Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Смяна на масло на автоматична скоростна кутия - мненияw204

w204 c-class automatic

  • Please log in to reply
103 мнения по тази тема

#1 R.Karamfilov

R.Karamfilov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C-class w204

Публикувано 28 ноември 2016 - 09:40

Здравейте. От скоро съм собственик на в204 та искам да си сменя и маслото на скоростната кутия . Някой ми казват, че са си сменяли сами маслото точат и наливат няма проблем, други ми казват че трябва в сервиз точат го под налягане и под налягане се слага , трети ми казват че се наливало примерно 70% от маслото вдига се на подемник давало се газ малко после се доливало. Много различни неща чух попитах и в мерц сервиз за смяна на масло на двигател, ск. кутия, диференциял + всички филтри но ми казаха много голяма цена. Споделете вашите мнения :) 


  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 11:26

Сам ли смяташ да се справяш или да даваме координати на доверени сервизи?


  • 0

logo-600-1002.png


#3 Marukian

Marukian

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 609 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W126 - 260SE 1989
    S210 - E320T 4MATIC 2001
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2016 - 11:39

Консумативите са около 150лв - малсо, флитър с гарнитура и муфата на кабелите. Принципно може и сам да се справиш, но ти трабва канал или подемник, като е добре да се остави кутията да се източва цяла нощ, при наличие на пробка на хидро-трансформатора. Ако няма пробка опасноста е да остане около 20-30% от старото масло. Затова е препоръчителна смяната в сервиз, където има нужната техника.


  • 0

#4 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 28 ноември 2016 - 12:18

Маслото и консумативите са евтини, за всеки случай това масло е по-евтино от двигателното. Само намери сервиз в който се занимават с това да ти го сменят не се мъчи сам в гаража. Хубаво е да се смени и гарнитурата, буксата и да се направи промивка, друг е въпроса тази промивка колко е истинска промивка но това е спорна тема :)


  • 0

#5 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 28 ноември 2016 - 12:27

Здравей,

 

Аз си поддържам кутията в Ботевград, при човек, който се занимава само с кутии по принцип.

Той ми е казвал, че маслото се сменя при дадена температура. Не знам на кого да вярвам, но откакто съм при него проблеми нямам. Там карам и 203ката и 209ката.

По принцип се сменя филтър, гарнитура, букса и масло. В някои сервизи ще ти кажат, че букса се сменя само ако протече.. Ами според мен е по-добре да я смениш преди да протече, та после да не ходиш пак ;)

Ако искаш да ти дам координати, казвай.


  • 0

#6 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 12:47

Здравей,

 

Аз си поддържам кутията в Ботевград, при човек, който се занимава само с кутии по принцип.

Той ми е казвал, че маслото се сменя при дадена температура. Не знам на кого да вярвам, но откакто съм при него проблеми нямам. Там карам и 203ката и 209ката.

По принцип се сменя филтър, гарнитура, букса и масло. В някои сервизи ще ти кажат, че букса се сменя само ако протече.. Ами според мен е по-добре да я смениш преди да протече, та после да не ходиш пак ;)

Ако искаш да ти дам координати, казвай.

 

Букса се сменя само ако протече!!!

Желателно е, да НЕ се бара изобщо, защото ако превърти болтчето при развиване или затягане (най-често), се влиза в такъв хубав филм, че излизането коства на собственика доста пари, и ако смяната не е била наложителна е просто неоправдано.


  • 0

logo-600-1002.png


#7 Гост_zBnerOV6MJГост_

Гост_zBnerOV6MJГост_
  • Гости

Публикувано 28 ноември 2016 - 13:11

Букса се сменя само ако протече!!!

Желателно е, да НЕ се бара изобщо, защото ако превърти болтчето при развиване или затягане (най-често), се влиза в такъв хубав филм, че излизането коства на собственика доста пари, и ако смяната не е била наложителна е просто неоправдано.

Не съм съгласен, колега, съжалявам. А ако протече какво правим? Нали пак трябва да се смени?

Затова не си правим обслужване на кутиите при майстора в гаража на блока, а си го правим или сами или при някой, за който се знае, че е читав.


  • 1

#8 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 28 ноември 2016 - 13:21

Букса се сменя само ако протече!!!

Желателно е, да НЕ се бара изобщо, защото ако превърти болтчето при развиване или затягане (най-често), се влиза в такъв хубав филм, че излизането коства на собственика доста пари, и ако смяната не е била наложителна е просто неоправдано.

 

Как ще разбереш тогава че е протекла? И не е ли по-опасно в този случай ако протече без да разбереш и ти спадне маслото в кутията да стане мамен зи джаскен с кутййката?


  • 1

#9 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 28 ноември 2016 - 13:29

Масло на скоростна кутия се сменява само във Балкан Стар. Там знаят най добре кое, как и с какво. 


  • 0

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2016 - 14:01

Как ще разбереш тогава че е протекла? И не е ли по-опасно в този случай ако протече без да разбереш и ти спадне маслото в кутията да стане мамен зи джаскен с кутййката?

Това с буксата се отнася до 5ск автомати. Ти нямаш такава.

Аз съм съгласен с Grosmaster-a, че ако не тече буксата, наистина не е лоша идея да не се пипа при 5ск. кутии.
Смених я едно време на моята, нямаше драми, но при някои коли е запекло доста.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 15:08

Не съм съгласен, колега, съжалявам. А ако протече какво правим? Нали пак трябва да се смени?

Затова не си правим обслужване на кутиите при майстора в гаража на блока, а си го правим или сами или при някой, за който се знае, че е читав.

 

Когато протече, тогава сменяш.

Буксата на кутията е на високо, така че колкото и да изтече не е фатално, кутията няма да остане без масло.


  • 1

logo-600-1002.png


#12 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2016 - 17:55

То проблема май не е толкова да останеш без масло а самото масло като протече отива по кабелите към ECU-то на автоматика и го убива.


  • 1

#13 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 18:42

То проблема май не е толкова да останеш без масло а самото масло като протече отива по кабелите към ECU-то на автоматика и го убива.

 

То това е другия филм :)


  • 0

logo-600-1002.png


#14 R.Karamfilov

R.Karamfilov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Казанлък
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz C-class w204

Публикувано 29 ноември 2016 - 08:51

Благодаря за мненията, а да попитам спецификацията на маслото къде се гледа. Аз уж гледах някакви работи ама .....  :D 


  • 0

#15 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 29 ноември 2016 - 09:48

Благодаря за мненията, а да попитам спецификацията на маслото къде се гледа. Аз уж гледах някакви работи ама .....   :D

 

Вземи си оригинално по MB ATF-134


  • 0

logo-600-1002.png






Also tagged with one or more of these keywords: w204, c-class, automatic

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни