Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

SEC 380 монтиране на газова уредбаОбикновено газ, газов инжекцион или без газ?


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#1 ognian1981

ognian1981

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    MERCEDES 200 CE 1995
    MERCEDES E280 KOMBI 1995
    MERCEDES 380 SEC 1985

Публикувано 19 февруари 2016 - 14:36

 Здравейте колеги,

реших да си монтирам газова уредба на Мерцедеса и съм пред дилема - газова инжекциона система да мъча или обикновена газ.  Мотора е с механична инжекция, 8 цилиндров с по два клапана на цилиндър, 204 коня. По мои впечатления, ще е трудно да се сложи газов инжекцион - много малко фирми предлагат, това което аз намерих е на Фобос - около 2000 лева излиза с монтажа, Проблема, е че колата ми се свиди и искам аз сам да го монтирам, но не знам дали ще мога всичко сам да свържа, слагал съм газов инжекцион и на 4 и на 6 цилиндрова кола, но беше с ел. инжекция и има схеми за свързване. За механичната инжекция информация почти не мога да намеря. За обикновена газ четох, че имала много проблеми - при гърмеж се кривяла се клапата, няма стабилни обороти на празен ход и други такива. На мен не ми се слага много газ, но ако има ще я карам доста повече от колкото в момента мога да си позволя на бензин. Събирам всякаква информация и  мнения по темата.

 


  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 19 февруари 2016 - 15:54

Колега, не съсипвай колата. Не знам твоята в какво състояние е, но моделът е икона.

Продай я по-добре, но не й дупчи двигателя.


  • 2

#3 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2016 - 17:35

Забрави за газ на тоя мотор - само ядове ще си навлечеш!
  • 0
NO PAIN - NO GAIN!

#4 ognian1981

ognian1981

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    MERCEDES 200 CE 1995
    MERCEDES E280 KOMBI 1995
    MERCEDES 380 SEC 1985

Публикувано 19 февруари 2016 - 21:18

Все си мисля, че ако е с газов инжекцион и той е монтиран добре, а и ако колата няма проблеми на бензин няма защо да има проблеми и на газ. По мотора единствената интервенция е пробиване на входящите колектори, така че няма проблем според мен. По скоро ми е проблема за сигнала към газовите дюзи? Дали може да се нагласи всичко задоволително?


Този пост е редактиран от ognian1981: 19 февруари 2016 - 21:22

  • 0

#5 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4524 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 19 февруари 2016 - 23:10

Аз пък съм за обикновена газова.

 

Всъщност съм за никаква газова, но по-добре обикновена, отколкото инжекцион. И все пак спестените от гориво пари могат да се вложат за подобряване на ходовата част, външния вид или други подобрения.

 

По-малко преправяне, по-лесна настройка и т.н. Важно е обаче качеството на компонентите - адекватен изпарител, добър смесител, добри кабели, капачка и палец и подходящи свещи.

 

Карал съм двигател с механичен инжекцион на газ и не съм имал проблеми, веднъж след като й стъпиш на врата на газта :).

 

Освен всичко, не мисля, че някой ще се наеме да мапва газов инжекцион за механичен бензинов инжекцион.


  • 0

#6 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 20 февруари 2016 - 12:39

Не говорете глупости че ще съсипе колата с газта.Ще я съсипе от калпав монтаж лоша подръжка.С автономна ГИ ще стане пълен инжекцион но мн трудна е настройката,по това което пишеш разбирам че не си мн в час защото няма от къде да четеш инжекторно време,просто ти трябва да си изготвиш сам таблица по обороти,т.е да си напишеш горивната карта.Монтажа иначе не е труден и решението ти за този автомобил е финансово оправдано.Ако се направи както трябва ще имаш безпроблемна газова.Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 3

#7 ognian1981

ognian1981

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    MERCEDES 200 CE 1995
    MERCEDES E280 KOMBI 1995
    MERCEDES 380 SEC 1985

Публикувано 23 февруари 2016 - 14:07

Мен това ме интересува - дали настройката е лесна и достъпна и дали нещата стават точни или приблизителни като при обикновената газ. Много не са ми ясни нещата, но ако намеря информация, ще се опитам да се справя. Колата е много запазена и ми се свиди доста, така че ще се опитам сам да се справя.


  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 февруари 2016 - 16:37

И как точно се прави горивна карта от нулата, на кола която няма горивна карта?
През ум не би ми минало да го правя това.
Адекватно мапване (ако изобщо е възможно), ще отнеме месеци. И... пак не съм сигурен, че може да се получи добре.
Това означава, че ти адски много време няма да караш кола, а ще си висиш с кабела и лаптопа в колата и ще псуваш и цъкаш постоянно. 
  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#9 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 23 февруари 2016 - 17:13

Бюджетното решение - мега и да ти чете по оборотите колко гориво да впръсква :)

Отпада горивната карта да се прави

 

Не толко бюджетно - мега и да се направи горивна карта на бензин и карта на газ

 

Извън бюджета - да се купи скъпа електроника , да се настрои и да забравиш за всякакви ядове


  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 февруари 2016 - 18:12

Eх... ми то така като е тръгнало, направо да й се изтръгне и мотора, и всичко което я прави кола, за да вземе да върви на газ.
Колега, сериозно... аз бих си купил някое Пунто или нещо евтино и здраво, да го тътря из града за 1000лв, а това само за кеф...
На дълъг път ще ти излиза почти еднакво на газ или на бензин като разход.
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 Dimitar m

Dimitar m

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 479 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    w201

Публикувано 23 февруари 2016 - 18:20

До колкото знам,мега не е особено подходяща за газ .Не че не става...

Виж тези,които монтират газови на блутроник .Аз бях с такава на М104,за адекватен разход не мога да ти кажа,поне нямах гърмежи и разни други интересни истории.


  • 0

#12 ognian1981

ognian1981

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 165 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сливен
  • Автомобил:
    MERCEDES 200 CE 1995
    MERCEDES E280 KOMBI 1995
    MERCEDES 380 SEC 1985

Публикувано 24 февруари 2016 - 09:55

За блутроник за 8 цилиндрова кола трябват два компютъра един с друг да се свържат - доколкото четох.

За мега - добър вариант е - но не искам да променям колата - иначе да се смени механичната инжекция с електрическа е най добрия вариант, най слабата система в колата е механичната инжекция, но не искам да и променям оригиналния вид, то не че с газовото не се променя, но ще се стремя промените да са минимални. 

Аз коли за каране имам още две - но тая ми се кара сега, искам ако не ежедневна, поне често да я карам, сега само си търся причини да я карам и само бензин пълня. 

За сега съм се насочил към Фобос система, но ако могат да ми дадат схеми на свързване - а аз от тях само компонентите да си купя и сам да си я сложа. После ако не мога те да я настроят. Но все още не съм убеден за газта... Ще мисля, ще питам и така....


  • 0

#13 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 24 февруари 2016 - 10:53

Колега, щом не ти е сигурна евридейка направи ли си сметката за колко километра и месеца ще ти се изплати газта?

Като ще слагаш газ направи една DYI тема със снимки тук, за да следим развитието - ще е полезно, интересно и много забавно.


  • 0

#14 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:21

Аз преди 17 години имах 123-ка 2.3 автомат с механична инжекция и обикновенна газова уредба Ловато и не съм имал никакви драми с гърмежи и пр.Единствената ми драма беше градски разход от 17-22л.зимата и постоянно ходих да ми настройват хем да върви хем да не харчи,докато не се обедих че такъв филм няма.
  • 0

#15 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4524 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 24 февруари 2016 - 11:39

Идваме си на думата. Вземи си хубав, голям изпарител с хубав голям смесител. Но не турски, а най-малкото италиянски.

 

С парите, които ще ти останат от газовия инжекцион, си подмени кабелите и свещите, капачката и палеца и си сипи газ и бензин.

 

Меги, геги, фобоси, деймоси - не си причинявай това, и не го причинявай на колата.

 

Ето ти една тема в чужд форум (австралийски) със снимки и графики - http://ozbenz.net/vi....php?f=7&t=4063

 

По мои сметки ти трябва смесител със светъл отвор 48-50мм, и вътрешно Ф на входа за газта 12мм (за маркуч с вътрешно Ф 16мм). Ако намерих изпарител с изход за газта и смесител за маркуч Ф19мм - още по-добре.

 

Също така си пусни по-дебела тръба за течната газ от бутилката до изпарителя - примерно 10мм.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни