Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Изключват 6ти и 8ми цилиндър - М113някой с решен подобен проблем?

изключване цилиндри мерцедес

  • Please log in to reply
7 мнения по тази тема

#1 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 15 май 2016 - 21:44

Здравейте колеги,

от известно време имам проблем с М113. В неопределени случаи изключват 6ти и 8ми цилиндър или само 8ми. За последните 4к км ми се е случило 3-4 пъти и най-често като и дам повечко газ на дълъг път. Последния път когато ми го направи колата беше студена, тъкмо я запалих и на смукач (1200 оборота) включих задна скорост и веднага светна чека и съответно 6ти и 8ми цилинцър изчезнаха. Оправя се когато изгася колата и отново я запаля, но в някой от случаите се налага да я изчакам да изтине и чак тогава заработва нормално. Сменени са свещите, както и съм разменял бобините на цилиндрите, но отново изключват 6 и 8. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и като цяло идеи от какво може да се получава?

Благодаря предварително!


  • 0

#2 vencislav

vencislav

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 1547 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    インフィニティ

Публикувано 15 май 2016 - 22:24

Прочети малко теми тук. 

Полезна информация, може да помогне.

 

1. http://forums.mbclub...облем-с-колата/

 

2. http://forums.mbclub...та-ми-след-диа/

 

3. има и още


  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 май 2016 - 10:06

На газ си, нали?

Колата ти няма смукач :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 18 май 2016 - 21:56

На газ е да.. но изключването ми го прави и на бензин.
  • 0

#5 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 май 2016 - 10:25

Няма да го прави, ако рестартираш адаптациите и избършеш грешките, и след това почнеш да караш само на бензин, без междинният режим в началото. Пали на бензин и кара на бензин само.

Идеята е следната. Компа на тая кола има много кофти памет и поведение. Рестартирането на двигателя рядко помага, обикновено трябва да изчакаш докато разхода на колата "from start" започне от начало.

 

Идеята е следната, според мен имаш не-самоадаптивна газова, с фиксирани тримове на картата.

И 2 от инжекторите на газовата са различни от другите като поведение (не казвам развалени, просто работят по друг начин).

Колата реално си мисли, че бензиновите дюзи са зле и гаси цилиндри.

 

Най-лесният вариант да пробваш теорията е да размениш инжекторите на 6 и 8 цилиндър с някакви други, които не ти е гасила досега и да чакаш да почне да гаси тях.

 

Просто ми е малко вероятно да имаш механичен  проблем на бензин, че чак да ти гаси цилиндри. Това съм го виждал само, когато има газ.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#6 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 19 май 2016 - 12:09

На предишния ми бенц - 210-ка с М112 ми изключваше цилиндри заради скапан дебитомер. Беше много странно поведение - колата си работеше сравнително нормално до момент, в който не я сриташ и минеш 4000 оборота. Това като го направех и забиваше муцуна и гасеше цилиндри (така и не разбрах кои точно). Странното беше, че не записваше грешка за дебитомера, но след като изнапосменяк какво ли не по нея накрая смених и него и се оправиха нещата...


  • 0

#7 r1der

r1der

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОфия
  • Автомобил:
    W209 V8

Публикувано 24 май 2016 - 16:23

Днес отново ми направи същия проблем. Карах я на газ дълго време след това включих на бензин и давах яко газ известно време. След това започнах да си карам нормално и в момента в който включих на газ светна чека и изчезнаха цилиндрите. Спрях изгасих,запалих и се оправи. Тръгнах на бензин и реших отново да мина на газ обаче в момента в който премина започна да работи на по малко цилиндри и чека пресветна. Веднага включих на бензин и се оправи. Така няколко пъти пробвах да мина на газ но цилиндрите изгасят... утре ще я закарам на сервиза на брц да видим какво ще кажат.
  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 май 2016 - 22:27

Ти им кажи просто да ти намерят 2та дефектни инжектора и да ги подменят!


  • 0

Audi_A4_avatar.gif






Also tagged with one or more of these keywords: изключване, цилиндри, мерцедес

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни