Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с изключване на компресора.Когато е топло изключва и не иска да включи


  • Please log in to reply
Няма други мнения в тази тема

#1 tazmanieco

tazmanieco

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 9 Мнения:
  • Град:Pernik
  • Автомобил:
    W124 Long

Публикувано 04 юни 2016 - 11:46

Колеги,закъсах го доста сериозно.След нерви с леки течове на системата,си реших проблема кардинално,нови радиатори,дехидратори игли и сега колата няма пропуск.Обаче,излезе друг проблем.Когато тръгнах да заредим фреон,бях забравил вратата открехната и акумулатора беше почти капо.Опитваше се да завърти,ама километража,какво ли не правеше.Смених акумулатора,запалих и хоп компресора не включва.Ровихме по кабелите гледахме и се оказа ,че релето е проблема,след 3 седмици търсене на реле намерих монтирах и чудо,всичко заработи.Вътре духа студено,компресора включва за 1 мин. после сумати време не включва,както си трябва.С една дума приказка и си карам и кеф.Но преди няколко седмици,тъкмо да возя един приятел,хубав слънчев ден и хоп компресора спря. Слязох от колата гледам мисля,махнах релето давам директно ток на кабела към компресора и тръгна ,ама не посмях да го оставя постоянно включен.След като загасих колата и запалих,си тръгна климатика,охлажда,работи няколко минути и спира и не иска  .Така цял цял ден на пали гаси си играхме,и малко като се поскри слънцето захапа и си работи нормално.Онзи ден я оставих 6 часа да работи и си работи,вътре си е приятна температурата.Но напече ли слънцето яко,умира.Онзи ден като го правеше закачихме на високото и пак повече от 13 бара не вдига и спира,и започнахме да мерим,и се появиха облаци и лек ветрец и се оправи.Досега перките на климатика не са се включвали.Релетата са чисто нови и изправни.На дехидратора като дам на късо кабелите тръгват бързите,като откача температурния датчик,пак си тръгват.Вътре като откачим копчетата и дам на буксата сигнал си тръгват бавните.Вече не знам какво да правя с тоя климатик.Четох мерих,няма и няма оправия.Някой ако има някаква идея бих бил много благодарен да мога да възродим този мъртвец.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни