Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Дизел от лукойл,омв,ромпетрол или еко?


  • Please log in to reply
146 мнения по тази тема

#1 W163 2.7CDI

W163 2.7CDI

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 20 февруари 2017 - 22:20

Здравейте,досега все от лукойл съм зареждал...отчитам разлика между скъпия и нормалния БЕНЗИН,но сега с 2.7cdi-то W163 се чудя къде е по-добре...Ще се радвам да споделите мнения и препоръки от личен опит.Благодаря!


  • 0

#2 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 20 февруари 2017 - 22:52

Според мен е доста субективно. С ромпетролска нафта карах доста време (основно заради прочетени добри отзиви по форумите), но винаги когато сипя нафта от Лукойл ми се е струвало, че колата тръгва доста по-добре само с погалване на газта, но знам ли, може да е заблуда някаква.
Разход няма как да се сравни, защото режима на каране, външна температура и т.н няма как да са абсолютно еднакви.
Сипвам обикновена нафта, защото по стечение на обстоятелствата имах голямо количество Castrol TDA, и винаги слагам повече от предписаното. Последните няколко месеца сипвах на Газпром, но като че ли лукойлската ми допада повече и сипвам повече на Лукойл.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 20 февруари 2017 - 22:54

  • 0

#3 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 20 февруари 2017 - 23:02

Най-добрия разход колата ми дава с нафта от Ромпетрол и Бардал БДЦ. А преди това сипвах редовно от скъпата нафта на еко, не намирам разлика с евтината.


  • 0

#4 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 21 февруари 2017 - 10:29

Ще прочетеш много и различни мнения... Ето едно такова. Аз сипвах на ромпетрол - много добре, никакви ядове дори през зимата (2.7 ЦДИ). Сипах на лукойл веднъж и не можах да запаля доста време. Сега сипвам на Газпром, обикновена нафта - супер е колата. На 203ката (2.0 ЦДИ) се сипва само Ромпетрол и от 4 години насам няма никакви проблеми.


Този пост е редактиран от vmvelev: 21 февруари 2017 - 10:30

  • 0

#5 W163 2.7CDI

W163 2.7CDI

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 февруари 2017 - 11:13

предимно добри мнения чувам за ромпетрол...незнам дали в някакъв момент няма да подведат с изградения си авторитет....от друга страна има много лоши отзиви за лукойл а аз нямах проблеми,но с бензинов автомобил....ще опитам екто дизел едно пълнене и един ромпетрол пак догоре да видя дали ще хвана разлика както между евтиния бенин и ектото на лукойла...


  • 1

#6 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 21 февруари 2017 - 11:42

10години карах дизелова кола /модел 2007г/ и половината време съм сипвал предимно от ЕКО и Лукойл /обикновените им нафти/ и никога не съм имал проблеми при всякакви външни условия. Горивен филтър съм сменял при всяка смяна на масло, ако това има значение.

 

Преди повече от 10г имахме друга дизелова кола, и на връщане от Стара Загора някъде по пътя баща ми сипа от Шел нафта. Колата се прецака и едва се прибрахме до София. Загуби мощност и започна да пуши ужасно отзад.

Цялата магистрала опушихме. Не помня после в сервиза какво стана. След това четох за още няколко такива случая с нафта от Шел и от тогава не съм стъпвал там.


  • 0

#7 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 февруари 2017 - 11:51

Като цяло горивата продавани в България са на лукойл, за което сочи и пазарният им дял от около 65-70%. Тоест всички вериги бензиностанции купуват от тях, но всеки си слага различни добавки и подобрители. Това е за масовите горива. По-скъпите бензини и дизели понякога са внос на веригата от собствена рафинерия, какъвто е случая с Еко и ОМВ. За Шел и Ромпетрол нямам информация. Освен това, честа практика е веригите да купуват вносни горива от търговци, защото капацитета на лукойл не е достатъчен за някои видове дизел и бензин, а за газта (LPG), потреблението в страната е далеч по-голямо от производственият им капацитет. Писал съм го в други теми и тук ще се повторя, зареждам повече от една година на Круиз (газ) и разхода ми е с 10% по-нисък от всички други бензиностанции. Освен това, понеже имаме взаимоотношения с веригата и ползваме отстъпка като клубни членове и знам от първо лице, че политикате им е да НЕ купуват никакви горива от лукойл. Имат собствени бази и цистерни и си внасят най-често от Гърция и Румъния, а газ от Украйна, Беларус и Русия. За това препоръчвам да се пробва и тяхното гориво, за съжаление са малко на брой и в София са три, аз ходя за газ до Бухово.


  • 2

#8 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 21 февруари 2017 - 16:14

Мерси колега, много хора и на мен ми хвалят Круиз, лично мен ме притеснява едно, в Гърция хубава нафта НЯМА!

Това е и нещото което много пъти ме е спирало да зареждам по-редовно от тях, когато пътувам до Гърция гледам да заредя до горе малко преди да мина границата понеже нафтата в Гърция е ужасна.


  • 0


#9 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 февруари 2017 - 17:27

Аз сипвам обикновенна нафта на Еко от бензиностанцията в Младост 1 на бул Ал. Малинов. Проблеми не съм имал. Веднъж сипах от OMV на Бояна околовръстното и колата започна да влиза в авариен режим. Същото се случи и с нафта на ЛукОйл от бензиностанцията на Младост 4 до Бизнес парка. Тези бензиностанции ги отбягвам. В Кърджали пък винаги зареждам от OMV и проблеми нямам.


  • 0

#10 W163 2.7CDI

W163 2.7CDI

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 101 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 февруари 2017 - 17:46

...е точно от младосткия лукойл зарежда винаги,но бензин и нямам проблем.....ама екто дизела ще видя.... :)


  • 0

#11 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 21 февруари 2017 - 18:58

С една А3-ка която имах (1.9 помпа-дюза) от Лукойла в Младост 4 имах ужасни проблеми, колата топла едвам палеше, студена палеше от първото завъртане... Тъкмо се бях нашашкал че ГНП-то си заминава, заредих гориво от ЕКО и всичко се оправи, карах я близо година преди да я продам и проблема не се появи повече.


  • 0


#12 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 февруари 2017 - 19:48

...е точно от младосткия лукойл зарежда винаги,но бензин и нямам проблем.....ама екто дизела ще видя.... :)

И аз преди там зареждах бензин и газ на стария ми Голф. Проблеми не съм имал. Но на мерцедеса с дизела там имах проблем и не повторих.


  • 0

#13 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 21 февруари 2017 - 20:52

Мисля, че всички сме съгласни, че от Младост 4 на Лукойл не трябва да зареждаме дизел. И моите проблеми от там дойдоха.


  • 0

#14 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 21 февруари 2017 - 22:50

Някой има ли оплаквания от Ромпетрол? Аз си казах мнението за тях. Колега от новата фирма каза, че веднъж сипал от тях и на е60-ката му светнал чека. Ама не е било от София, а някъде другаде.


  • 0

#15 harati

harati

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 23 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 февруари 2017 - 11:54

Аз зареждам от Газпром. И от нормалната и от супер нафтата съм много доволен.
Преди зареждах само от ЕКО и бях много доволен и от тях. Но с Газпрома има малка разлика с разхода и с това, как върви колата (w164 320cdi).


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни