Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Помощ за 320ЦДИ

320

  • Please log in to reply
15 мнения по тази тема

#1 vaniot0

vaniot0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 03 октомври 2016 - 20:58

Здравейте колеги, до сега не съм имал мерцедес, само баща ми и дядо ми са имали. Та въпроса ми е, спрял съм се на очиларка 3.2 цди 197 коня автоматик, авангарде. Цената и не е лоша като ще се спазари, вчера отидох да я тествам и няколко неща ми направиха притиснително впечатление. Като я запалих двигателя работеше напълно нормално, но нещо се завъртях около нея и ми направи впечатление че докато си работи си пуши бял пушек и леко намирисва като че ли на нафта. Предположих че не е палена по-дълго и я оставих да поработи- но не спря да си пуши белия дим. Като я изкарах и и направих кик даун започна да пуши чернилки като на парен локомотив, знам че черно като пуши като се дава газ е от сажди по турбината и тръбите но тя не спря да пуши черно докато давам газ, та директно към въпроса- какво значи този бял дим (дюза ли е, масло ли харчи) и този черен дим нормално ли е толкова много да пуши дори и да има сажди. На километраж излиза 230хил. но не мисля че на 16 години е много възможно, къде в София могат да се проверят освен в БС (при Петко дали е възможно)? Благодаря предварително на тези които търпеливо изчетоха дългия ми роман, но съм с много въпроси. :)


  • 0

#2 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2016 - 21:15

Бегай от тая. Бял пушек има, когато гори антифриз, има неправилно горене т.е. дюзите са зле или избираме нов папа, а и с това яко пушене си отиваш на 6 дюзи, провери им цената и прецени. Като загря колата пали ли я? С подобни уш малки ядове, може и мотор да правиш, а това не е оферта.
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#3 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 октомври 2016 - 21:22

Хич не се занимавай с тая кола .

Винаги изгодните оферти излизат скъпо . Прати линк ,ако я има в интернет да придобием представа за какъв навес иде реч .


  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 03 октомври 2016 - 21:23

Така по форуми ще се объркаш още повече.

Според мен си прецени, дали си струва колата като състояние, вид и цена разбира се.

Най-добре е оглед от човек който разбира от София си, колегите ще те насочат най-добре.


  • 1

logo-600-1002.png


#5 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 04 октомври 2016 - 06:18

И при мен пушеше черно отзад на кикдаун, но се оправи с една малка операция на едни клапани. Вече нямам такива и колата си диша спокойно при пълна газ. Черното е само от дъжд на вятър.

Двигателя е чук.

Сутрин и при мен изпушва докато не загрее, но особени разлики не съм видял.

Съвет - ако те лепи за седалката и те кефи, взимай я.


  • 0

#6 vaniot0

vaniot0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 октомври 2016 - 07:55

http://m.cars.bg/c1814762
Лепи много, но не съм убеден дали е на реалните километри, направо ги сънувам вече тия очиларки. Баща ми кара R320Cdi 4Matic 224 коня не лепи толкова. Само пушеците ме притесняват и ще се закара в сервиз за тестване.
  • 0

#7 vonko1988

vonko1988

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1717 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    който носи кеф :)

Публикувано 04 октомври 2016 - 08:09

http://m.cars.bg/c1814762
Лепи много, но не съм убеден дали е на реалните километри, направо ги сънувам вече тия очиларки. Баща ми кара R320Cdi 4Matic 224 коня не лепи толкова. Само пушеците ме притесняват и ще се закара в сервиз за тестване.

Хич не ми изглежда даже и изгодна цената, това е кола на доста преклонна възраст...


  • 0

#8 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 октомври 2016 - 08:18

Хич не ми изглежда даже и изгодна цената, това е кола на доста преклонна възраст...

 

За теб знаем, нищо няма да си купиш!


  • 0

logo-600-1002.png


#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 октомври 2016 - 08:25

http://m.cars.bg/c1814762
Лепи много, но не съм убеден дали е на реалните километри, направо ги сънувам вече тия очиларки. Баща ми кара R320Cdi 4Matic 224 коня не лепи толкова. Само пушеците ме притесняват и ще се закара в сервиз за тестване.

 

Километрите определено не са реални, но поне има доста екстрички.

Гледам е регистрирана, което в някой случай е добре, защото може да е покараш и закараш на оглед където и при който искаш.

Цената според мен е съобразена със състоянието на колата.

Определено ще има какво да пипнеш тук там, но за 1000-1500лв. отгоре и става чудесна.

Има гробове от началото на модела по 2000-3000лв. където вече е минал момента за влагане в тях....

Пушеците може да се са от няколко неща, но нека първо мине през SD за да се види състоянието на дюзите, катализаторите има ли ги/няма ли ги, чипвана ли е и тн....

Моето мнение е да и направиш един хубав оглед при отворен механик и след това да коментираш цената с продавача.

Ако е свалиш под 5 000лв. си е чудесно.

Успех.


  • 0

logo-600-1002.png


#10 vaniot0

vaniot0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 октомври 2016 - 08:47

А чисто информативно скъпа ли е поддръжката и с верига ли е мотора? :)
  • 0

#11 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 04 октомври 2016 - 08:58

Стар Мерцедес няма, има неподържан.

Тази като гледам е доста наблъскана с екстри. От друга страна има повече неща за чупене. 

Карам същата. Веднъж ме предаде заради хлабава връзка на една от дюзите. Просто загасна. Наместиха я и пее отново.

Другото, което съм правил е клапите на въздуха, не даваха на колата да диша. А, и стъпково моторче на тия клапи.

От данъка ще те заболи корем, но минава след три дни. :)


  • 0

#12 wertion

wertion

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 762 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дупница
  • Автомобил:
    W203 C200 Kompressor 2004 - Sold
    W209 CLK 270 CDI 2005 -Sold
    W163 ML 280 2003 - Sold
    W211 E270 CDI 2004 - Sold
    E320 CDI EVO W211 2009
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 октомври 2016 - 09:08

Кола на 16 години е все пак , може да са й реални километрите , но може да се провери . Много по здрави излязоха 210-ките от 211 . Караш в в сервиз и преценяваш .
  • 0

Auto-logo-New-contur1178.jpg


#13 vaniot0

vaniot0

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 5 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 октомври 2016 - 10:50

В София къде можете да ми препоръчате да се проверят километрите и двигателя, ходил съм при Петко и останах доволен от работа по електрониката, но все пак да попитам :)


Sent from my iPad using Tapatalk
  • 0

#14 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 октомври 2016 - 10:59

В София къде можете да ми препоръчате да се проверят километрите и двигателя, ходил съм при Петко и останах доволен от работа по електрониката, но все пак да попитам :)


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Километрите по рамата на автомобила с БС

Мотора е с верига, общо взето здрав мотор е.

Цените на частите вече си зависи, нови ли ще слагаш, втора употреба, ползваш ли отстъпки в магазините, сам ли ще си е правиш, гаражен майстор или сервиз ще използваш...

Пак ти казвам като е гледам, 1000-1500лв. си приготви отгоре за да стане както си трябва.


  • 0

logo-600-1002.png


#15 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 04 октомври 2016 - 11:59

http://m.cars.bg/c1814762
Лепи много, ...  224 коня не лепи толкова. ...

 

Всяка кола малко преди да умре върви най много.


  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: 320

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни