Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с ABS,ESP,BAS!w210 320cdi


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 Buzoviq77

Buzoviq77

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Montana
  • Автомобил:
    Mercedes 320CDI W210

Публикувано 17 декември 2016 - 13:12

Здравейте колеги,аз съм нов в този форум! Имам проблем с ABS,ESP и BAS,той е следния-както си карах колата ми светнаха тези лампи последователно,една след друга,аз спрях колата,изгасих мотора и пак го стартирах изчезнаха!!! След известно време пак се появиха и така се появяваха на няколко километра,да речем на 15/20км... Вече лампите светват още щом потегля,отидох естествено на диагностика казаха ми някакъв датчик за ЛЕТЕРАЛНО ДВИЖЕНИЕ (поне така разбрах). Обясниха ми,че става въпрос за датчик за ъгъла на волана.Четох много форуми и естествено много хора казват няколко неща : СТОП МАШИНКА,ДАТЧИК/ЦИ НА ABS-са и този прочут датчик за ъгъла на волана,който никой не знае къде стои,включително и АЗ !!! :D

Молбата ми е следната,ако можете да ми кажете от кое да тръгна,защото нямам вяра на майстори,защото естествено те винаги казват това което е по-скъпо,дори и да не е то?!!! Ако е този датчик за ъгъла, какви пари е и къде стои?Стоп машинката къде стои? И от какво може друго да е ? БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!! Моля без тъпи изказвания,защото съм наистина нов тук!!! :) :) :)


  • 0

#2 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 17 декември 2016 - 19:14

Няма какво да си играеш на тото-какво може да е.Просто намери човек със Стар диагноза и вижте какъв точно е проблема.Датчика за латерално движение няма нищо общо с датчика за ъгъла на волана.Със стар диагнозата се вижда точно кое не работи.....


  • 0

#3 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 декември 2016 - 21:21

Отиваш там където ще си тръгнеш с лист принтиран от диагностичния уред и евентуално ,ако могат да го отремонтират . Аз също издавам такива листа за да няма " казаха ми по скъпото ,а то не е " . Системите излизат извън строя от много датчици и не само датчици ,но дори и от остаряла инсталация .


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#4 Buzoviq77

Buzoviq77

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:Montana
  • Автомобил:
    Mercedes 320CDI W210

Публикувано 19 декември 2016 - 10:26

Благодаря Ви колеги! Аз съм от Монтана,явно като си отида в София ще оправя нещата...


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни