Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странно поведение на бенца


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 Пан

Пан

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 41 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък

Публикувано 08 февруари 2017 - 12:35

Здравейте, Малко останахме каращите 190-ки, но моята си е в отлично състояние и не мисля да се разделям с нея. Тя е от 1992 г, дизел, четири цилиндъра, вече наближава 25 години, а от 11 години ме слуша безотказно. Тия дни, обаче, се държи странно. Нормално е при движение след изключване от скорост оборотите бързо да паднат до около 700-800. Сега при равномерно движение или ускоряване до 2000-2500 оборота, след изключване от скорост оборотите се задържат 2-3-4 сек. на високите обороти и бавно се понижават. Ефектът се засилва при изкачване по наклон:  от 2500 оборотите при изключване се повишават до 3000 - 3100 за 3-4 сек. и след това падат бавно, като спират на около 1100. Освен това при студен двигател се получава неприятно придърпване над 2000 оборота, което изчезва след 3000.Това е доста изнервящо в градски условия, когато трябва бърза смяна на скоростите. Вероятно е завишен разходът, но не съм го измервал. На празен ход това не се прявява, колкото и да я форсирам. Колата пали без проблеми при всякакви температури, двигателят мърка спокойно както винаги. Очевидно нещо се е разстроило по регулировките или има някаква провреда - моля за съвети.


  • 0
W201D, 2,0, 1992 г.
Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни