Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на крушка за мигач в огледалото


  • Please log in to reply
29 мнения по тази тема

#16 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2017 - 18:53

Благодаря за това. Писах им, ще постна ако има отговор. 
 


  • 0

#17 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2017 - 19:17

Тези типове са супер бързи, разменихме 4 съобщения в рамките на 5 минути :) 

Това, което казват е, че не се продава отделно оригинално защото "it's not meant to be taken apart" а би трябвало да си е част от цялото огледало. 

Това което ми предложи е друго огледало за 65GBP и да си сменя само мигача от него. 

Което ми звучи като добър вариант, но по-скоро ще потърся тук от ударена кола огледало - със сигурност ще излезе по-евтино от 65 паунда, което са около150лв. 


  • 0

#18 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 02 февруари 2017 - 19:40

Тези типове са супер бързи, разменихме 4 съобщения в рамките на 5 минути :)

Това, което казват е, че не се продава отделно оригинално защото "it's not meant to be taken apart" а би трябвало да си е част от цялото огледало. 

Това което ми предложи е друго огледало за 65GBP и да си сменя само мигача от него. 

Което ми звучи като добър вариант, но по-скоро ще потърся тук от ударена кола огледало - със сигурност ще излезе по-евтино от 65 паунда, което са около150лв. 

 

По-скоро ти е предложил само корубата на огледалото? Надали цялото огледало струва само 65 паунда...


  • 0

#19 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 февруари 2017 - 20:35

По-скоро ти е предложил само корубата на огледалото? Надали цялото огледало струва само 65 паунда...

 

Точно така :) 
Това ми предложи : http://www.ebay.co.u...=item1eacd73b57

За цяло огледало каза 115 паунда. 


  • 0

#20 bronc

bronc

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 679 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E280 CDI 4Matic - ex
    Ford Focus 1.6 EcoBoost

Публикувано 02 февруари 2017 - 22:05

Абе и 115 паунда за цяло огледало е малко :D На моето само механизма му е около 250 евро и то на ULO, което е OEM :D А в Ивайжет/БС ми казаха 800 лева.


Този пост е редактиран от bronc: 02 февруари 2017 - 22:05

  • 0

#21 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 03 февруари 2017 - 07:48

Малко по-горе някой каза, че не може да се сменят диодите на третия стоп на W212. - искам да го опровергая. 

Аз съм с C207, което е 212-ка купе. Като я взех имаше два несветещи диода. Третия стоп беше свален, разглобен и презапоен. Всичко си работи отново.

Трябва си някой чевръст в ръцете и при нужда да знае откъде да купи диоди за замяна, но не е невъзможно. На мен не ми се наложи купуване, беше само лоша спойка.


  • 0

#22 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 февруари 2017 - 14:43

В случая самата прозрачна пластмаса на мигача е спукана и влиза вода, така че е неизбежно да я сменя с нова. 

Иначе съм сигурен че някой по-сръчен с поялника може да го ремонтира. 


  • 0

#23 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 28 февруари 2017 - 00:01

Как мога да сваля корубата? От клипчетата, които гледам е директно дърпам на горе и това е, ама аз имам чувството, че ще изкъртя огледалото, а капака не помрърдва... Хващам го само него, без част от основата на огледалото и като напъна и по скоро да отскубна цялото огледало...


  • 0

#24 gelevp

gelevp

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 856 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124,'91 300D - Sold
    W211,'03 270CDI - Sold
    S204,'08 320CDI - Sold
    S202,'99 220CDI
    G21,'20 320xd

Публикувано 28 февруари 2017 - 09:00

Как мога да сваля корубата? От клипчетата, които гледам е директно дърпам на горе и това е, ама аз имам чувството, че ще изкъртя огледалото, а капака не помрърдва... Хващам го само него, без част от основата на огледалото и като напъна и по скоро да отскубна цялото огледало...

 

Здрасти, подходи по друг начин... Свали стъклото на огледалото, излиза напред на щипки е само и има букса за подгрев и евентуално за бленда (ако е ляво). 

Така ще виждаш по-добре какво се случва и ще ти е по-лесно, друг вариант е да свалиш и моторчето което мести стъклото на три торкса е и ще виждаш щипката по средата на корубата. .


  • 0


#25 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 април 2017 - 14:21

Как мога да сваля корубата? От клипчетата, които гледам е директно дърпам на горе и това е, ама аз имам чувството, че ще изкъртя огледалото, а капака не помрърдва... Хващам го само него, без част от основата на огледалото и като напъна и по скоро да отскубна цялото огледало...

 

Стана ли само с дърпане? В тубата по клипчетата казват "дърпай, докато ти се стори, че се чупи и тогава дръпни още по-силно". 
Аз още не съм се пробвал, чакам да дойдат диодите със стъклото от китай. 


  • 0

#26 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 12 април 2017 - 18:20

Стана ли само с дърпане? В тубата по клипчетата казват "дърпай, докато ти се стори, че се чупи и тогава дръпни още по-силно". 
Аз още не съм се пробвал, чакам да дойдат диодите със стъклото от китай. 

 

Напъвах го, но така и не успях да го изкарам и така и не съм се занимавал повече... Като си намеря частта ще го напъвам пак, а може и както колегата е написал по-горе да действам... :)


  • 0

#27 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 12 април 2017 - 20:46

Не става с напъване, първо с една отверка трябва да се натисне една ламаринка която държи контра и тогава корубата излиза лесно. Настрой стъклото да е максимално отворено и разгледай добре, ще ти се изясни. Ако не, като разглобиш всичко ще видиш колко лесно ставала магията и без разглобяване. Става и без отверка като на клипа ама трябва да знаеш точно в кои посоки да напъваш , понякога става с късмет, никога с "мамата" напред.

 

Като разкачиш буксата и извадиш корубата ще видиш как е залепено светещото и по същия начин ще залепиш новото. 

 

Не е добре да се сваля стъклото защото е на едни телчета и едни много фини крачета които имат навика да се чупят, пластмаса-старее и после стъклото е за боклука а друго такова няма.


Този пост е редактиран от vencislav: 12 април 2017 - 20:59

  • 0

#28 vbogoev

vbogoev

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 300 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W212 E350 CDi
    W211 Е320 CDi - открадната
    W201 190E

Публикувано 30 април 2017 - 23:51

Днеска от няма какво да правя пак я ръчках и точно преди да счупя цялото огледало разбрах как става... :D

 

nw8W78H.jpg

 

1. Огледалото се настройва да сочи възможно най-надолу(да гледа в земята).

2. Застава се зад огледалото и се захваща корубата в зелената част.

3. Дърпа се напред, като в същото време горната част се бута леко назад и едновременно се клати и се повдига нагоре. Отпред има 1 част от основата, която е изпъкнала и влиза в корубата и така излиза корубата от нея и може да се повдигне. Корубата се избутва леко назад, защото от основата стърчи щифт, който хваща самата коруба в червения кръг. Като се избута назад и се освобождава. Последни се освобождават щифтовете на гърба на корубата, но тогава става доста лесно, защото след като се освободи отпред и отгоре, корубата става доста подвижна. След което се издърпва и излиза.

 

По този метод свалих и на шофьорското огледало корубата точно за 10 секунди...


  • 2

#29 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 май 2017 - 10:50

Този пост е хубаво да бъде скрит по някакъв начин, но да остане достъпен :)
  • 0

#30 shango

shango

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w204 220cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 май 2017 - 11:54

Ъпдейт и крайно решение - диодната лента пристигна от Китай преди около седмица. 

Качеството и е отлично, има и part # има и номер на цвета на диодите и на типа пластмаса. Доста добре като за non-genuine част. 

 

На мен ми беше трудно да сваля корубата, въпреки солидните инструкции от колегата galevp но общо взето схемата е добре описана от vbogoev. 

Диодната лента се държи със 2 малки торкс-а и е залепена с лепило, та отне солидно натискане. 

 

Новата диодна лента си дойде със самозалепващо покритие и пасна перфектно без усилие. Буксата е plug and play. 

Няма разлика в светенето между оригиналния и сменения мигач.

Всичко излезе 60на лв.  

 

Ox5hem1.jpg


  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни