Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Относно масло за ск. кутияCLK 200 kompressor автомат


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Kriss76

Kriss76

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    mercedes c 220 cdi

Публикувано 08 октомври 2015 - 18:58

Здравейте пичаги!От скоро и аз съм собственик на най-добрата марка автомобили ,чието име няма нужда от реклама :),clk 200k(w208) e модела(автомат).Та на въпроса ,иакам да си я обслужа но не намерих информация в търсачката какво и колко литра масло побира в скоростната кутия а и в двигателя.Колата я купих от едно русначе в Несебър и нямаше сервизно ръководство а и чесно казано в еуфорията забравих да го питам за тези подробности.Ще съм ви лагодарен ако ме открехнете със съвет или някое линкче.Поздрави от Бургас!!

Прикачени файлове


  • 0

#2 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 11 октомври 2015 - 21:49

Честито за новата придобивка!
Понеже аз съм с W210 ръчна скор.кутия, мога да те ориентирам частично. двг. M111
Помня, че закупих 6л. масло за двигателя от които налях 5.5л.
Виждам, че си с авто. скор. кутия, както бях писал в друга тема трябва да си закупиш: Гарнитура за картера на трансмисията;
Филтър (който е вътре); Букса (поне на W203 има) и ти трябват 2л. масло за промивка, купи си и спрей за да си почистиш картера
от старото масло.
Съветвам те да си набавиш оригинални консумативи.
 
 
 
Ето един пример само:


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#3 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 октомври 2015 - 11:11

Колегата Д. Пеев е споменал за смяната на консумативите и двигателя който събира 5.5 литра ще допълня че маслото трябва да е със спецификацията - 229.3  http://bevo.mercedes...n/229.3_de.html

АСК  събира около 8 литра масло а спецификацията е 236.14  http://bevo.mercedes.../236.14_de.html

CLK (C208) 200 kompressor  има два вида - АСК  722.605  на мотор 111.944  - 192к.с   и  АСК  722.616  на мотор 111.956  - 163к.с.

Във форума има подобна тема която може да ти е от полза  http://forums.mbclub...ъв-клуба/page-1                                                 


Този пост е редактиран от pitar_r_r: 12 октомври 2015 - 12:02

  • 3

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#4 Kriss76

Kriss76

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    mercedes c 220 cdi

Публикувано 12 октомври 2015 - 22:57

Благодаря Д.Пеев и Питър,за пълната информация (особено се изкефих на клипчето)!Напълно съвпада с това,което събрах и аз като инфо от другите форуми.Имам само още едно запитване.За смяна на масло на АСК с филтър и гарнитура, 300лв.добра оферта ли е?Ще гледам да ми сменят и буксата но само ако са сигурни че няма да я счупят :)


  • 0

#5 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 12 октомври 2015 - 23:39

Само една справка, за W203та съм похарчил 650лв. (консумативи) смяната отделно.

Не знам какво включват тези 300лв. трудът на механиците ли (което е доста скъпо) или всичко заедно с консумативите (което е подозрително евтино)?

Не се доверявай на непознати ''майстори'' да не настъпиш ,,мачето'' !


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#6 gipsa

gipsa

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 352 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    w201 dtm реплика,жълто такси 211-КоНпресор с 476 магарета под капака и едно зад волана....

Публикувано 13 октомври 2015 - 05:13

Кое по точно е подозрителното в тия 300лв с консумативите?Друг е въпроса дали ще му сменят само 3,4 литра и ще му кажат,че са наляли 8литра.

   Простата сметка е тази:8литра масло на фукс 236.14 спесификация по 21лв. реална цена след отстъпка  имаш и за 40 лева комплект на Колбеншмит гарнитура,филтър и една оригинална букса за 18лв да пишем и едно спрейче за почистване 5лв и това са всички необходими неща.Та сумата става 230лв и имаш 70лв труд-за един час работа,което за мен даже е множко.........


  • 3

#7 Kriss76

Kriss76

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    mercedes c 220 cdi

Публикувано 13 октомври 2015 - 17:59

На един познат са му сменили маслото на скоростната кутия на Ц-класата за толкова(300лв.) а момчетата в сервиза на Камбура всички са бивши кадри-ренегати от БС на мерцедес ,работят с германски консумативи,лошото е че са наядени и се държат малко надменно.Незнам само за буксата дали са му я сменили.Мога да си взема масло + гарнитура и букса с отстъпка и ще пообиколя да разпитам за труд.Тези от Ауто хелп в Бургас до сега не са се дънили когато сме купували части от тях.Може да го сменя маслото и в сервиза на "Яко" ще видим.Това масло на Репсол(Repsol Elite Competicion) за мотора чувам добри отзиви ,някой ползвал ли е такова?


  • 0

#8 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 13 октомври 2015 - 18:44

Аз части и консумативи си набавям само от дилъра на Мерцедес в Германия.

Относно кое масло е качествено, не мога да дам становище.

Все си мисля, че по-добро от оригиналното няма.

Успех!


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#9 Kriss76

Kriss76

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    mercedes c 220 cdi

Публикувано 13 октомври 2015 - 19:49

Абе и аз така си мисля.Въпросът е кое е оригиналното? http://bevo.mercedes...n/229.3_de.htmlкое от всичките тези е все пак прохождащ съм още :) :closed


  • 0

#10 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 13 октомври 2015 - 20:12

Нали Мерцедес се намира до Метро (на влизане в Бургас от ляво) отиди там дай им номера на рамата (ВИН номер) и поискай оферта за масла и всичките останали части.

Там ще ти помогнат най-добре. Аз така направих но в Германия.


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.


#11 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 октомври 2015 - 22:22

Репсолът (Repsol Elite Competicion 229.3 5w40) се държеше чудесно на Бенцовете ми (и не само) с М111 и М113 двг. до около 8-9х.км. След това е желателно да се смени.

Но предвид цената, не мисля че е някакъв проблем.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#12 pitar_r_r

pitar_r_r

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 1645 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:край морето
  • Интереси:NBA,NFL,
    СНУКЪР
  • Автомобил:
    W210 - E250D AVANTGARDE 113kc 09.1998г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 октомври 2015 - 23:08

............ Въпросът е кое е оригиналното? http://bevo.mercedes...n/229.3_de.htmlкое от всичките тези е все пак прохождащ съм още :) :closed

 

За таблицата http://bevo.mercedes...n/229.3_de.html

първата графа  е  наименование на маслото,

втора, трета, четвърта, пета, шеста и седма графа  е  вискозитета на маслото,

осмата графа пише - Daimler AG, Stuttgart/Deutschland (този надпис го има на първите четири реда)   за мен  това е оригиналното масло - само трябва да избереш твоя вискозитет.

Иначе всички масла които ги има в таблицата са одобрени от MB                                                                                                                   

Прикачени файлове


  • 0

Живей днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.

 


#13 Kriss76

Kriss76

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 20 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Burgas
  • Автомобил:
    mercedes c 220 cdi

Публикувано 15 октомври 2015 - 15:54

Благодаря ви приятели ,остава ако идвате към бургас да ви почерпя по бира някой път :beer !!


  • 0

#14 dakata pz

dakata pz

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 3 Мнения:
  • Град:Пазарджик
  • Автомобил:
    S 320
    2004

Публикувано 18 октомври 2017 - 14:51

Здравейте,

от скоро карам S класа 320 цди и искам да ви попитам за маслото на скоростите,защото скоро трябва да се сменя.

За двигатела разбрах,че трябва да е 5w30,но за кутията ...? Колата е 2004 година на 317к и като и подам тяга лети и "не пуши отзад",което много ме радва.Момчето от което я купих обаче не ми каза нито какво е сменял,нито какво е слагано като консумативи,защото баща му се грижел,а той само карал...класика.И с цел да си я запазя до колкото мога,искам да и купя добри масла.Понеже по сервизите не знам какво слагат и затова ако някой може да ме посъветва.

Благодаря предварително!


  • 0

#15 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 октомври 2017 - 15:53

Fuchs ATF 3134 за скоростите. Аз на мотора карам с Mobil1 New Life 0W-40


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни