Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Покупка на Е200 2007ма


  • Please log in to reply
69 мнения по тази тема

#1 cfenn

cfenn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 31 март 2016 - 20:54

Здравейте

 

решил съм да купувам Е200 Компресор 2007ма година, след фейслифта. Бихте ли ме насочили, какво да гледам, кои са слабите места на този мотор и като цяло заслужава ли си?


  • 0

#2 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 10:59

Един приятелски съвет - откажи се от тези дърти кочини. Вземи си някоя нова или почти нова кола по-нисък клас и се радвай на живота вместо да си купиш дърта "маркова" кочина и да си прекарваш свободното време в четене по форуми и ходене по майстори. Примерно аз не послушах подобен съвет и сега страдам :)

 

Иначе, ако твърдо си го решил - сигурно хората тук ще ти дадът съвети какво да гледаш и за какво да внимаваш.


  • 0

#3 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2016 - 11:36

Toшко принципно е прав, но пропуска да вкара в светлината на прожекторите една специфична българска черта "скъперничество".

 

:-) Ако имаш бюджет, е много възможно да намериш отличен автомобил, който да си караш щастливо години, с елементарно обслужване.

:-| Ако имаш бюджет, но ти се свиди, има шанс да попаднеш на нещо понапудрено

:-( Ао нямаш бюджет, но много искаш този модел, статистиката рядко греши :)

 

Разбира се, добре е да разбираш малко от коли, за да не те сапунисват при дреболиите, които изскачат при колите втора употреба, но като цяло няма универсална формула.

Гледаш как вървят хубавите бройки в autoscout.it, и когато видиш хубава бройка в БГ, на абсурдно ниска цена, не вярваш или в километрите й, или в състоянието (насипно), в което е дошла до БГ.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#4 drjivago

drjivago

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1881 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Вече бивш s212, e200 cdi
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2016 - 12:00

Има хора, на които четенето по форуми и ровичкането на колата създава удоволствие и им е хоби. Тъй че това не е аргумент.
Истината е точно в тарикатлъка на бай Ганьо. Иска все да удари кьоравото с автомобил на много по-ниска цена от реалната пазарна. И нашите джамбази му го предлагат, разбира се
  • 0

#5 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 12:02

Ако имаш бюджет, е много възможно да намериш отличен автомобил, който да си караш щастливо години, с елементарно обслужване.

 

Само искам тук да подчертая, че "много възможно" не е гаранция. За съжаление всичко е до късмет. Но колегата е прав, че колкото човек гледа да мине по-тънко толкова по-малка е възможността да извади късмет.


  • 0

#6 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 01 април 2016 - 12:03

Няма нищо по лошо от евтин Мерцедес


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#7 cfenn

cfenn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 16:25

Ами честно казано 2012та си купих чисто нова астра и главата ми побеля от проблеми. Затова се отказвам от вариант нова кола нисък клас. За жалост нова Е класа не мога да си позволя, но в момента съм в Германия и мога да си избера по-запазена Е200. Идеята ми е колата да е до 100 000км 2007ма 2008ма. Четох че преди фейса имат проблеми със спирачките, но след това е отстранен. Мислех, че след 2006та си заслужава или......


Бюджета ми е 12-13000 евро


  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2016 - 17:19

Аз лично не го харесвам този модел, но нямам конкретна причина за това.

В Италия има само няколко 200 версии, на база много бързо търсене.

 

http://ww3.autoscout...1313?asrc=st|as

http://ww3.autoscout...8023?asrc=st|as

http://ww3.autoscout...1775?asrc=st|as

 

Като само една от тях е на 100 и в бюджета ти, другата е по-скъпа (212ка), пак там някъде, третата гони 200.

Не знам как са в Германия...

Би трябвало да може да се справиш с намирането на такава с повечко търсене


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#9 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 17:37

Ами честно казано 2012та си купих чисто нова астра и главата ми побеля от проблеми.

 

Ти направо ме разби. Аз миналия септември си купих една фиеста от 2012 и от тогава до сега съм много щастлив. Това е най-безпроблемната кола, която съм имал. Разбира се имаше дребни проблеми, но са нищо на фона на дъртите бараки, които бях купувал до сега. Отделно, че в колата всичко работи, не тропа, не хлопа, няма вибрации и странни звуци - да ти е кеф да я караш.

 

Понеже леко ме хапе главата и исках друга кола направих грешката вместо да си купя някоя нова (както си бях намислил) да взема един Мерцедес Е320 от 2005 (хвана ми окото) и гледай сега смях - тропа, хлопа, щърже като се движи, вибрации, някои неща не работят, масло му наливам като на двутактов автомобил и сега се чудя какво ли ще се счупи. Разбира се, ако не бях карал фиестата да видя какво е да се кара почти нов автомобил сигурно висчките тези неща, които изброих нямаше да ми направят впечатление.


  • 0

#10 cfenn

cfenn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 18:30

Всичко е късмет. Астрата ми излезна 40 000лв и от първият ден се почна с ремонтите-спирачки, електроника,  хлопа не работи добре с 95 бензин и и и ....В момента няма 20000км и нямам желание да я карам дори :)


  • 0

#11 cfenn

cfenn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 18:31

Вариантите ми са Тойота Авенсис или Е клас но още не съм решил окончателно


  • 0

#12 Тошко

Тошко

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 22 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 18:38

Съжалявам за кофти преживяванията с астрата. Явно кой от каквото се е опарил от това бяга. Аз лично много съм се надъхал следващата кола да е от магазина и само да карам :)

 

Успех с Е-класата или Авенсиса! Ако наистина може да си намериш кола на под 100 000 км мисля, че трябва да нямаш ядове. Моята фиеста я взех на 75 000 км и беше като нова. Мерцедесът ми е на 260 000 км и той изглежда много добре от вън и от вътре, но като го карам се усеща, че е доста амортизиран.


  • 0

#13 cfenn

cfenn

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 68 Мнения:

Публикувано 01 април 2016 - 18:54

Откъм бюджет не съм строго ограничен. Бих дал и малко повече, стига конкретната кола да е запазена, иначе проблема ми е кой модел да бъде. Навремето карах Ц класата от снимката ми и бях супер доволен, затова се насочих към Бенц. Първо мислех Ц клас 2011-2012та но под 18 000 евро не намирам тук, та затова отидох на Е клас....


  • 0

#14 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 01 април 2016 - 19:04

Съжалявам за кофти преживяванията с астрата. Явно кой от каквото се е опарил от това бяга. Аз лично много съм се надъхал следващата кола да е от магазина и само да карам :)

 

Такъв филм няма .. ядох го с чисто нова Б класа от надъхване и магазини .. вече кола от магазин от България - НИКОГА !


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#15 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 април 2016 - 23:01

Аз с огромен кеф бих си взел една А/C/CLA класичка на 3-4 години, върната от дилърството.
Тъпото е, че не можеш да я конфигурираш и рядко изпада това, което искаш, ама... живот :) 
  • 0

Audi_A4_avatar.gif





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни