Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ПрИмоция по български


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 октомври 2016 - 15:41

Понеже по празниците бях из Гръчко и се натиках в един ЛДЛ и ми стана интересно как вървят прИмоциите при тях та взех че си направих малко снимки.

 

Нещеш ли тия дни гледам на сайта на БГ ЛДЛ пуснали същият компресор на мега прИмоция - 235лв докато в Гречко е 99,99Е. Ти да видиш.

 

Интересно - горките бедни гърци  :evil

 

 

037469212.jpg?r=0


  • 0

#2 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 04 октомври 2016 - 19:58

Друг комплект е. Възможно е да има разлика в цената в зависимост от комплектовката. На малката снимка в евро се вижда някъв прозрачен маркуч и нещо малко и зелено, а на българската снимка има нещо червено.
Аз съм забелязъл, че доста неща са на еднакви цени в гръцкиа и българския лидъл.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#3 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 04 октомври 2016 - 22:25

Лазанята 1кг в Лидъл в немско е 2 евра .. в БГ е 8 лева ...

Е да ще кажете .. доставка и тн ама .. в тея 2 евра има поне едно 100% печалба там в немско ... пък в БГ има и транспорт и печалба от всяка по 100 и отгоре % :)

Просто Лидъл

Фест Бирата 1л с чашата - филма е същият :)


Този пост е редактиран от Наско: 04 октомври 2016 - 22:26

  • 2
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#4 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 04 октомври 2016 - 22:53

Не желая да адвокатсвам на Лидъл, но нека сме разумни. Ако нещо не е обичайнон за държавата и се внася, то има разходи по транспорта.
Представете си колко би струвала Българска лютеница в швабския лидъл на промоция...
За мен Лидъл са от коректните търгивци е в България.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 04 октомври 2016 - 22:55

  • 4
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#5 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 октомври 2016 - 22:54

и аз доколкото съм гледал цените са горе долу еднакви в лдлите по света и у нас


  • 0

#6 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2016 - 07:55

И за мен не е нормално в страна с поне 2-но по-висок стандарт една стока да се продава по евтино... Ако помните преди време имаше снимки на различни български стоки в чужбина и бяха доста по-евтини отколкото тука-сещам се за Своге в Холандия или някъде другаде беше на цена 60-70ст примерно при положение ,че е над лев в БГ. Така че транспорта явно не води до кой знае какво оскъпяване-един тир пълен със стока да кажем като се разхвърлят разходите да е 5ст. на шоколад не е 50....... Иначе аз лично лидл го харесвам и най-много от него си пазаря. Нещо друго интересно за пример може да се даде- в бг от град до град с куриер под 3лв няма , а примерно от алиекспрес за стока дето е 2,5лв идва с безплатна доставка от Китай (то ако беше 4лв примерно доставка кой ще купи толкова евтин продукт дето да се оскъпи 2-но). Общо взето има много маркетингови техники и принципи- при положение че една стока се продава за 1лв и се купува ,защо да я продават за 0,7 лв ако могат и на 2 лв ще я продават- тях не ги е*е за стандарта на хората ,а единствено яка печалба което си е така-все пак шефа е някакъв бизнесмен не благотворителна организация. Като потребител не ми харесва, ама ако ние сме шефове  сигурно ще сме същите....Тука идва момента с конкуренцията,като не ти харесва си взимаш милка да кажем на близка цена или пък линд на по-висока. Ама било българско - и кво значение има националноста на експлоататора. Робите все си взимат малко другото отива в джоба на 1 човек . Принципно доста неща засегнах , но и темата си е доста сложна. 


  • 3

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2016 - 08:32

Засегна много неща, но седиш в призмата на потребител и не се замисляш нито за секунда да погледнеш извън нея.

 

"тях не ги е*е за стандарта на хората" - много ясно, пазарна икономика, наказваш ги като не купуваш

"кой ще купи толкова евтин продукт дето да се оскъпи 2-но" - нали не се заблуждаваш, че китайската транспортна услуга е безплатна. + това сравняваш обикновена пощенска услуга без никаква гаранция за срокове с истински куриер.

Това за Своге-то беше голяма дандания... кво толкова

Само за пример Щутгартския Ritter Sport шоколад, масовите му версии се продават навсякъде на различни цени по света. Тука може и да е по-евтин от там.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#8 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2016 - 11:24

"Като потребител не ми харесва, ама ако ние сме шефове  сигурно ще сме същите...." Понякога поглеждам и отстрани въпреки,че съм само потребител. Ясно ми е ,че транспорта не е безплатен-включен е в цената. Няма безплатен обяд,все някой го плаща.


  • 1

#9 Yumerov

Yumerov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 538 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Високо строителство, ВиК, риболов, фитнес
  • Автомобил:
    Mercedes W202 200 kompressor 1996g.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2016 - 13:18

Е колко транспорт да има? 1000-2000 евро е един джъмбо камион от Германия до България, а те не пътуват празни...


  • 1
Луд умора нема, само се поти

Публикувано изображение

Лошото е, че чукундурите се размножават. От чукундур пак става чукундур. Цвекло не може да стане
Първият белег на интелигентността е мързелът. Мързелът е клапан, който те предпазва да не правиш нещо неподготвен.

#10 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4530 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 05 октомври 2016 - 13:27

Факт е, че сме малък пазар и за всяко нещо ни дерат.

 

Същото е вероятно и с Икеа. Същото беше и с Карфур, макар вече да няма Карфур. В началото там имаше доста интересни стоки на добра цена, които в Гърция вероятно са били 1.3-1.5 пъти по-евтини, тъй като франчайз правата за България се държаха от гръцка фирма.

 

Същото беше и с Marks&Spencer. По принцип те са средно ниво стоки, даже изгодно средно ниво, а тук си бяха на цената на премиум марка. Пак гръцки франчайз.

 

Колкото по-малък е един пазар, през повече ръце минава стоката и става по-скъпа. Да не говорим, че има по-малко отстъпки за количества.

 

Единственото решение в дългосрочен план е да се множим и да се плодим :) за да станем голям пазар. Проблемът е, че в България средната класа е малка и не се множи и плоди достатъчно, за сметка на други етноси, чието основно препитание са социалните помощи.


  • 1

#11 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 05 октомври 2016 - 13:50

Бих искал да попитам и ще ми е интересно какво ще каже някой който е ходил и в други Lidl-и в България, не само в кварталния. Lidl-те в София имат разлика. Lidl на Раковска и Lidl-те в Дружба и Надежда нямат нищо общо като асортимент, качество и понякога като цена. А някой стъпвал ли е в Lidl гр.Луковит (примерно) да види там какво и за колко продават. 

А Lidl Слънчев бряг в който има кока кола и други благини които не се виждат по рафтовете на останалите магазини. 


  • 2

#12 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 05 октомври 2016 - 15:51

Бих искал да попитам и ще ми е интересно какво ще каже някой който е ходил и в други Lidl-и в България, не само в кварталния. Lidl-те в София имат разлика. Lidl на Раковска и Lidl-те в Дружба и Надежда нямат нищо общо като асортимент, качество и понякога като цена. А някой стъпвал ли е в Lidl гр.Луковит (примерно) да види там какво и за колко продават. 

А Lidl Слънчев бряг в който има кока кола и други благини които не се виждат по рафтовете на останалите магазини. 

 

Нищо общи нямат ЛИДЛ във Велико Търново и такъв в София в кв.Младост например ...

Което пък въобще не мога да го разбера защо е така ама .. карай :)


  • 1
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#13 eMs1

eMs1

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 809 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 октомври 2016 - 15:57

Аз пък не намирам почти никаква разлика между Лидл на ул. Каблешков в София и тоя в Луковит, примерно, в събота спирах на него (Луковит), само дето е малко по-малък, иначе асортимента си е почти еднакъв.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
  • 0
ex C124 220 '94
ex CL203 200 Kompressor SportCoupe '02
ex W163 270 CDI '03
ex W203 200 Kompressor '01
Публикувано изображение

#14 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 октомври 2016 - 18:44

2 пъти съм купувал проблемен продукт от лидл и повече не стъпвам там, така че не мога да ги сравня, но доколкото си спомням асортимента на този на черни връх беше същия като на тодор каблешков. същия асортимент имаше в лидл саутхемптън, великобритания.


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни