Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Читав сервиз за автоклиматициПодмяна на компресор и цялостно прочистване на системата


  • Please log in to reply
2 мнения по тази тема

#1 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 01 октомври 2015 - 22:12

Колеги, моля ви, помагайте  :) !

 

С три думи - блокира ми компресора ! Колата е Е200 купе 1994г., 136к.с., 1998см3, бензин с газов инжекцион.

Та стана така - лятото си го изкарах без климатик, пукясах от жега и се поизмъчихме бая всички, които пътувахме в колицата и в града, и до море, и до където и да е  :) Пусках климатроника, чуваше се компресора, че тръгва, но духаше от 3 до 5 минути хладен към топъл въздух, след което си ставаше баш топъл и нещо като че ли изключваше, защото продължаваше да духа в купето, но мощността на колата се връщаше, горе-долу ако може да се опише с една дума - придърпване ще да е, губеше мощност (и то прекалено дори), после за малко се оправи и тръгне по-бързо, след което мощността отново се губеше значително. Та накрая стана така, че като включа климатроника и колата почна директно да гасне, чува се някакво прискърцване отпред и айде довиждане. Обадих се на един приятел да го питам и той ми обясни, че ми е блокирал компресора, отидох в един сервиз в Овча Купел зад ресторант Фантазия (преди беше в Горна баня сервиза зад ортопедията, а майсторите са Детелин и Ники), които потвърдиха диагнозата, а именно - цитирам "мнооого е забил компресора и не го пипай, за да не скъса пистов ремък". Същевременно един ден установих, че на един от вакуумите му се е разял маркуча и направо се беше разпаднал и си го оправих с ново маркуче, с което въздушната струя се оправи, но не знам дали по принцип това има нещо общо с причината за повредата на климатроника. Та във въпросния сервиз ми предложиха вариант втора употреба, но някак не ми се дават 300 лева за втора ръка неща и след кратко чудене поръчах нов Денсо - какъвто си е на колата по принцип. И тъй като ми се иска да ми направят всичко както трябва - да се прочисти цялостно системата, да се измие изпарителят там под моторчето на вентилатора, което се намира под чистачката мисля, така или иначе доста пари ще заминат, директно казано професионално да се смени компресора, дехидратора и др. и да нямам грижи поне с климатроника занапред, ви моля, препоръчайте ми читав сервиз, в който да бъда спокоен, че като отида всичко ще се направи както трябва - професионално и без компромиси. Не че нещо съм разочарован от хората, при които ходя сега, но искам да имам опции и ще съм ви сърдечно благодарен ако споделите опита си и дадете съвети. Нямам опит с такива сервизи, ходил съм само в горепосочения и в този Визио уъркс през лятото, но там ми казаха, че климатроника ми работи и имам повреда с управлението на клапите (тогава явно никой не е забелязал разпадналото се маркуче, в това число и аз, което може да е заблудило Велизар (или Велислав) се казваше момчето).

Имам още малко време докато пристигне компресора и с нетърпение ще очаквам вашите идеи и съвети :)


  • 0

#2 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 18 октомври 2015 - 22:27

Е, явно за мое съжаление скоро никой не си е подменял компресора на климатика  :)


  • 0

#3 Д. Пеев

Д. Пеев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 465 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Перник

Публикувано 19 октомври 2015 - 21:48

Аз бях в този сервиз за профилактика и зареждане на климатика, ( на два автомобила) нямам оплаквания.

Адреса е: Бул.  Амстердам 8 жк. Дружба 1 в близост до ,,Тържище София'' върху сервиза пише  Mobil.

Успех!


  • 0

Стресни се, племе закъсняло! Живейш ли, мреш ли, ти не знайш! След теб потомство иде цяло - какво ще да му завещайш?

                                                                                      

                                                                                                                                                                                               Иван Вазов.





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни