Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Нов собственик на W140Нов собственик на W140


  • Please log in to reply
33 мнения по тази тема

#1 Nikolay.Nikolov

Nikolay.Nikolov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W140 S350TD

Публикувано 17 август 2016 - 20:47

Здравейте на всички и привет, радвам се да Ви пиша и съм много доволен да стана член на МБ . След дълго мислене чудене и търсене най-накрая се реших и закупих своя мерцедес. Преди 2 години се прибрах от англия и реших че е вече време да спра да карам на мойта приятелка колата, и да взема някоя кола. Реших w140 защото стават по-редки и влизат вече в класика. За моя период от 6 години и нещо в Англия съм имал доста коли и мотори, също така моят приятел имаще 124 300Д една от най-красивите коли които някога съм карал (класически). Бях се навил да зема 140 с десен волан но след 2-3 каране на слк с десен волан се отказах поради причината за видимост... така се стигна и до търсене на 140, бях намерил няколко но все с много проблеми и като чуя собственика да се опита да излъже леко за да мине номера винаги се отказвах... дори изгорях с 100лв капаро зашото човека ме ръчкаше бързо да я прехвърлим.... така и попаднах на тази 140 350 Турбо дизел ( четох много отзиви че е слаб тромав не много икономичен и проблемен двигател) но като отидох и тествах колата не ми се видя чак толкова тромава. Като всяка една стара кола има и нещя за които ми трябва време, пари , и сръчни ръце. Планът ми е да е реставрирам до пълен блясък (Отделям определена сума пари всеки месец която да се инвестира в колата).

Моля за съвет или поне някаква помощ или в кой сервиз мога да я закарам където са добри майстори и разбират от МБ.

Неща които съм направил по колата и вече минах около 3-4х километра:
1. Сменено масло 10W40 Castrol, горивен филтър, въздушен филтър
2. Ново виско (Сменено от предишния собственик)
3. 4 нови диска и накладки
4. Ревизиран двигател ( работи много тихо без шумове и тропания) без да гори масло
5. Нови гуми 235/60/16
6. Сменен термостат (отваря на 80 градуса) и антифриз
7. Компресор на климатика (просто спря да работи един ден в най-голямата жега, преди това правеше проблеми с магнита)
8. Работна температура на двигателя варира от 86-90 градуса ( в най голямата жега стигна и до 95- мисля че е нормално)
9. Кожа в много добро състояние ( забележка на предните 2 седалки не са скъсани просто леко са тръгнали да се разшиват)
10. При заключване с оставени отворени прозорци се дигат автоматично.

Неща които трябва да оправя и за които зная:
1.Смяна на масло на скоростите ( виждам че след като поработи или стане по топлоскоростите се сменят много плавно както трябва)
2.ETS ABS лампа се пуска като нацеля някоя по сериозна дупка (неизбежно) след като загася колата и пак запаля няма никакви проблеми ( последния път светна в софия когато нацелих една две дупки) предполагам е абс сензор отпред или някаде има хлабава връзка.
3. Вакум на вратите работят само багажника задните врати ( като махнах акумулатора и го сложих почнаха да работят и предните но като загася колата и затвора пак предните врати чувам съскане от дясната врата от там където излиза палчето за заключване) мисля че може би маркуче се е извадил се пак машинките работят и прибират вратите.
4. Филтър на купето ( поръчан просто незнам къде се намира)
5. Централната конзола където и климатика е залепено черно фолио защото било много напукано също така и на скоростите, ако някой знае от къде мога да намера тези дървени панели и трудно ли се сменят.
6. Леки забележки на задния капат (чукнат леко от градушка) имам оферта за 600ЛВ. да иде на ПДР вакум и за 2 дни ми казаха че всяка една вдлъбнатина ще я заличат.
7. Малка ръжда на заден десен калник ( 250 лв да се пръсне целият панел).
8. Автопилота неработи ( не съм имал време да го погледна)

Мисля да закарам колата на диагностика за да видя какво ще покажат на комп. Слагах на диагностика на климатроника и нямаше никъкви грешки вс е 6 там.

Като цяло съм много доволен от колата от към екстри возия и визия. Карах я няколко пъти на дълго мога да кажа че ми даде разход около 8-9 при скорост 120, двигателят не ми е слаб защото ме интересува да е конфортно на дълго се пак 350 ТД има сила но не е за състезания за това и за взех. Ако някой има съвети идеи как да процедирам или пък да се видим за по кафе, бира ПИШЕТЕ, попринцип съм зает понеделник-петък но пък съб. неделя съм свободен за подвизи.

 

arx1471025132u.JPG


  • 1

#2 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 18 август 2016 - 16:50

Честито за красивият автомобил и безаварийно шофиране!
Аз "S'' класа не съм имал никога. Но има доста хора от форума които притежават или са притежавали такива.
Предполагам, че има и доста материал също.
  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#3 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2016 - 16:58

Ето ти една интересна тема.

 

Всяка неделя се събираме до катедралата Ал. Невски. Добре дошъл си за кафе или бири.


  • 0

#4 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 18 август 2016 - 21:03

Изглежда много запазена, честито. 

Въпреки че не искам да те разочаровам или притеснявам трябва да кажа, че си избрал доказано несполучливия двигател, който освен, че е проблемен, ами е и слаб.

На това тежко купе тези 150кс са крайно недостатъчни. Според мен, заради него няма да усетиш, че наистина караш S.


Този пост е редактиран от shotgun600: 18 август 2016 - 21:03

  • 2

#5 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 19 август 2016 - 01:50

пушка, тоя мотор в 99% от случаите е на 1,5милиона км.

нормално да е приключил...

 

ако 350 е в ред, с работещо виско, незадръстен радиатор, и мотор под 500хил, си е много добро моторчето.

вдига 180км/ч.. харчи повечко, но в никъв случай не бих казал че е несполучлив...

слаб-да, но е здрав.


  • 0

#6 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 19 август 2016 - 06:15

Честито и от мен, желая на новия собственик много безаварийни км и радост с новото возило.
Не е ли 177 коня 350ТД? Не че са достатъчни за W140.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Този пост е редактиран от mradulov: 19 август 2016 - 06:17

  • 0
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#7 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 19 август 2016 - 07:07

Честито и от мен, желая на новия собственик много безаварийни км и радост с новото возило.
Не е ли 177 коня 350ТД? Не че са достатъчни за W140.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

177кс е по-новия 300td, който е съвсем друга бира и освен това, може да се чипоса до 200+ коня, докато 350 си оставо вовеки 150кс. По-новия дизел е и по-икономичен.

 

пушка, тоя мотор в 99% от случаите е на 1,5милиона км.

нормално да е приключил...

 

ако 350 е в ред, с работещо виско, незадръстен радиатор, и мотор под 500хил, си е много добро моторчето.

вдига 180км/ч.. харчи повечко, но в никъв случай не бих казал че е несполучлив...

слаб-да, но е здрав.

Нали масово издухват гарнитура на главата при най-вътрешния цилиндър, дори при изправно охлаждане....Този двигател харчи много, върви малко, създава проблеми.

Просто не мога да приема голямата 140ка с толкова слаб двигател.

 

  • 2

#8 Venelin1111

Venelin1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 122 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:iPhone & F1
  • Автомобил:
    W203 coupe компресор 1.8

Публикувано 19 август 2016 - 07:29

Честито и от мен и много да те радва колата и не е нужно непременно да имаш ядове и ремонти. :beer .Много безаварийни километри.


  • 0

Formula 1 & iPhone

 

 

#9 Nikolay.Nikolov

Nikolay.Nikolov

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 4 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W140 S350TD

Публикувано 20 август 2016 - 10:40

Здравейте и благодаря за отговорите, попринцип съм фен на мерцедес и както казах имал сам 124 300д с цвят гренадин кожа салон, за него зная че е най-хубавия двигател 300 чист дизел. Относно 350ТД четох много че прегрявал правел проблеми и др работи, но съм имал  коли с много по лоша репутация (MG B GT i MG TF) и бих казъл че ако сменяваш масло охладителната система е наред и правиш редовна поддръжка на колата проблемите значително намаляват, се пак се замислям дали да не се направи основен ремонт на този двигател и скорости. Относно колегата който каза че е тромава за мен колата е идеална на дълго си върви 130-150 км без проблем тиха е удобно и комфортно се чуствам се пак за това съм я взел, не за състезания. Не е като ес500 на двигател но си има всички екстри, за харчене харчи около 9 на дълго в града е малко като ламя но аз съм е зел да я стягам и я карам само събота и неделя , през седмицата почти не се кара.

 

Относно неделя ще идвам почти всяка неделя, само за тази не съм много сигорен че мисля да ходя да скачам с парашут. :)


  • 0

#10 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 20 август 2016 - 17:06

Значи определено си падаш по екстремните неща - скачаш с парашут, купуваш S350TD :D


  • 4

#11 zvezd0

zvezd0

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 55 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S320 1999
    W163 ML320 1999-ex
    W140 S350TD 1993-ex
    W126 280SE 1985-ex
    W124 230CE 1989-ex

Публикувано 22 август 2016 - 17:12

Колега и аз съм с 350 ТД и мога да кажа,че има няколко неща които да следиш по този автомобил. Виското да работи,антифриза да е хубав,термостата да е в ред и двете перки пред радиатора да са в ред(те се включват при по високи градуси. Общо взето всичко по охладителната система да е читаво и няма да имаш проблеми със загряването.Аз я юркам доста извънградско и дори в жегите лятото не ми е минавала сто градуса и то на сериозен баир. Не е особено еластична но като вдигнеш 150 ,160 няма какво да те бутне.


  • 2

#12 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 25 август 2016 - 18:21

Eeeee как нападнахте колегата само, к'во като е дизел, ако е хубава колата и си струва що да не.

Виждал съм 350-ка от първите с екстри, които и в 600-ка не съм виждал... но това е друга тема.

Не може всеки да кара 500-ка или 600-ка "бензин" на газ :)


  • 6

logo-600-1002.png


#13 Швабата124

Швабата124

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 15 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Асеновград
  • Автомобил:
    W124 250D Turbo

Публикувано 25 август 2016 - 19:02

Точно казано всеки кара това което му е кеф.Да му е честита на колегата!

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
  • 0

#14 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 25 август 2016 - 20:33

Щот ме засегна някакси да ти кажа че моята няма газ а пък и други зная които нямат,така че...

 

Жив и здрав Майсторе.

 

Нямах предвид теб, но щом си се почувствал засегнат, моля да ме извиниш.

Редовно гледам такива, с големи мотори (гъзари) на газ, аз пълня до горе бензин той 20 кинта газ :)


  • 4

logo-600-1002.png


#15 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 26 август 2016 - 08:24


 

:beer


  • 1

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни