 - 07:14

Моето наблюдение е че с евтината на омв колата ми е по-тиха от авио дизела, явно парафините вътре обират шумовете :))) Общо взето разхода ми е все еднакъв, реално нафтата в Бг не е толкова лоша вече. 4 резервоара направих на Арал от скъпата в Германия ( и там има скъпа и евтина нафта ) и колата извън гр ми е 8.1-8,3.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
Officeservices.bg
  • 0

#138 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 26 юни 2017 - 08:18

В крайна сметка как изобщо можем да оценим коя нафта е хубава или лоша. По шума, по разхода, или като се счупи мотора?

Малко ми се струва че боб хвърляме. Може би разхода е логичен показател, ако караме с еднакъв стил винаги.


Този пост е редактиран от vonko1988: 26 юни 2017 - 08:19

  • 0

#139 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 26 юни 2017 - 08:53

Колеги, за да има смисъл и резултат, трябва да се свържем с лаборатория, да ги питаме да си платим за тест и да се занесат проби от няколко бензиностанции, всичко друго е просто чат, на различни мотори, с различни температурни амплитуди, различно шофиране... това не е показател за нищо.

 

Друг е обаче въпроса че едва ли която и да е от бензиностанциите поддържа еднакво гориво и стандарт, според мен особено частните които ползват франчайз често доставят и от други места и доставчици, пък дори да не е така не мисля че горивото всеки път е еднакво като качество.


  • 0


#140 W163 2.7CDI

W163 2.7CDI

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 юни 2017 - 10:35

...така е, съгласен съм за разхода,но тракането и вибрацията от лукойл към рометрол направо изчезнаха и на студен двигател и като и дам повече газ...просто работи много по-равномерно...незнам защо ми отне толкова време да опитам друго :)


  • 0

#141 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 26 юни 2017 - 10:53

Гелев е прав, всичко друго е плацебо ефект, който м/у другото изобщо не е за подценяване.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 26 юни 2017 - 10:58

  • 0

#142 stoff4e

stoff4e

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 1 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    BMW 320D

Публикувано 08 септември 2017 - 20:02

Здравейте, момчета! (май съм единствената дама тук) да споделя и аз моите наблюдения- от Ромпетрола в Бургас (до Метро) големи ядове брах зимата на -15.. въртях,въртях и накрая изтощих и акумулатора..и като се стопли- О, чудо запали .. По отношение на разхода наблюдавам че от Петролския green force или както там са го кръстили ми е най- безшумна колата и ми дава много добър разход (но пък не ви е в списъка..) Докато днес не заредих на Лукойл на изхода на Бс - страхотен наплив от туристи и какво да видя- Ламята Спаска или е била много гладна или тарикатите са си казали- на целия тоз народ- 5 горе- 5 долу..   Честно казано като дойде момента с това от къде да заредя и се изприщвам.. вече го карам на късмет и така като гледам коментарите- че аз ще почна да си водя дневник на колата (кога какво е ''яла'' и дали е ръмжала.. :/ ). 

 

П.П. всеки ден пътувам Бургас- Созопол - карам на 95 % един и същи стил.. (останалите 5 -според ситуацията на пътя) 

 

Иии айде сега някой бургазлия да каже от къде да заредя от скъпото,ама и да е читаво!  :wacko  :wacko  :wacko


  • 0

#143 Madness75

Madness75

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes GL 500 2007

Публикувано 12 септември 2017 - 19:42

Газпром в Бургас до метро е добре и Ромпетрол в Славейков и до колодрума е добре
  • 0

#144 hipopotyk

hipopotyk

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 847 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    2012 C350 CDI 3.0
    2010 C63AMG 6.3V8
    2008 VW Touareg 6.0 W12
    2007 ML63 AMG 6.2 V8
    2003 Z4 Roadster 3.0si
    2000 Ford Mustang 5.4

Публикувано 13 септември 2017 - 07:50

Газпром в Бургас до метро е добре и Ромпетрол в Славейков и до колодрума е добре

 

А има ли ЕКО в Бургас, което да има всички горива? Че минах покрай тази между Равда и Ахелой и се оказа, че нямат Avio  :dry


  • 0
Once a year, go someplace you’ve never been before!

#145 PeevG

PeevG

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK 270 CDI

Публикувано 13 септември 2017 - 09:30

А има ли ЕКО в Бургас, което да има всички горива? Че минах покрай тази между Равда и Ахелой и се оказа, че нямат Avio :dry

Има, след като влезеш в БС идвайки от юг, спускаш се по моста и след 300,400 метра вдясно.

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk
  • 1

#146 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 септември 2017 - 14:15

А има ли ЕКО в Бургас, което да има всички горива? Че минах покрай тази между Равда и Ахелой и се оказа, че нямат Avio  :dry

По-добре сипи нафтица на ромпетрола. 

 

Между другото смятах от Еко Авио, Ромпетрол и Дизелор Топ Дизел със сходни маршрути на шофиране вече 3 пъти с Ромпетрола минавам най-голямо разстояние. Вярно може някой път да съм настъпвал повечко, ама като цяло винаги си настъпвам що годе еднакво.


  • 0

#147 az_be

az_be

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 390 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Honda Legend 3.7 VTEC

Публикувано 07 февруари 2019 - 20:37

Колеги, усещате ли някаква разлика от G-Drive дизелче спрямо обикновеното гориво което предлагат Ромпетрол?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни