Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Не работи cd-то на S320трябва някаква карта


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 11 май 2016 - 17:04

Здравейте, на един S320 CD-то не може да се използва (радиото си работи). В един сервиз са казали че за да се използва CD-то трябвало да се смени целия модул. Препоръчали са да се използва картата.

На CD-то има слот за някаква карта но не знам какво представлява и от къде може да се набави. Някой може ли да обясни за какво точно става въпрос ?


  • 0

#2 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2016 - 21:21

Нека да започнем от там. Каква е колата? S320 има в разновидности W140, W220, W221 и W222. С какво аудио е колата?

Ако колата е W221 както предполагам, вариантите са ти 2. Имаш слот за PCMCIA карта или слот за SD карта. При PCMCIA ти трябва преходник към SD карта като този

http://olx.bg/ad/nov...16-ID58KGc.html- В ebay може да го намериш на много по-ниска цена.

А по-добрия вариант е да си със слот директно за SD карта и да не се налага ползването на преходник.


  • 0

#3 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 12 май 2016 - 08:29

И още малко доуточнения - какво значи "CD-то не може да се използва"? Мултимедията не го разпознава като устройство, не поема диск, поема но не чете диска... ? Какво е точно?


  • 0

#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 май 2016 - 10:04

Ако е W221 според мен се е прецакало CD Changer'a


  • 0

#5 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 12 май 2016 - 11:26

Сега звънях на собственика и горе долу се разбрахме че може би е W221. Каза че като сложи диск в чейнджъра не тръгва. Пробвал е MP3 и оригинални дискове с музика но не ставало. Сега дали не ги чете или изобщо не ги развърта не знам.

 

Значи да му кажа да си намери от някъде PCMCIA карта? Онзи ден като гледах CD-то наистина имаше широк отвор като за тази PCMCIA карта.


  • 0

#6 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 14 юни 2016 - 20:56

За да не пускам друга тема продължавам да си пиша в тази.

 

Отново за същия мерцедес става въпрос. Този път ще питам за две грешки който се изписват на таблото.

 

 

1-Първата грешка е за налягането в гумите. При всяко стартиране на двигателя, изписва че трябва да се провери налягането в гумите. Аз по таблото не видях копче за рестартиране както на другите автомобили но собственика каза че няколко пъти е рестартирал (изтрил тази грешка) но не ми каза как го е направил.

 

2- Следващата грешка е тази http://i.imgur.com/bg3BxKU.jpg

 

Някой може ли да изкаже мнение по тези проблеми :)


  • 0

#7 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 14 юни 2016 - 23:17

За първата грешка ти трябва стар диагноза да се направи проверка на датчиците за налягане в гумите. Второто не е грешка - просто предупреждение водача да не си отвлича вниманието от пътя гледайки в дисплея. Това изчезва самО няколко секунди след като се стартира колата.... Буквалния превод гласи: "ВНИМАНИЕ: Използването на COMMAND не трябва да отклонява вниманието ви от пътя и условията в трафика!:


  • 1

#8 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 15 юни 2016 - 06:22

А как се прави тази проверка на датчиците, с компютърна диагностика ли?
Те всъщност къде се намират понеже на джантите ги няма.
  • 0

#9 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 15 юни 2016 - 06:31

Аха разбрах, това си е диагностиката за мерцедес.

П.П: защо няма бутон за редактиране на мнението:(
  • 0

#10 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 15 юни 2016 - 10:51

Датчиците за налягане в гумите са монтирани на джантите от вътрешната страна и изглеждат ето така:

 

http://www.ebay.com/...qFV8sp8&vxp=mtr

 

Това е американския вариант. За Европа са на друга честота - 433МХз. Ако нямаш на 4-те колела такива датчици системата ти със сигурност не работи. По принцип може да бъде изключена през Стар Диагнозата (не и от таблото на колата), но поне на W220-ката не съм успял да махна предупредителното съобщение, което продължава да излиза дори и при изключена система. Яно е счетено за основна функция от сигурността на колата и от Мерцедес са решили да не може да се махне. Ако системата се изключи съобщението се скрива самО няколко секунди след палене на колата и не изписва съобщение за грешка като я угасиш. Ако е активна обаче и не работи (липсващ или дефектен датчик) то със сигурност като изгасиш колата на дисплея ще ти напише че имаш грешка... Проблемът с тези датчици е, че имат вградена батерия, с която работят и тя след определен брой години (мисля 5 бяха гарантирани от производителя, но може и да бъркам) се изтощава и датчика е за в кофата. Един нов в БС е от порядъка на 250 лева без ДДТ....


Този пост е редактиран от koleto_70: 15 юни 2016 - 10:53

  • 0

#11 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 15 юни 2016 - 13:02

Няма датчици на джантите. Зададох въпроса си понеже мислех че има друг начин за отчитане. Един колега в работата ми беше казвал че имало датчици който били на носачите и следят разстоянието до земята (и по това определяли дали гумата е мека или не). На мен ми се стори като някаква глупост (и явно съм бил прав), затова в предишното си мнение питах къде са датчиците и споменах че на джантите ги няма.

За заблудата ми е виновен и един мини купър. На таблото му светеше лампата за ниско налягане в гумите и когато демонтирах и 4-те гуми се оказа че няма датчици в тях. Обаче като се натисне копчето за изтриване на грешката и лампата спираше да свети. Та общо взето заради това "Мини" се подведох че има датчик на носачите :blush

 

 

 

 

Та сега да се върнем на мерцедеса.

Собственика му е звънял днес в един сервиз (който по принцип си го обслужва) и момчето което се занимава с диагностиката му е казало да си рестартира компютъра за да изчезне тази грешка с меките гуми.

Да разбирам ли че това е абсолютно безсмислено що няма датчици в тях ?

 

Също така искам да попитам дали по горе споменатото съобщение (за внимание което те съветва да наблюдаваш пътя) може да бъде премахнато и да не се показва на екрана?


  • 0

#12 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 юни 2016 - 13:26

При някои коли няма датчици на гумите. Обикновенно тези на носачите са или за ксеноновите фарове или за ABC/Airmatic. А отчитането става през ESPто. То следи оборотите на всяка гума и като забележи, че при определена скорост някое колело се върти с повече обороти от другите явно е по-мека. 


  • 0

#13 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 15 юни 2016 - 13:35

Аха ясно :thumbup 

 

Сега остана само да разберем дали може да се премахне съобщението за внимание и наблюдаване на пътя.


  • 0

#14 koleto_70

koleto_70

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 182 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W220 S500L 4Matic Facelift 2003

Публикувано 15 юни 2016 - 13:51

Системата за следене на налягането в гумите се нарича TPMS (Tyre Pressure Monitoring System). Работи с предаване на информация от въпросните датчици чрез радио вълни до боди контролера на колата. Ако ги няма тия датчици просто няма как да работи. А за премахването на грешката - пак да кажа, на моята 220-ка съм я изключил системата (и аз нямам датчици на джантите) и въпреки това на екрана като запаля се появява ето това:

http://mbworld.org/f...500-medium-.jpg

което се скрива само след няколко секунди и така до следващото палене на двигателя. Идея си нямам какво е имал предвид майстора като му е казал да рестартира компютъра... Относно съобщението на Команд системата - не ми е известно да има начин да се изключи това предупреждение. Най-малкото Мерцедес си връзва гащите да не вземе някой малоумник да тръгне да ги съди като се размаже, че не са го предупредили да не зяпа в екрана докато кара....


  • 0

#15 mgbagera

mgbagera

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 11 Мнения:
  • Град:Montana

Публикувано 15 юни 2016 - 14:11

Аха, ясно. Благодаря ви за отделеното време и до следващата прищявка на собственика :beer


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни