Към съдържанието

  •  

Снимка

Може ли да се прекрати договор, заради некачествена услуга?


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 puFi_mIx

puFi_mIx

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 303 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz
    w202 250td sold..
    w211 280cdi sold - в мобилето го има ама не ви трябва...
    Mazda 6 GH 2.0 diesel.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2015 - 17:28

Добър вечер! Не знам дали може да се ползва форума за такива въпроси ама да опитам. 
Абонат съм на Мтел (тв+нет), но телевизията не ми харесва, у-вото което е, забива много често и меко казано ме изкарва извън равновесие. Договора е за 2 год.(1 изтече мисля), мисълта ми е може ли да прекратя договора БЕЗ да им плащам неустойките? Нещо за некачествена услуга може ли да ги изклатиме? От интернета съм си доволен ама тв-то ме изнервя.... 
Благодаря предварително. :) 


  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 октомври 2015 - 18:29

В реалния живот:

Да, но не насилствено. Т.е. трябва да убедиш управител на някой офис да работи за теб.

Някое от мрежовите трасета към теб има проблем.

Първо ще пробват да го оправят. Може да няма оптика към вас и да сте някой огромен блок с мазеляк от кабели.

 

Ако не стане, ще намерите общ език и ще го прекратят. Идеята е да не те губят като клиент. Дори и да останеш с някаква услуга към тях, ще са ок. Ако искаш да се откажеш веднага от всичко, тогава ще е тегаво.


  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#3 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 29 октомври 2015 - 01:37

трудно почти невъзможно.

 

в крайна сметка след няколко месеца скандали или ще си оправят услугата, или ще ти възстановят някакви месеци и ще си оправят услугата или ще си платиш неустойките и ще ги забравиш...


  • 2

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 октомври 2015 - 21:22

Можеш,аз го направих.Трябва да пуснеш оплакване свободен текст в офис на мтел,като изрично подчертаеш,че проблема е отдавна,или е бил винаги,ти си подавал сигнал по телефона но след идването на техниците проблема не се оправя,те самите се бавят,отнемат ти от времето...
Общо взето аз поне си съчиних подобен ферман като ги очерних повече от колкото са.
След няколко дни ми се обадиха и казаха че правят компромис и прекратяват договора.
Да поясня.Моите телевизия и интернет бяха включени към мобилния ми план,а не отделно.Интернета беше добър,а телевизията беше с минимален брой канали тъй-като всичко това беше "безплатно"към мобилния план.Телевизията идваше до нас с кабел от съседен стълб.При лошо време или просто от време на време всичко спираше да работи и трябваше всички устройства да се рестартират периодично...
При последната акция за орязване на висящите кабели,срязаха трайно и без предупреждение кабела и след десетина дни ми се обадиха от мтел,че ми предлагат да ми вкарат кабел от другата страна на сградата.Аз отказах категорично,тъй като не исках цялата ми къща да се опасва от кабели,а и тази тел.и интернет просто не ми бяха нужни вече и ги търпях защото бяха "безплатни".
Всичко друго го описах по-горе и ми прекратиха настоящия договор,като след това си поднових нов тарифен план.

Този пост е редактиран от daimler1: 31 октомври 2015 - 10:01

  • 0

#5 mr Big

mr Big

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 30 октомври 2015 - 21:56

късметлия.


  • 0

#6 puFi_mIx

puFi_mIx

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 303 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz
    w202 250td sold..
    w211 280cdi sold - в мобилето го има ама не ви трябва...
    Mazda 6 GH 2.0 diesel.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 октомври 2015 - 22:31

Значии, почваме с оплакванията и ще видиме какво ще стане... Ще им забия приемника в главата значи... 
Благодаря Ви! :)  :mbcbbbq


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни