Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с ESP на W211 E270 177 к.с. седан (pre-facelift)Неработещ ESP, задните гуми се плъзгат с или без натиснато копче ESP OFF

esp esp w211

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 mbe270

mbe270

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 2 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 sedan 270 DIESEL (2006)

Публикувано 29 ноември 2016 - 23:49

Колеги,

 

Имам следния проблем: на таблото ми се изписва грешка за ESP в раздел malfunctions и поведението на колата е такова, че при подаване на повече газ, задните гуми свободно се въртят и мога спокойно да правя понички и на таблото светва жълтия триъгълник с удивителна.

 

Гасене и изчистване на грешката не променят поведението, още след запалване я получавам отново.

 

С прясно навалелия сняг това поведение не винаги е желателно и ми се иска ако мога да намеря решение на този проблем. Във връзка с това не мога и да използвам функцията за автопилот (speedtronic).

При опит да я активирам получавам  съобщение "Speedtronic unavailable". Допускам, че са свързани, моля поправете ме ако не е така.

 

В два сервиза след STAR диагностика ми казаха, че въбще не се получава сигнал по шината от ESP модула (по прости думи на майстора е изгорял), но не ми предложиха конкретно решение.

 

Има ли някой, който е имал такъв проблем и го е решил или евентуално майстор с репутация да може да се справи с този проблем (по възможност без чисто нов ESP модул за ХХХХХ лв.)

 

Ако единствения начин този проблем да се реши е с огромна сума пари, също така моля да ме вразумите и да потвърдите.

 

Благодаря предварително за съветите!


  • 0

#2 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 ноември 2016 - 08:42

Ако си я закачал на Стар Диагноза , кажи ни какво не работи около системата първо . И след това понякога гори така е и се подменя с нов тъй ,че не се учудвай . Тази грешка идва от толкова много неща ,че не може да се каже със сигурност без да се закачи прегледа и тества какво и е .


Този пост е редактиран от wertion: 30 ноември 2016 - 08:43

  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#3 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 ноември 2016 - 09:22

Ами ако са ти казали ,че е изгорял модула ,опитай с някой от морга с уговорка монтаж , проба ,плащане и ако стане си в играта.


  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#4 Вай Басо

Вай Басо

    Бамбашка!

  • Потребители на форума
  • 5604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 220E/E220 тотално рециклиран 2011г

    http://forums.mbclub.bg/topic/31677-/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 30 ноември 2016 - 09:53

Ako грешката се трие, първо проверете състоянието и зареждането на акумулатора. Ако нещо ви усъмни, пробвайте с друг. Малката батерия също трябва да е ок.


  • 0


Вари го,печи го,бенца си е Бенц!

 

Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени!
 


#5 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 30 ноември 2016 - 10:51

Това се случва често когато паднат температурите и колата се кара на къси разстояния.

Иначе "Вай Басо" е много прав и първо проверете това което е описал.


  • 0

logo-600-1002.png






Also tagged with one or more of these keywords: esp, esp w211

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни