Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Тема за възхваление и преклонение пред W140с други думи: мини-Чат Тема с offtopic, който винаги се появява при споменаване на 140


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#1 Рошен

Рошен

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Голямото село (София)
  • Автомобил:
    Магарцедес 12 вафли.

Публикувано 28 август 2016 - 13:44

Темата е събирателна на офтопик в 140 раздела. Моля давайте на воля ;)
 

Относно газифизиране на 600 не знам кой би го направил адекватно и не ми се мисли колко би струвало.

Не се напрягай,измислено е.
 
1000лв. с обикновенна газова,има тамън няколко направени така.
Патент на потребител на този форум и притежател на тамън две 600 с изминати над 100 000км.
 
2000лв. газов инжекцион.


Този пост е редактиран от kdl: 29 август 2016 - 12:00

  • 0
„Човек вижда толкова, колкото знае.“

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 август 2016 - 14:23

Не се напрягай,измислено е.

 

1000лв. с обикновенна газова,има тамън няколко направени така.

Патент на потребител на този форум и притежател на тамън две 600 с изминати над 100 000км.

 

2000лв. газов инжекцион.

 

Че върви върви, но за времето си през 90-те е било върха на инженерната мисъл.

Да не говорим че дори и с този двигател, колата е много тежка.

Няма нищо сложно за газификация на този мотор, истина е, не е нищо особено, проблемни са М137, да не говорим пък за М275...

За мен двигателя за 140-ката е М119, много добър двигател с доста мощ, по-лесно обслужване, ремонт и тн....

Разликата в конете спрямо М120 (600-ка) не са кой знае какво, предвид по-голямата маса на автомобила.

Всички V12-ки на Мерцедес са чудесни, но докато са гаранционни, след това поддръжката им е тежка (финансова), трудоемка и тн....

Но пък в крайна сметка, кефа цена няма :)


  • 0

logo-600-1002.png


#3 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 19:42

И какви проблеми повече създава 600 като разликите им са само в двигателя.

 

12 свещи са 45лв.,това ли плаши някой. :D

Аз ги сменявам на 10 000км. с маслото.

12 свещи за ЦЛКто на жена ми са 220лв,деева и каруцата.

 

Или кво,двигателя ли е чуплив.

Двата дебитомера са по 800 кинта бройката ама моите са оригиналните на 20 години и проблем няма,чупливи ли са?!

Водната помпа оригинална е 600лв.,моята старата е здрава а аз сложих нова Мейле за 200 кинта и няма проблем пет години.

Гледам датчици по мотора всичко е оригинално,чупи ли се?!

 

Къде ги проблемите Пушка,проблеми всичките 140ки имат от некаране не от каране!

 

Я ми дай еквивалентна по нова кола без значение от марката да я карам както 140ката шест месеца и после ти ще и платиш ремонтите. :D

 

Ибал съм ги и новите едновневки дето в гаранция обикалят сервизите с дъх на пластмаса и фалшива кожа!

 

Още ме е яд че се съобразих с женския акъл на жена ми и не и взех CL 140 купе а каруца ЦЛК.

 

п.п.

Още нещо,от преди пет години като я подкарах през шест месеца и се прави основен преглед на окачването.

Пет години от тогава не съм сменил нищо по окачването защото е бетон и то след юнашко каране на тази тежка 2200кг. кола включително и с 19ки джанти..

 

Ми, последното, което ми пострада са кабели за свещи - 800-1100лв комплекта, освен ако не купиш някакви ментаци, както направих аз, защото ми трябваха само два кабела. За 500 са по 200-300лв кабелите.
Два ултраскъпи дросела, дето вече едва се намират и втора ръка. Нови са по над 1000 евро всеки...Всичко х2. 
Пък и 140 вече се търси от хора, дето не са от най-богатите и след като търсят кола за около 10 000лв едва ли ще им хареса да дадат 10% от цената на колата за кабели.....примерно.
Иначе донякъде и ти си прав. Съгласен съм, че производителите на нови коли вече мислят по съвсем различен начин, за разлика от през 80те и 90те.

Темата на човека се понасра, ама....


Този пост е редактиран от shotgun600: 28 август 2016 - 19:45

  • 0

#4 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 28 август 2016 - 20:33

Човекът се похвали за новата си придобивка и поиска съвет, а то какво стана, оплют, че му бил слаб двигателя.
Щом някои от форума са такива максималисти, защо не притежават 7.3/7.4 а са се задоволили с фабрична максималка.

И още нещо, новите авто. не са така масивни и здрави, съгласен но кой от нас с ръка на сърцето не би си закупил последният модел E, S или какъвто и да е др. модел стига да не го притеснява финансово.
Както и да не го интересува, че ще падне цената драстично година след покупката.

На мен лично колата му ми харесва, може да не е 500/600ин десетстотин но това е каквото е.
И аз искам да карам Брабус, но се задоволявам със 190ка!
  • 4

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#5 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 20:58

Чак пък да го плюем е бая пресилено,само си говорим.

Аз не бих купил 7.3/7.4 освен ако не ме бие парата точно щот са спешъл.

 

А и с ръка на сърцето не бих си купил новите Е и S,бих си купил от старите американски масъл машини.

Избери си и ти:

http://www.jamesedit.../cars/chevrolet

 

А ти що изневеряваш на традициите у Пеуник с тая 190ка. :D

 +1
Ако не съм притеснен финансово ще си карам 140ката всеки ден , но преди това ще я пратя за основна реновация в някое студио, дето се занимава с такива неща.
Нови S-класи може да видиш всеки ден, и то по 2 на светофар понякога. Напълно запазена 140ка вече не можеш да видиш.
 


  • 1

#6 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 21:01

Баси агресивните масони с непоносимост към различно от тяхното мислене.
Човека си купил кола според вкуса му, според бюджета му, според късмета му и още куп други неща, а тук го атакуват като куче що не си бил купил такава каквато си бил купил еди кой си масон (според него). Ясно е, че не всеки иска (на става въпрос дали може или не) да шари за разход 20/100, но няма друго мнение - глупав е, смот е, изобщо виновен е без оправдание щото не е взел S600.
А така или иначе колата вече е купена, пожелайте му безаварийно каране, другото е излишно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Не четете внимателно темата - не е виновен, че не си е купил 600, "виновен е", че си е купил доказано несполучливия /каквото и да пишат някои потребители/ 350td - роден болнав и безсилен. 
Администратор съм на група за W140 от цял свят във FB, в която има над 13 000 потребителя, и ако питате някои за този двигател, ще ви каже същото.


Този пост е редактиран от shotgun600: 28 август 2016 - 21:02

  • 2

#7 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 21:14

Добър вечер на всички, явно тука за няколко дни докато мен ме е нямало са станли спорове... 

Извнинявай, ако аз съм те обидил по някакъв начин, просто съм много негативно настроен към тези 150кс и това тежко купе. Както някой по-горе написа, дори на V12 му идва леко тежко.

 

Както написах в началото, въпреки двигателя, колата ти изглежда наистина запазена в добро състояние.

 

Само за едно не ти вярвам - че не те интересува динамиката. Приемам, че на магистрала няма много значение какво караш - повечето коли без проблеми си поддържат разрешените 120-140км/ч.
Въпросът е, че в България няма много магистрали, а масово двулентни с по едно платно във всяка посока. Тези 150кс много скоро ще усетиш, че не са достатъчни.
Едно време баща ми имаше едно недоразумение - корейски джип Мусо (преди да ги купи Деу). Беше с двигател на мерцедес 2.9TD 131кс. и към Варна при изпреварване моята задача беше да изключвам климатика, а като изпреварим - да го включа отново.....Иначе на магистрала си беше екстра....

 

Гледам Рошен ме е изпреварил с извиненията, ама пък продължава да троли :D


Този пост е редактиран от shotgun600: 28 август 2016 - 21:17

  • 4

#8 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 28 август 2016 - 21:19

Някои май се обидили ама поне аз не съм имал намерение да обиждам никой.

Ако са толкова чувстителни моля за моите извинения.

Даже в знак на добра воля съм готов на автора на темата да му дам 100 метра преднина дори и по нанадолнище и да се дръпнем на дистанция от 200 метра.

Майтап да става и лафа да върви и не се напрягайте излишно. :D


И аз така казвам - майтап да става, ама истината е, че вече реших - другата ми кола ше бъде W140 S600 няма съмнение!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Този пост е редактиран от Bokouser: 28 август 2016 - 21:20

  • 0

#9 babaneze

babaneze

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 363 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w124coupe 2броя, w111 , 300 sl R129. Jeep Wrangler YJ, cl 420 1997

Публикувано 28 август 2016 - 21:32

Извинявам се за спама, ето еднабхубава 600ка...
Mercedes-Benz S-Klasse 600 L IN TOPSTAAT MERCEDES S600L EEN
€ 19.500,00
http://link.marktplaats.nl/m1076600508

Този пост е редактиран от babaneze: 28 август 2016 - 21:33

  • 0

#10 Bokouser

Bokouser

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 637 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E350 CDI BlueEFF Avantgarde
    CL203 SportCoupé

Публикувано 28 август 2016 - 21:41

Е па друго си като слезеш от колата да не миришеш на кюмур а па и със 600 като напълниш километража и си покажеш главата през прозореца и верно като в оная реклама пърхота изчезва. :rofl


Реших, реших, край!
Даже може и два да взема, е тогава нема да имам стигане.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#11 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 август 2016 - 21:51

Не позна,отдавна има един Лазар с два броя,вземи три и акции на Лукойл. :D

 

Днес се чухме с тоя лудия Лазар и каза че на магистралата му е дала едната разход на газ 37л. с скорост 260км.

 

Пазете се от тоя че е опасен. :D

 

Мен лично ме е возил с 230км. зимата на позатрупана с сняг магистрала и в завоите с гуми галоши,повече се не качвам при тоя.

 

Малко пресилено с тези 260 ама айде....


  • 0

logo-600-1002.png


#12 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 28 август 2016 - 21:52

Извинявам се за спама, ето еднабхубава 600ка...
Mercedes-Benz S-Klasse 600 L IN TOPSTAAT MERCEDES S600L EEN
€ 19.500,00
http://link.marktplaats.nl/m1076600508

 

Такава съм виждал само един път на живо и ми падна ченето преди 5г......


  • 1

logo-600-1002.png


#13 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 21:53

Малко пресилено с тези 260 ама айде....

Мислиш, че не може да вдигне 260??????


  • 0

#14 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 28 август 2016 - 21:58

С 200+ на сняг по магиатрала... Герои! Идол за подражание...

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
  • 2
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#15 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 28 август 2016 - 22:00

Кажи какво залагаш и се обаждам на Лазар да видиш какво е пресилено и как пълни километража и продължава да ускорява.

 

Пък ако искаш питай и Шотгъна да те повози на неговата на която километража е до 300 и го пълни.

 

Ааа,той вече те зачекна.

 

Мисля, че лафчето трябва някой да го замете към Чат темата вече.

 

Колкото до това колко вдига, само ще кажа, че на 230-240 сменя предавка.
Скоро я изкарах, за да я поразтъпча за няколко дни и спрях да и напомпя гумите на една бензиностанция. 

Докато държах компресора се вгледах в гумите, които са чисто нови, ако съдим по грайфера, но по ДОТ са станали на 11г....
Ако не бяха толкова дърти, още утре щях да направя клип, за да докажа, че 260 е лесно достижима скорост.


  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни