Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Android multimedia HeadunitВъзможно ли е за W208

android w208

  • Please log in to reply
6 мнения по тази тема

#1 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 21 декември 2016 - 10:32

От извесно време се ровя из нета и се опитвам да намеря нещо по въпроса: Може ли това   животно   да се изпозлва в W208 2000г. На повечето места в описанията на китайците пише, че става за W208, W209, W203 и др. Обаче мен малко ме съмнява щом се монтира на W203 и W209 да става и на W208.

Основните ми притеснения са следните:

-контролите на волана ще работят ли- гледах клипчетa, в които юнита се обучава кой сигнал на кой бутон(команда) съответства, което пък ме кара да си мисля, че щом е така има надежда да работи :)

-дали ще взима информация от CAN за включване на задна скорост- това би трябвало автоматично да включва камерата за задно виждане както и да проектира коректно насочващите линии при въртене на волана(не съм сигурен, но предполагам че така трябва да работи)

-инфото за Audio дали ще се изписва на таблото както при стандартното Audio 10 примерно или ще се вижда само на дисплея на мултимедията?

Незнам дали някой има подобна мултимедия, но ако да и е навит да пробваме нека пише, а от останалите се надявам на мнение по въпроса :)


  • 0

#2 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 21 декември 2016 - 10:57

Мисля, че няма да стане заради това, че има разлика във формата на самите плеъри. На 208 е като на 210 и първите МL, а те са с правоъгълна форма. Това е като трапец.

Този пост е редактиран от robber: 21 декември 2016 - 10:57

  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 декември 2016 - 11:28

Иначе като карантии и управление по CAN би трябвало да работи добре.
Намери си такъв с формата за 208 / 210 и подобните.
 
Ето пример от Dynavin:
http://www.dynavinsh...troller=product
 
Стар модел е като гледам и почти никъде не го предлагат. Ще потърсиш доста сериозно :)
 
модел: DVN-W210 D99
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 21 декември 2016 - 11:28

С тази форма няма да пасне. Иначе повечето имат контрол от волана.

Това със задната и насочващите линии не съм виждал още на китаец.

Повечето не показват нищо на таблото а в менюто аудио има четири чертички. ----


  • 0

#5 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 22 декември 2016 - 10:38

Благодаря ви за бързите отговори! Основните ми притеснения за съвместимоста май ще се окажат не толкова основни :)

След като казахте, че размерите са различни реших да проверя колко точно различни са...е оказа се доста. Тук са дадени размерите на юнита за W209, а пък за double din стандарта пише 180х100мм. Тук може да го видите как изглежда и наложено върху снимка (с червено са очертанията на double din навигация- правоъгълна като за модела). Мислих дали няма как да преправя панела, но става въпрос за нещо мн драстично!

Основно се бях насочил към тези юнити понеже цента им е около 240-250$, а навита като за W208 ако ги има някъде са доста скъпи. Има едни юнити с WinCE ама цената им е 450-500$ и това WinCE на мен не ми се нрави особено... е май ще пия една студена вода и ще мисля нещо друго!

Благодаря ви още веднъж, ако някой все пак има интерес и някакво предложение за Android multimedia (различна от dynavin, че са доста скъпи, а и трудно ще се намерят) съм готов да пробваме!


Този пост е редактиран от karataccc: 22 декември 2016 - 10:39

  • 0

#6 robber

robber

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 404 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Златоград
  • Автомобил:
    Mercedes Benz E270 CDI (W211)

Публикувано 22 декември 2016 - 19:17

Тея юнити с WinCe ги продават и в България на цена от 300лв. нагоре. Аз лично бях решил да си взема един и да го сложа на w210 но за сега не остават свободни пари, с които да се експериментира, но почти на 100 процента съм сигурен, че ще се напасне.


  • 0

#7 karataccc

karataccc

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes CLK200 Kompressor

Публикувано 22 декември 2016 - 20:47

След днешното разочарование се разрових за други универсални double din решения и попаднах на това https://www.carjoyin...resolution.html
Има много клипове в тубата както и сложено на ML W163.
А що се отнася до прожектираните линии при паркиране назад... ами да не се движат с волана!

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk

Този пост е редактиран от karataccc: 22 декември 2016 - 20:48

  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: android, w208

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни