Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

w164 keyless проблем


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 26 ноември 2016 - 12:23

Здравейте, колеги!
Имам проблем с кейлеса. Отключвам и заключвам колата си, но като сложа бутона и го натисна колата не реагира.
Скоро взех колата и стария собственик каза, че не го ползвал, защото лесно ги крадели с него, но преди го бил ползвал и работел.
Въпроса ми е трябва ли да се обучава нещо бутона като не е използван дълго време или какво трябва да направя, за да работи? :)


  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 26 ноември 2016 - 13:34

Здравейте, колеги!
Имам проблем с кейлеса. Отключвам и заключвам колата си, но като сложа бутона и го натисна колата не реагира.
Скоро взех колата и стария собственик каза, че не го ползвал, защото лесно ги крадели с него, но преди го бил ползвал и работел.
Въпроса ми е трябва ли да се обучава нещо бутона като не е използван дълго време или какво трябва да направя, за да работи? :)

 

Няма обучаване или работи или не, най-вероятно е заминал, или другия вариант е да са изгнили пиновете на буксичката, ако е минавал скоро през тенекеджии или бояджии.


  • 0

logo-600-1002.png


#3 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 26 ноември 2016 - 14:05

Здравейте, колеги!
Имам проблем с кейлеса. Отключвам и заключвам колата си, но като сложа бутона и го натисна колата не реагира.
Скоро взех колата и стария собственик каза, че не го ползвал, защото лесно ги крадели с него, но преди го бил ползвал и работел.
Въпроса ми е трябва ли да се обучава нещо бутона като не е използван дълго време или какво трябва да направя, за да работи? :)

 

Но наистина през това се крадат доста по-лесно, ако бях взел кола с кейлес задължително щях да го изключа(не съм сигурен как става точно но има опция)


  • 0

#4 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 26 ноември 2016 - 14:08

Няма обучаване или работи или не, най-вероятно е заминал, или другия вариант е да са изгнили пиновете на буксичката, ако е минавал скоро през тенекеджии или бояджии.

Коя букса? На бутона не виждам пинове, той се пъха в ключалката.


  • 0

#5 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 26 ноември 2016 - 15:00

Коя букса? На бутона не виждам пинове, той се пъха в ключалката.

 

На бутона.


  • 0

logo-600-1002.png


#6 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 28 ноември 2016 - 09:10

Колата запали два пъти от старт бутона, но след хиляди натискания... Идеи какво да погледна или къде да отида да го оправят? :)


  • 0

#7 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 10:12

Колата запали два пъти от старт бутона, но след хиляди натискания... Идеи какво да погледна или къде да отида да го оправят? :)

Колега, нещо не те разбрах, аз разбрах че си имал проблем с отварянето на колата, а не с паленето.

Та щом проблема е с паленето, прочетете е задължително с СД, не е нормално да пали така.

Проблемите може да са няколко, затова най-хубаво една диагностика.


  • 0

logo-600-1002.png


#8 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 28 ноември 2016 - 10:41

Колега, нещо не те разбрах, аз разбрах че си имал проблем с отварянето на колата, а не с паленето.

Та щом проблема е с паленето, прочетете е задължително с СД, не е нормално да пали така.

Проблемите може да са няколко, затова най-хубаво една диагностика.

Извинявай за объркването. :) Колата се отваря като пипна дръжката и се затваря от копчето на врата, с това нямам проблем.
Проблема е с паленето от старт бутона, не реагира като натисна копчето. Успях да я запаля два пъти, но на късмет и то след 1000 натискания и като я запалих после не можах да я изгася от бутона а трябваше да го извадя и да поставя ключа.
Имам и проблем със заключването на задна дясна врата, чува се щракане горе бутона слиза надолу, но мигновено се качва на горе и врата остава отключена, трябва ръчно да натисна копчето от вътрешната страна на вратата, за да я заключа...


  • 0

#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 ноември 2016 - 11:24

Извинявай за объркването. :) Колата се отваря като пипна дръжката и се затваря от копчето на врата, с това нямам проблем.
Проблема е с паленето от старт бутона, не реагира като натисна копчето. Успях да я запаля два пъти, но на късмет и то след 1000 натискания и като я запалих после не можах да я изгася от бутона а трябваше да го извадя и да поставя ключа.
Имам и проблем със заключването на задна дясна врата, чува се щракане горе бутона слиза надолу, но мигновено се качва на горе и врата остава отключена, трябва ръчно да натисна копчето от вътрешната страна на вратата, за да я заключа...

 

Проблема със задната дясна врата, ти е в машинката, гадно се сваля, но вече ги ремонтират успешно.

Най-добре прочетете колата, защото може да са правили някакви магарии, ако е имала проблеми с ключовете ,EZS, връщане на километри, че и там ги пише и тн....

Като начало, вижте с колко ключа е колата през СД и виж с колко си в момента, работят ли всичките и тн. От там вече може да си обясниш доста неща. Често при проблем с EZS вземат от донор, дори не от същия модел, обучават го колкото да пали с ключа и дотам.


  • 0

logo-600-1002.png


#10 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 28 ноември 2016 - 12:08

Проблема със задната дясна врата, ти е в машинката, гадно се сваля, но вече ги ремонтират успешно.

Най-добре прочетете колата, защото може да са правили някакви магарии, ако е имала проблеми с ключовете ,EZS, връщане на километри, че и там ги пише и тн....

Като начало, вижте с колко ключа е колата през СД и виж с колко си в момента, работят ли всичките и тн. От там вече може да си обясниш доста неща. Често при проблем с EZS вземат от донор, дори не от същия модел, обучават го колкото да пали с ключа и дотам.

Ок, благодаря колега! :)


  • 0

#11 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 29 ноември 2016 - 09:42

Да споделя някой неща. Казаха ми, че в бутона има батерия, която не се сменяла, а се купувал нов бутон, което според мен е пълна глупост.
Проверих и мога да взема нов оригинален бутон за 75лв, но преди да си го купя пробвах с друг бутон, който пали на 100% на друга кола, но моята пак не иска да запали.
Програмирането на бутона е да заключиш и отключиш колата, друго няма.

И вечерта пак почнах да си играя с моя бутон и изведнъж заработи, палих и гасих няколко пъти и нямах проблем, но излезнах от колата, заключих я, влезнах пак и вече не работеше.
Продължих пак да си цъкам и по едно време пак заработи без проблем, паля, гася, ключа си светка, но пипнах нещо по мултимедията и пак спря да работи.
Значи веднъж захапе ли работи, но захапва когато си иска и после спира когато си иска.
Пробвах да го натискам по-силно да го размествам и нищо не става, просто когато реши захапва.

При мен е ясно ще трябва диагностика и някой скъп ремонт, но да знаете колеги, в ключа батерия няма и обучението е заключване и отключване на колата.
Поздрави!


  • 0

#12 ivgeorgiev

ivgeorgiev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w164

Публикувано 29 ноември 2016 - 09:51

Да споделя някой неща. Казаха ми, че в бутона има батерия, която не се сменяла, а се купувал нов бутон, което според мен е пълна глупост.
Проверих и мога да взема нов оригинален бутон за 75лв, но преди да си го купя пробвах с друг бутон, който пали на 100% на друга кола, но моята пак не иска да запали.
Програмирането на бутона е да заключиш и отключиш колата, друго няма.

И вечерта пак почнах да си играя с моя бутон и изведнъж заработи, палих и гасих няколко пъти и нямах проблем, но излезнах от колата, заключих я, влезнах пак и вече не работеше.
Продължих пак да си цъкам и по едно време пак заработи без проблем, паля, гася, ключа си светка, но пипнах нещо по мултимедията и пак спря да работи.
Значи веднъж захапе ли работи, но захапва когато си иска и после спира когато си иска.
Пробвах да го натискам по-силно да го размествам и нищо не става, просто когато реши захапва.

При мен е ясно ще трябва диагностика и някой скъп ремонт, но да знаете колеги, в ключа батерия няма и обучението е заключване и отключване на колата.
Поздрави!

ЕДИТ: В бутона батерия няма, объркал съм се в последното изречение :)


  • 0

#13 Madness75

Madness75

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    Mercedes GL 500 2007

Публикувано 25 юни 2017 - 13:38

И какво стана реши ли се проблема, и как?
  • 0

#14 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 юни 2017 - 11:19

Смени си батерията на ключа за да ти работи бутона.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни