Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Някой да каже добра дума за А класата


  • Please log in to reply
28 мнения по тази тема

#16 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 декември 2015 - 15:32

Ками, айде скачай на CLA, да ми продадеш твоята :) 


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#17 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 07 декември 2015 - 19:48

Ееее много бързо бе, жената ще ме уволни от къщи! 


  • 0

#18 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 14 декември 2015 - 12:56

Не разбрах, че предложенито е за Ками.Все пак никой не казва , че е доволен и  е изминал много безаварийни километри със А класата? .


  • 0

#19 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 декември 2015 - 16:49

Един приятел кара една бензинка около 2000г. вече 4-5 години и само й сменя маслото...

Е... има какво да се прави по колата, но в никакъв случай не е за скрап машинката, а и на него не му пука...


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#20 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 15 декември 2015 - 14:08

А така , значи положението не е отчайващо ! Питах вчера  една комшийка с бензинова такава . Тя също я похвали и каза , че за 3год и 45хил. км . Само гориво , масло , и накладки е сменяла.Продължавам да събирам мнения Ви ! , Добри или лиши ,  от колата няма да се откажа! Безаварийно на всички!


  • 0

#21 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 15 декември 2015 - 15:49

Виж... полза от събиране на мнения на практика няма.

Единствено има смисъл за много скъпи модели, които са от няколко години на пазара, при които ако не е гаранционна, може ремонт да ти струва месечния доход за половин година или повече... но там е друга тема...

 

За 10-15г. кола, която се кара масово в цял свят, произведена е от един от най-реномираните производители, какво да му мислиш.

Аз реално не мога да ти кажа лоша дума и за колички тип Саксо, 206, Клио и подобните от тези години: поддържат ли се, всичко им е ок. Не сме 2000г, когато имаше 1-2 доставчика на части и всичко струваше адски много, сега има предлагане. Цените на частите са ниски, на труда горе долу също.

 

Каквото да й има, винаги може да се оправи. Въпросът е да не взимаш барака, със заминал двигател, изгнила, и в никакво състояние.

Просто колкото и пари да наливаш в такава кола, никога няма да стане като хубава бройка. Проверено и доказано многократно от горчивият опит на много хора, които са скачали на евтина оферта, с идеята да спестят някой лев и да си я оправят... еми... излиза много по-скъпо и резултатът винаги е еднакъв.

 

Тази тенденция няма да се промени скоро в България, затова просто трябва да се гледат екземпляри в средно-високия и висок ценови диапазон.

 

Знам че си купил вече кола, недей по нашенски да се филмираш. какво беше... "българите ни е страх да не се разболеем и да не сме се преебали" :)

Това с детските болести също не е драма. Колата която карам в момента е от ранните бройки на серията, пълни с детски болести, но всички са се оправяли с много символични суми.

Само за един обтегач на веригата трябва да дам 100ина лв. сега, но мисля да чакам да почне да се разтраква първо и тогава, иначе е елементарен за подмяна. Нито за секунда не съм съжалил, че съм я купил.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#22 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 15 декември 2015 - 19:32

ОК kdi напълно е  прав.. Дадох за моята смешната сума от 2000лв.Един скутер втора употреба струва толкова . до сега успешно ме вози и наистина квото и да и стане всичко се прави Части нови и втора ръка бол на нормални цени( намерих цял двигател за 300лв).Т.Е. правим и  караме и ! Никакво сваляне на гарда .Само мерцедес !


  • 0

#23 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 26 декември 2015 - 09:28

Здравейте Колеги и Честита Коледа на Всички! Темата може би не е за тука ,ама да продължа с мненията за А класата.Миналата седмица заредих на ОМV от скъпата им нафта 2,28лв.(не споменавам името и за да няма реклама) и....Мотора утихна, набира много по добре, и с 12 литра изминах 226км 5,4л. на 100км. само.градско в София!!! Мерено е  пълно-пълно.Карах без ''ръчки'', не съм попадал и в големи задръствания ,но все пак си е лютеница-  София. Предната ми кола Ауди 6 -2,6 бензин  с 12 литра минавах 80-90км.(без да плюя по нея щото ме вози 4 год- безаварийно) ! Реших да мина на тарикатската нафта и ви я препоръчвам.Разбира се един новобранец в форума не може да дава категорични мнения и препоръки, но все пак опитайте - не си внушавам разликата е видна .БЕЗАВАРИЙНО НА ВСИЧКИ и весели празници..


  • 0

#24 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 03 януари 2016 - 12:59

ЧНГ на всички. Ще бъда кратък. За сефте карам кола с система за стабилизация (днес на снега) и съм приятно изненадан . : , присветне жълтата лампа и колата си влезе в пътя! А ме измислена работа - супер. Един плюс за А класата


  • 0

#25 Venelin1111

Venelin1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 122 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:iPhone & F1
  • Автомобил:
    W203 coupe компресор 1.8

Публикувано 02 февруари 2016 - 21:10

Аз съм много доволен от моята А класа, имаше леки проблеми след закупуването от Автокъщата , диагностика ,смяна на 1 детайл(клемореда) и сега е ОК.Доволен съм.
  • 0

Formula 1 & iPhone

 

 

#26 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 05 февруари 2016 - 11:41

Аз съм много доволен от моята А класа, имаше леки проблеми след закупуването от Автокъщата , диагностика ,смяна на 1 детайл(клемореда) и сега е ОК.Доволен съм.

Честито и много безаварийни километри с ''бенца''! Дано повече такива мнения като твоето , и повече доволни собственици да има !


  • 0

#27 Venelin1111

Venelin1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 122 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:iPhone & F1
  • Автомобил:
    W203 coupe компресор 1.8

Публикувано 05 февруари 2016 - 12:22

Честито и много безаварийни километри с ''бенца''! Дано повече такива мнения като твоето , и повече доволни собственици да има !

Бе малкото братче на Бенца е ама айде. И да кажа ,че при положение ,че караме 10-15 годишни коли ще иска поддръжка няма как.


  • 0

Formula 1 & iPhone

 

 

#28 matio1

matio1

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:Ажтомобили, авиация, техника
  • Автомобил:
    Мерцедес А170 ЦДИ, 128хил. км.99год

Публикувано 30 март 2016 - 08:11

Е ми минах първите 6 хил км. (предимно градско в София) и до тук никъкви проблеми .Дори в най големите студове пали без да мисли  не боксува из снеговете,върви на пушка, не пипа маслото и само мирише нафтата..Само след сваляне на акумулатора да го заредя се сбърка системата на заключването ( не стана с обучение ) и сигурно ще иска диагностика . До тук съм много  доволен (да не чуе дявола) , което желая и на вас Колеги! ВСЕ ПАК СИ Е БЕНЦ!                               Не слушайте завистниците с ''пластмасовите коли''! БЕЗАВАРИЙНО НА ВСИЧКИ!


  • 2

#29 antonio_draconis

antonio_draconis

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:sofiya
  • Автомобил:
    A 160

Публикувано 12 септември 2017 - 01:24

Здравейте, купих А 160 бензин 2000г преди месец. Обслужих я, останаха 2ва проблема:
- не стига ток до кормилото. От там незнам дали имам клаксон и ваздушна възглавница.
- нямам светлина при включване на задна скорост.
Съвети за сервиз и предварителни благодсрност.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни