Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем със затваряне на багажника


  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 bobivit

bobivit

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    GL 420 CDI 4 MATIC 2008г

Публикувано 06 октомври 2016 - 16:27

Здравейте.От доста време имам ядове с отварянето и затварянето на автоматичния багажник на W 164.Един път  се отваря ,друг път не се отваря...или ако се затвори то не се затваря плътно а издава звук и се дозаключва.Счупи се бравата-смених я близо 500лв беше..ужас...акумулатора беше с леки отклонения съмнявах се че в него е проблема.Смених го...същата работа ...и никой не може да ми обясни от какво е проблема.Дали са амортисьори ? Ужас е когато трябва на ръка да се отвори с дърпане защото само пищи и не може...Някой има ли представа къде може да ми помогнат -сервиз където да са ремонтирали багажници ?Благодаря 


  • 0

#2 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 октомври 2016 - 08:16

Имаш ли екстрата за отваряне на багажника от купето и дистанционното? Проблема най-често е в амортисьорите на багажника. Аз когато я взимах моята, човекът от който я взех ми каза, че два пъти ги е сменял. Срещан проблем е при ранните модели.


  • 0

#3 bobivit

bobivit

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    GL 420 CDI 4 MATIC 2008г

Публикувано 07 октомври 2016 - 08:20

Имам и копче на вратата и на дистанционното.2008г е колата и сигурно си прав за амортисьорите но как да съм сигурен на 100% че е от тях...


  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 07 октомври 2016 - 08:20

Здравейте.От доста време имам ядове с отварянето и затварянето на автоматичния багажник на W 164.Един път  се отваря ,друг път не се отваря...или ако се затвори то не се затваря плътно а издава звук и се дозаключва.Счупи се бравата-смених я близо 500лв беше..ужас...акумулатора беше с леки отклонения съмнявах се че в него е проблема.Смених го...същата работа ...и никой не може да ми обясни от какво е проблема.Дали са амортисьори ? Ужас е когато трябва на ръка да се отвори с дърпане защото само пищи и не може...Някой има ли представа къде може да ми помогнат -сервиз където да са ремонтирали багажници ?Благодаря 

 

Проблема със самото заключване ли е (когато падне до долу да се прибере плътно) или със самото затваряне?


  • 0

logo-600-1002.png


#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 октомври 2016 - 08:47

Възможно е в този случай и модула да прави мизерията. На една диагностика би следвало да си каже проблема (ако е в електрониката). Другия вариант си остават аморт. Моята е без тази екстра и проблема няма къде другаде да бъде освен аморт. Имах някъде в нас фактура от смяната на аморт от предишния собственик и по спомен сумата беше някъде около 300лв в БС София. Погледнах в Бей-я как вървят комплекта, ми някъде около 50$.

Сега се сещам, а в движение изписва ли грешка на клъстера? Примерно, че багажника не е затворен напълно ? Предишния проблем с бравата от какво се е получил? Тя също е електронно заключваща се, дори да нямаш екстрата.


  • 0

#6 bobivit

bobivit

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия
  • Автомобил:
    GL 420 CDI 4 MATIC 2008г

Публикувано 07 октомври 2016 - 10:15

Проблема със самото заключване ли е (когато падне до долу да се прибере плътно) или със самото затваряне?

Има проблем и с отваряне и затваряне.При отваряне като че ли няма сила да се вдигне и само пиука.Трябва с ръка да се помогне-или отваря автоматично или изобщо.При затваряне -сваля се и явно не се затваря плътно и се дозатваря .Повечето случаи пък не се дозаключва и като потеглиш на екрана показва отворен багажник.

 

Възможно е в този случай и модула да прави мизерията. На една диагностика би следвало да си каже проблема (ако е в електрониката). Другия вариант си остават аморт. Моята е без тази екстра и проблема няма къде другаде да бъде освен аморт. Имах някъде в нас фактура от смяната на аморт от предишния собственик и по спомен сумата беше някъде около 300лв в БС София. Погледнах в Бей-я как вървят комплекта, ми някъде около 50$.

Сега се сещам, а в движение изписва ли грешка на клъстера? Примерно, че багажника не е затворен напълно ? Предишния проблем с бравата от какво се е получил? Тя също е електронно заключваща се, дори да нямаш екстрата.

Понякога не се и дозаключва и като потеглиш светва на екрана отворен багажник и вече трябва да слезеш и да го пипнеш и чак тогава се е заключил.Бравата така и не разбрах как се счупи, но предполагам, че може да е от това постоянно дозаключване и сега се опасявам и новата да не се скапе...


Този пост е редактиран от bobivit: 07 октомври 2016 - 10:16

  • 0

#7 Machan

Machan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Momchilgrad

Публикувано 19 ноември 2016 - 11:45

Здравейте колеги. От скоро карам Ш164 и сега имам подобен проблем  - вратата на багажника не иска да се заключи. Тя е автоматична след натискане на  някой от бутоните врата на багажника се затваря, бибка си, бръмчи и тогава се започват едни щракания, неиситови опити да се залючи, но без ефект. като запаля да сигнал че е отворена врата на багажника осветлението не гасне. Питам се дали се е счупила бравата или е нещо друго?


  • 0

#8 Machan

Machan

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Momchilgrad

Публикувано 22 ноември 2016 - 15:00

Оказа се счупена брава. Майстора успя да го  пооправи. Засега работи но не съвсем гладко. Като я затварям от купето не заклчва 


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни