Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

SEC 380 монтиране на газова уредбаОбикновено газ, газов инжекцион или без газ?


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#31 ognian1981

ognian1981

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    MERCEDES 200 CE 1995
    MERCEDES E280 KOMBI 1995
    MERCEDES 380 SEC 1985

Публикувано 09 март 2016 - 10:15

Газовия инжекцион няма много предимства пред обикновената газ и май му е неоправдана инвестицията. За обикновената газ трябва хубав изпарител и подходяща плочка - а за нея трудно мога да се ориентирам да намеря добра? Да питам пак - някои представа за обикновена газ с ламбда-контрол има ли? Може ли да се сложи изобщо - гледах по някакви чужди форуми, имаше направени, но пак има ли смисъл? Притесняват ме гърмежите, и евентуално изкривяване на клапата, ако мога да намаля вероятността да ги има предварително? 

Тя колата сега има проблеми - гори много според мен - около 25 градско с нормално каране, а и на моменти при подаване на газ рязко има едно замисляне и леко притрисане докато се форсира, но аз не съм сменял нищо - кабели, капачка и палец, само свещи, но може и да трябва подаването на гориво да се регулира - ако подава повече да се дави колата? При движение на автопилот не се движи плавно , а някак си ускорява, а след това намаля и постоянно ги редува? 

Първо ще трябва да реша тези проблеми и тогава да мисля за газ!


  • 0

#32 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4524 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 09 март 2016 - 13:32

Ламбда контролът е да ти пази катализатора и да влиза в еко-норми, не разчитай че ще направи чудеса. Работи добре когато има излишък от гориво да го обере. Обаче ако колата обеднява в преходните режими, стъпковият мотор на ламбда контрола е твърде бавен за да реагира навреме и пак ще имаш провали при ускорение.

 

Още повече, че в БГ ламбда котролите ги монтират след кранчето за изпарена газ, а не вместо него, както би трябвало да бъде.

 

Ламбда контролът е една кръпка на обикновената газова, ако не е сметната или настроена добре, да влиза колата в еко-норми.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни