Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Вентилирани седалкиDIY


  • Please log in to reply
40 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2016 - 13:55

Потвърждавам, обдухването при W209 реално е "засмукване" :)

Според мен не се занимавай с глупости.

16.5 е чудесна цена за читаво CLK, особено ако е фейслифт. Надолу от тази цена, клони към нереална или кола пристигнала в леко насипно състояние ;)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#17 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 05 септември 2016 - 14:15

Мойта мечка има такава екстра.. Да чукна на дърво до сега проблеми с кръста не съм имал - и на мен ми се струва, че перката не духа въздух към кръста а го изсмуква от там и го изхвърля през решетките в гърба на облегалката на седалката... Като карам на дълго винаги я ползвам и винаги съм слизал със сух гръб от колата... Няма въздуховоди от климатика към облегалката - вентилаторът върти въздуха от купето... Китайското извращение не ми се коментира - по-добре послушай колегите и си намери кола с фабрично сложена такава екстра...


  • 0

#18 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 05 септември 2016 - 14:54

Стига глупости. 

Обдухването на седалките не е извънземна технология или някаква тайна разработка на военните.

Нищо специално, просто се чувстваш една малка идея по добре, което на фона на всичко останало в един Мерцедес изглежда нищожно. За какви настинки, схващания в кръста, и тендовагинити говорим, няма такова нещо. Всичко работи тихо, мирно и незабележимо. Трябва да си много много чувствителен за да/не оцелееш със/без тази екстра. 

Но ... блазе на който я има.!


  • 1

#19 Goche

Goche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W202 C180 - ех
    W219 CLS500

Публикувано 05 септември 2016 - 19:45

За настинки и схващания не искам да коментирам, споделих, че съм я позлвал въпросната екстра и до сега проблем не съм имал. 

http://www.mobile.bg...99&slink=ffb2yr това е въпросното цлк, но както вече споменах, не мисля да се разделям с въпросна сума за цлк, че и дизелово. Искам бензиново купе със задно и въпросната екстра за по-голяма част от годината. Гледам и е46/92(за 92-ка ми се карат понеже са над лимита, но не е изключено) но до сега не съм срещал с тази екстра, при тях даже подгрева рядко се среща.


  • 0

#20 Goche

Goche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W202 C180 - ех
    W219 CLS500

Публикувано 05 септември 2016 - 20:13

Във 210-ката съм я срещал тази екстра и предполагам по-лесно ще се намери салон от нея от колкото в цлк. Според вас лесно ли ще се нагоди от 210 в 209(макар да стане предполагам малко неестествено като се сменят само предните седалки) ?


Този пост е редактиран от Goche: 05 септември 2016 - 20:20

  • 0

#21 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2016 - 22:33

въпросното дизелово купе може да ти достави доста повече от това което предполагаш :) .. пиша го в съзнание, имайки предвид, че за мен дизела е гориво за кораби, влакове и отопление.

би ли споделил кой бензинов мотор планираш за 209ка?
според мен нищо по-малко от 280 ( 240 компромис преди фейслифта) няма да достави удоволствие с това купе.

Напоследък на много места срещам мнения, че М272 вече от гледна точка на времето за което съществува и се поддържа е доста повече мотор отколкото се смяташе в началото. Разбира с условието, че собственика му се е погрижил да отстрани заложените дефекти при сглобяването на първите партиди.
  • 0

#22 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 05 септември 2016 - 23:32

Как мислиш да нагодиш салон от 210 в 209. Едната е кола с 4 другата с 2 врати. Как ще се качват тези които трябва да седят отзад. Второ релсите на двата модела нямат нищо общо. И трето, електрониката на седалките няма нищо общо.

 

Или си взимаш кола с тази екстра заводски или търсиш салон от същия модел.

Аз съм карал BMW E60 със същата екстра. И там в упътването пише, че не е хубаво да се ползва тази екстра за повече от 15 минути.

И потвърждавам. Тази екстра няма нищо общо с климатика. Няма никакви въздуховоди.


Този пост е редактиран от madwifi: 05 септември 2016 - 23:40

  • 0

#23 shadenfroh

shadenfroh

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Пол:не е посочено
  • Град:.

Публикувано 06 септември 2016 - 07:17

Това, което cyberpig каза. 240 яде много, а не върви. Относно M272 и M273 (V6 и V8):

 

You are fine if your number is higher than:

  • M272 Engine Serial No. 2729..30 468993
  • M273 Engine Serial No. 2739..30 088611

  • 1

#24 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2016 - 09:05

Да, има и междинни мотори преди този номер, които на теория не са засегнати, ама Бенц не смеят да се закълнат в тях :)

В крайна сметка е едно колело само, което дори не е скъпо, работата по подмяната е тегава.

 

Това дизеловото германче изглежда много хубаво, ако можеш да докажеш километрите, си струва цената според мен.

Естествено е доста далеч от "всички екстри", но е понатоварено.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#25 Goche

Goche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W202 C180 - ех
    W219 CLS500

Публикувано 06 септември 2016 - 10:11

Гледам за 320-ка предимно, може и 350 въпреки славата им. 


  • 0

#26 valyon

valyon

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 151 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Мерцедес бенц W124 АМГ 1992 4matic
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 06 септември 2016 - 19:28

Колега Goche Сега пиша със знанието.че любителите на марката бързо ще ме бъзикат и подиграват.За 124 тази екстра е няма . Но намерих по евтино рещение.Има и се продава ,подобно на масажиращите седалки които се слагат върху седалката и черпят ток от запалката,това за което говоря е италянско производство и се слага на горната част на седалката . с вентилатор е и то работи с ток от запалката.Взех го за опит и се чудех дали въобще върши някаква работа,но когато преди дни климатика ми се нуждаеше от допълване на фреон се убедих, с него не се чуствам като скумрия в собствен сос. И сега цената му е смешна 50 лв. и го намерих тук:
http://www.emag.bg/p...7/pd/DRNQ5MBBM/
Колкото до оригинала със сигурност мога да кажа,екстрата няма общо с климатичната система и че на новата S класа/W222/ вентилаторите са сложени така че не духат смукват въздух, а на новата/W205/ С класа духат.
  • 0

#27 Goche

Goche

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 48 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W202 C180 - ех
    W219 CLS500

Публикувано 06 септември 2016 - 19:58

Гледах ги въпросните постелки, имам такава на астричката, само че с подгряване, готина е ама за астра, не бих я сложил в двуврата цедка. Гледам сега един пич се хвали в друг форум, че сложил на 203,209,210 и 211 от въпросните китайчета и е доволен. Чакам да ми дойде музата и да се пробвам в моята цедка, тей тей в нея не остана комай нищо оригинално по екс/интериора  :D


  • 0

#28 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 07 септември 2016 - 00:01

Писах, писах, пя се подпрех ня бекспейса, питайки се толкоз ли съм умен...
Изчаках... През размислих... Па писах:

Е не съм толкова богат явно. Не ми е по джоба. Ни да се греем, ни да се оладим...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#29 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 септември 2016 - 00:18

Това е някакво магическо килимче ;)

Пичове, не сме 2000-та година, отдавна на всички е ясно, че тези неща са пари, хвърлени на вятъра.

Да беше китайско парктрониче или някой регистратор, ясно, ама...


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#30 rosen sn

rosen sn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 241 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шумен
  • Автомобил:
    MERCEDES 560 SEC BRABUS
    MERCEDES 300CE-24, turbo,wide body project - 360 hp
    MB, 350 CLS Shooting brake
    AMG 123 COUPE 320 hp project

Публикувано 08 септември 2016 - 17:03

има такива РЕКАРО седалки с обдухване, и то доста сериозно

 ако ти се занимава, можеш да изкормиш една такава и да прехвърлиш цялата система на твоята ( захранва се от + и - само ) или си сложи самото РЕКАРО за повече комфорт

Прикачени файлове


Този пост е редактиран от rosen sn: 08 септември 2016 - 17:04

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни