Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблема е ,, мистичен ,,приемам всякакви съвети


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 21:31

Така не знам от къде да започна.За това първо здравейте на всички ,а сега по темата .Колата ми е мерцедес ц200 компресор 163 коня бензин с газ .Имам я от 15 дни ... иии 14 от тях е на тротоара пред нас или в сервиза ..така първо да спомена,че не съм в България и тук експериментите в сервиз не са никак евтини ..заболя ме косата вече ...та сега първо от време на време откача и започва да работи на три цилиндъра ..като я угася и запаля ..временно се оправя ..накараха ме да купя нов дебитомер ..след което се оказа ,че не е от него ..смених бобината на 4 цилиндър ..не се оправи .. и така ,а да почистих дроселовата клапа или както там се казва ... нищооо ..проблем две АНТИФРИЗА. .. първо изчезваше незнайно къде..надуваха я с няква помпа ..теч никЪв.Смених капачката на казанчето както ме посъветваха ..и взе да го изсипва на тротоара :) ..надува маркучите ..обаче не тече вода през тънкия мъркуч който излиза от термостата и влиза в казанчето (не е запушен 100%) ..и май това ..някакви идеи..
  • 0

#2 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 21:45

А да забравих да спомена ,че климатроника на 31 градуса ...духа топло ...ама марно даже... не горещо ..както би трябвало да е ..
  • 0

#3 saint78

saint78

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes Vito V230 fashion 2.3TD w638
    Mercedes A 160 elegance 1.6i w168

Публикувано 19 януари 2017 - 21:51

На мен ми се струва,че проблема ще е от към гарнитурата на главата на двигателя.Губи антифриз,не работи цилиндър.Поне по симптомите за това се сещам.Някой,който е по-навътре в нещата от колегите може да има по безболезнен вариант


  • 1

#4 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 януари 2017 - 21:57

Симптомите наистина клонят към прогоряла гарнитура на главата.

Когато работи , да си забелязала гъст бял дим от ауспухът?


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#5 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 22:13

И аз ...на там се бях насочила ..обадих се да поръчвам части от бг ..и един майстор там ..ми каза че съм луда да отварям двигател без да съм сигурна .. и неговото мнение беше кабели ..водна помпа или термостат ... странното е ,че при гасене на двигатела се оправя ..а и правих някакви експерименти с ,,надникни в казанчето дали прави барбонички,, е не не прави ..нищо ...казаха ми за няква течност която се налива в антифриза и ако си сменила цвета значи влизат изгорели газове ..и тогава 100% е за гарнитура ...
  • 0

#6 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 22:16

И гъст бял дим няма ..и вестник на ауспуха слага..единия майстор ..не го правела мазен значи ... нямало проблем ...обаче аз забелязах ,че прави много голямо петно като работи на място ..но ми казаха ,че било конденз ...но на мен ми се вижда много
  • 0

#7 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 19 януари 2017 - 22:19

Само да попитам в коя държава си? Недей набива излишно пари в нещо, което не знаеш какво е даже.
  • 0

#8 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 януари 2017 - 22:22

Конденза е от климатъка, когато работи разбира се.


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#9 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 22:37

В Германия съм ... че как от климатроника ...конденза излиза през ауспуха .. не те разбирам
  • 0

#10 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 19 януари 2017 - 22:43

Нормално е да има конденз от ауспуха


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#11 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 януари 2017 - 22:46

Това е друго, ако я покараш по аутобана малко, ще се махне.

Абсолютно е нормално да има конденз докато не прогрее добре.


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#12 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 22:53

Ок.. за конденза разбрах ...идеи за антифриза ... ако го вкарва в цилиндъра .. защо при гасене се оправя ..и започва да работи нормално
  • 0

#13 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 януари 2017 - 23:30

Прегледали ли са свещите, ламбда сондата, диагностиката какво показа?


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#14 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 19 януари 2017 - 23:36

Ако сте купили колата преди 15 дни, можете веднага да се свържете с продавача за ремонт за негова сметка или направо разваляне на договора. Независимо дали е търговец или частно лице.
За тази цел не правете сериозни интервенции и си пазете старите части.

 

Има ли проблем да искате разваляне на договора?


  • 0

#15 Машева Гергана

Машева Гергана

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C200 компресор 163ps бензин sportcoupe 2001

Публикувано 19 януари 2017 - 23:56

Диагностиката показа ...грешка в горовното...нам к'во си ..и този ми я преведе ,,дебитомер ,, тук му казват luftmassenmesser.. но после реши че е бобината на 4 цилиндър ... и те така ..договора ..не знам дали мога да разваля ...а и честно казано не ми се занимава .. по добре да я ремонтирам ..стига да ми кажат какво да сменя ..а някой чувал ли е за този реактив или лакмус за изгорели газове ...с него дали няма да съм сигурна,че е гарнитура и да се приключи с тези мъки ... :(
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни