Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Закупуване на clk500 2002


  • Please log in to reply
34 мнения по тази тема

#1 Ddurev

Ddurev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 декември 2016 - 13:19

Здравейте колеги , решил съм се да купувам цлк500 2002 година . Ще го внеса от Германия от частно лице ще го купувам . Та дайте инфо който е запознат с тази кола . Плюсове ,минуси ,проблеми ,разходи ,подръжка и всякаква информация ще е полезна . Ще му слагам инжекцион естествено . :))
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2016 - 13:42

Т.е. ще искаш да караш на газ по 170-180км преди да ти свърши бутилката на магистралата? :)

До морето се стига с 3 зареждания с тороидална бутилка... или ще сложиш цилиндър зад седалките?

Няма да влизам в спорове дали този мотор понася газ. Според мен не върви добре на газ, не е невъзможно да се направи, но не ми харесва резултата никога. Иначе зависи колко си претенциозен. Ако караш по 10ина х.км. на година, си я карай на бензин, не прави моите грешки. Ще се изненадаш като теглиш чертата как не си спестил нито стотинка от газта за 2-3 години при този мотор, освен ако сам не си монтираш газовата. ;)

 

Като казваш "Ще го внеса от Германия от частно лице ще го купувам" за конкретна бройка ли говориш или тепърва ще търсиш?

Иначе си е супер. Гледаш топлообменника на кутията да е ОК... има 16 свещи (и то не евтини, особено финансвово-дразнеща идея е да ги смениш.)

Бобините са двойни.

Текат капаците на главите, не е драма.

Здрава кола, стига да не е убита от каране.

18" джантите са неприятни за каране в БГ, пре-фейсовите предници са доста кекави и 18ките им разказват играта. На 17 е добре.

 

Много информация имам, но ти не питаш нищо конкретно ;)


  • 3

Audi_A4_avatar.gif


#3 Ddurev

Ddurev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 декември 2016 - 17:03

Ами във мобиле де гледам има 2 3 които ми харесват и да дам линкове няма смисъл , но поне със сигурност ще е в пъти по добре от колкото да купя от тук . Ами незнам какво конкретно да питам . Колата ще я взимам за ежедневна кола затова питам за инжекциона . А ти казваш че не препоръчваш газ за тази кола , защото няма да я сложат както трябва и тн .?? Иска ми се да я зема от някой дядо германец дето си я е пазил .. Тавана ми е 7000евро за самата кола, отделно разходите за докарване регистраций и поддръжка ... Ами незнам какво конкретно да питам ... Каквото прецените че е полезно ще е добре да го знам .... например като я взема какво ще ми излезе да и сменя консумативите (като приемем че съм нацелил читава бройка ) и тн. ... :)))


  • 0

#4 Ddurev

Ddurev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 декември 2016 - 17:11

http://suchen.mobile...4&pageNumber=1 


  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2016 - 18:48

Погледни българските първо, в карс има 2, като едната е с газ. Поне можеш да ги огледаш.

Че тази немската хич не ме радва. Сменени ауспуси, окачване, фолио по стъклата... хич не ми допада.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 Ddurev

Ddurev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 12 декември 2016 - 18:55

Останал съм с лошо впечетление за българските автомобили (по-скоро за българите и отношението им към колите и парите както и измамния манталитет ) А относно ауспуха аз ако взема със стоковото гърне бих го заменил със двуцефка , че оригиналното ми идва просто ... ще ги погледна . Я ако ти се занимва да кажеш кой са точно .... :) 


  • 0

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 декември 2016 - 19:04

http://www.cars.bg/c1367192

http://www.cars.bg/c1912896

 

Това са в cars, като и двете изглеждат на същото ниво, ако не и по-добре от тая цигания немската ;)

Тази с бежавия салон е страшно мърлява, но изглежда доста добре.

Другата е в по-търговски вид.

 

Погледни и в mobile.bg.

 

(можеш и да погледнеш тази тема, че тя обсъжда сходни неща, с тези които питаш относно търсенето)

http://forums.mbclub...-на-w204/page-1


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#8 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 12 декември 2016 - 22:19

Коце, нали твърдиш, че газта не е оферта за тези коли...


  • 0

#9 Ddurev

Ddurev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Пловдив

Публикувано 13 декември 2016 - 00:05

Самия факт, че ми пращаш тоя милионник дето е 9.999 лв ме кара да губя доверие в теб :D.... а другата изглежда добре . И все пак защо да рискувам със купуване на кола от бг .... благодаря за вниманието все пак ....
  • 0

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2016 - 00:53

Губи смело, ще го преживея ;)

Колко километри са навъртяли на кола в БГ без газ от нова? Този номер "С" какво ти говори?
Аз пукнатини на седалката и бордовете не виждам, както и няма намачкване, на иначе доста мръсна седалка. Стойката на колата е правилна, има изгледи за малко пари да е доста запазен автомобил, който да има нужда от елементарно обслужване и обстойно почистване, но трябва да се види наживо. Един нов панел на климатроника ще си намериш за 100ина лева.
 
Другата ти отговаря на изискванията за газова. Ти ще си я караш на газ, не аз, така че щом те влече, що да не! Ще си спестиш 2+ х.лв. за монтаж на V8.

Наскоро си видях старото 500 на една бензиностанция. Жена го караше, колата изглеждаше, както когато я продадох. Така че определено все още има читави коли и тук.
Отлично разбирам защо търсиш кола в чужбина, както и нито за секунда не пробвам да те разубеждавам. Просто монетата има 2 страни и не може да отрече, че и тук има интересни коли.

Аз като купувах моята реагирах бързо, капарирах я насляпо и доста време си мислих колко вероятно е да съм се прее*ал рязко. Съмнява ме да се качиш на самолета и да прекараш 1 месец в Германия, с хотели, рент-а-кар и обиколки докато си намериш кола. Все пак не е като да е от малките държави в Европа.
 

Коце, нали твърдиш, че газта не е оферта за тези коли...

За мен не е, но не е правилно да налагам мнението си. Всеки си преценя за себе си. :)
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 декември 2016 - 08:33

Това с газта е много спорна тема. Не говоря за тази кола, а по принцип. Аз лично не виждам нищо срамно да караш на газ. Напротив, човек трябва да си цени парите, независимо колко има, а не да ги пръска излишно щото видиш ли било срамно да караш скъпа кола на газ(bulshit). Обаче ако дадем двигател бива съсипан от газта, няма да спестиш нищо, а напротив ще си много навътре. Може би друг момент е колко смяташ да караш тази кола, едва ли газта ще съсипе мотора за година-две.


  • 0

#12 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2016 - 08:50

А точно последното изречение е вярно. Аз кола повече от 1-2г. не съм карал ,е кога ще я избия тая газова за 1г. ,а да не говорим за това ,че ще ми ровят по инсталацията ,ще ми дупчат купето и ще имам бойлер в багажника или търкаляща се резервна гума в него... изобщо не ме кефи идеята за газова ,ако си купиш кола с монтирана такава ,карай на газ ,ама аз да се бръкна 1500-2000лв за котлон и да чакам да се избие - нема как да стане!


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#13 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 декември 2016 - 08:59

На първата си кола го избих за 5-6 месеца(вярно, тогава карах много) и си я карах още 4 години доволно


Този пост е редактиран от vonko1988: 13 декември 2016 - 09:01

  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 декември 2016 - 10:23

не сравнявай ябълки с грудки :)

Е36 работи безгрижно, хубава газова е около 1000лв и колата грам не я бърка на какво гориво кара. Няма мотор от поколението на Е36 и следващите, който да не може да се газира добре. Има място за голяма резервна гума (някои CLK-та са с леген за патерица и няма място за тороидална).

Не говорим да те е срам, няма нищо срамно в това. :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#15 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 13 декември 2016 - 20:26

не сравнявай ябълки с грудки :)

Е36 работи безгрижно, хубава газова е около 1000лв и колата грам не я бърка на какво гориво кара. Няма мотор от поколението на Е36 и следващите, който да не може да се газира добре. Има място за голяма резервна гума (някои CLK-та са с леген за патерица и няма място за тороидална).

Не говорим да те е срам, няма нищо срамно в това. :)

Ем да това имах предвид ако една кола се знае че я съсипва газта е хубаво да се упоменава :) Иначе съм виждал на снимки бентлита на газ, а не един път истинско АМГ да си пълни пред мен газовата бутилка.

 

П.С. На е36 бях хванал промоция на Ландиренцо, 900лв. Обаче познай тази ламя колко пъти си изби газовата за 5 години, а дори масло не гореше(повече от нормалното)...


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни