Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпрос за НИТРО NOS на SLK


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#16 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 02 февруари 2017 - 19:15

аз също проявявам интерес към колата ако не смяташ да я вземаш.


  • 0

#17 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 02 февруари 2017 - 22:26

Ми то май аз вече почти я взех....

Влязох в договорка със собственика. до 3-4 дни ще видим, пратил съм чичото след 4 дни да я тества.

черна.

много ме е яд. исках сива.ама на оферта излезе черна...


  • 0

#18 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 02 февруари 2017 - 22:29

Намерил си SLK 320AMG на приемлива цена?

Ако не ти се рискува, я замери малко детайли насам, че ми стана интересно.

ее кви детайли ?

2002ра, 355коня., драскотини на заден калник, черна. :D

 

нека да стане всичко, и после снимки и т.н..


  • 0

#19 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 03 февруари 2017 - 10:52

Стискаме палци...да ядем бонбони. :)

 

Иначе идеята за нитро е интересна. Колегата Пепи е събрал доста информация. 

 

За съжаление - опираме пак до качеството на продуктите и суровините, предагани в БГ. 

 

То май и за LPG-то на газстанциите и бенсиностанцците няма никакъв стандрат.


  • 0

#20 kar4ooo

kar4ooo

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    SLK r170

Публикувано 03 февруари 2017 - 14:42

Охаа, 2002ра...и 350 кончета...доста добре звучи. Нямам търпение да я видя
  • 0
Таван на SLK ми е в багажника.

#21 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 03 февруари 2017 - 18:32

Гледам приключи темата с нитрото, но само за протокола и аз да си кажа това което знам. Нитро системите са "сухи" или "мокри", демек такива които пръскат само нитро и допълнителното гориво трябва да се регулира от ЕКУ-то на колата, или такива които си пръскат и бензин и нитро и колата изобщо няма нужда да знае че и се случва нещо не-заводско. В америка нитро системите са норматив за лесно покачване на мощността на големите атмосферни мотори. В 500Е американския форум са луди по нитро системите и ако някой иска да покачва мощността на М119 мотор с турбо или компресор направо му пишат да сложи нитро и да не се занимава с глупости.

 

Сигурно си има своите тънкости ама като гледам че някакъв 15 годишен я монтира на пистата без динота минота и така нататък едва ли е ракетно инженерство... За тези които не знаят английски - човека на клипчето си обяснява че впръскват и бензин и нитро допълнително на колата и че ако бензина е в повече колата ще пуши и няма да върви, ако е малко ще се стопи нещо в двигателя, горе долу както е и при моторите с принудително пълнене... В случая това е "мокра" нитро система


  • 1
Follow your own star...

#22 siriospepi

siriospepi

    Напреднал

  • Замразено членство
  • 489 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    w124 300CE Twin Turbo! - now with V8 m119 5.0
    Ford Mondeo 2010 1.8 TDCI

Публикувано 04 февруари 2017 - 08:21

Гледам приключи темата с нитрото, но само за протокола и аз да си кажа това което знам. Нитро системите са "сухи" или "мокри", демек такива които пръскат само нитро и допълнителното гориво трябва да се регулира от ЕКУ-то на колата, или такива които си пръскат и бензин и нитро и колата изобщо няма нужда да знае че и се случва нещо не-заводско. В америка нитро системите са норматив за лесно покачване на мощността на големите атмосферни мотори. В 500Е американския форум са луди по нитро системите и ако някой иска да покачва мощността на М119 мотор с турбо или компресор направо му пишат да сложи нитро и да не се занимава с глупости.

Сигурно си има своите тънкости ама като гледам че някакъв 15 годишен я монтира на пистата без динота минота и така нататък едва ли е ракетно инженерство... За тези които не знаят английски - човека на клипчето си обяснява че впръскват и бензин и нитро допълнително на колата и че ако бензина е в повече колата ще пуши и няма да върви, ако е малко ще се стопи нещо в двигателя, горе долу както е и при моторите с принудително пълнене... В случая това е "мокра" нитро система
https://www.youtube....h?v=DoxEis_Y7F0

Вальо то и турбо може да се сложи без да махаш и пипаш механичния инжекцион (знаем го защото съм го правил, и беше една от грешките на живота ми)... И турбо китове монтират в нета за по 1 ден и карат цял живот без проблеми.... Не е сериозно да твърдиш работи от типа забивай нитрото и карай без проблеми... Те в Щатите имат 20 чочонки сигурно, незнам как целия форум предпочита е така да забие една нитро като сигурно има 2 коли които са направени така и нямаме РЕАЛНИ отзиви от печалбите и издържливостта на мотора във времето на тая интервенция... Най-малкото ти казваш слагат и даже на дино неотиват... С тва изречение приключвам с достоверността и доверието ми в 1 клипче от ютубата.
Половината колеги с теми по форумите за тунинг било той нитро или принудително пълнене, спестяват буквално 99% от фейловете и проблемите на които се натъкват във времето за да не изглеждат аматьорски и прочие...
В случая приятел пита : "можем ли с малко пари да вдигнем конете по лесен начин"
Отговора е : при тунинга лесно, евтино и трайно не могат да съществуват в едно зиречение ;)
И вече Боян да си преценя, бих бил щастлив някой да вземе кит за 1к долара, да го монтира, да постне резултати различни от усета му, и да каже как е колата след 3 години... Бих се радвал да греша ама за жалост когато преценя че нещо ще се строши то се често се троши в рамките на няколко месеца...

Този пост е редактиран от siriospepi: 04 февруари 2017 - 08:31

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни