Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W210 Закъснение в управлението.


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#16 mradulov

mradulov

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 3721 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Автомобили
  • Автомобил:
    S203 220CDI Автоматик 2005г.

Публикувано 01 август 2016 - 14:29

От дълго стоене дисковете ръждясват яростно където контактуват с накладките и по-малко в останалата част. Като го подкараш, при спирачка тресе зверски. При мен колата стоя два месеца при бояджии и после сменях предни и задни диакове по тая причина. Въпреки уверенията, че ще се оправи като покарам колата, за 600 км положението не се подобри особено и смених дискове и накладки.
Свалай джантите и прегледай дисковете, може с пръст(аз с нокът го правя и по сериозни кривини се усещат) или часовник(микрометър с магнитба стойка) ако имаш да провериш за по точно, само вземи шайби и стегни с болтовете проверявания диск без джантата, че иначе може да те излъже, особено с часовник ако мериш. Диска се хваща за главината с едно кръстато болтче и без другите болтове го накланя.
  • 1
Mercedes-Benz - Unlike any other!

#17 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 05 август 2016 - 18:01

Точно в това се криеше проблема.

Свалих дисковете и с машина почистих ръждата, след това като тествах колата нямаше никакъв проблем.

 

А самото закъснение, се предполага, че идва от лекият луфт който имам в рейката, някаква месингова втулка на гребена се износвала с времето.

Препоръчаха ми да не я отварям изобщо.

 

Проверих цените на тази рейка.

 

В Германия -1670€ (нова)

Балкан Стар - 5012,48лв. (нова) с ддс

Балкан Стар - 4010лв. (рециклирана) с ддс


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни